Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok mindent nem értek, ami...

Sok mindent nem értek, ami itt elhangzott az előválasztás 2. fordulójával kapcsolatban. Mik a válaszok ezekre?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=AI10Dr69Sjs


Egyrészt miről tárgyalnak, ha a bejátszás szerint már a nyomdában vannak a szavazólapok?


Másrészt nem miniszterelnök jelöltekről szavazunk? Nem tudodm értelmezni azt, hogy két ember együtt szerepeljen a szavazólapon.


Haramdrészt fizikaóráűn egyest kaptunk volna ha bármit mérési hiba nélül írunk a dolgozatba. Amikor százalékokról beszélünk a hibát is említeni kéne, ezt még a riporter is megkérdezte, de nem kaptunk választ. Erre mondják, hogy 1-es, ülj le, nem?



2021. okt. 6. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, bár lehet csak nekem furcsa, hogy aki ezektől az ellenzéki jelöltektől kormányváltást vár, az mit hisz? Vagy hol él? Komolyan elhiszi valaki, hogy bármelyik is a 3-ból, de nézhetjük, mind az 5-öt is, tud annyi embert mozgósítani, hogy legyőzzék a Fideszt. És akkor még mindig ott van Gyurcsány személye, ami nagyon sok embert taszít.
2021. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha valamelyik helölt visszalép, annak a nevét vasárnapig filctollal kihúzzák a szavazólapokon. Azért akartak együtt szerepelni, mert megegyeztek, hogy ha kormányra kerülnek, akkor közösen fognak döntéseket hozni, tehát a programjuk megegyezik. Nyilván ez szimbolikus gesztus. Az egyikük mad miniszterelnök a másik pedig a helyettese lesz, ha nyernek, de a választási bizottság nme engedte, hogy együtt menjenek tovább, tehát most el kell dönteni, hogy ki lesz a miniszterelnök-jelölt.
2021. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
#1 nincs többségben a Fidesz a választók között, ezért.
2021. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát az van, hogy Márki és Karácsony a többiekkel NEM egyeztetve játszottak a " demokratikus jogállam" visszaállítása érdekében egy olyan antidemokratikus, gusztustalan játékot, amin én, aki Fidesz szavazó vagyok, rettentően meglepődtem.

Nem értem az ellenzéki szavazókat, ez a két köcsög nálam kiírta magát ezzel a demokratikus világból!

A DK a legeredményesebb, legerősebb. Nekik egy Jobbikos támogatás pontosan elég lesz ahhoz, hogy ha hatalomra kerülnének, azt csináljanak egyébként bármelyik miniszterelnökkel, amit akarnak.

Hány képviselője lesz szerintetek a DK- Jobbiknak, hány a Karácsony- Márki vonalnak??

Szóval számomra egyértelmű, hogy Gyurcsány akarata a legerősebb, emiatt a Fidesz szavazóknak meg kell akadályozni, hogy bármely módon Fletó legyen a miniszterelnök irányítója.... mindegy, hogy Dobrev lesz, vagy esetleg Karácsony!!

2021. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"egy olyan antidemokratikus, gusztustalan játékot"

Mi itt az antidemokratikus? Teljesen természetes dolog 2. fordulóban visszalépni, egyezkedni a jelölteknek, pont ez a kétfordulós rendszer előnye az egyfordulóshoz képest. Itt a 2. fordulóban a jelöltek és a választók is újraértlékelhetik a helyzetüket, lehet taktikázni, meggondolni magad és a megmaradt jelöltek közül választhatsz újra.

Míg egy forduló esetében ha indul 3 jelölt, és X jelöltnek 10, Y jelöltnek 12, Z jelöltnek 14 szavazata lesz, akkor Z jelölt nyeri a választást, a szavazatok kevesebb, mint 40%-ával. Tehát a választók többsége NEM a győztesre szavazott.

2 forduló esetében az utolsó 10 szavazatos kiesik, az ő szavazói átszavazhatnak másra, vagy otthon maradnak. Akárhogy csinálnak, a 2 jelölt közül aki megnyeri, az biztos hogy a szavazatok többségét is megkapja, tehát nem a kisebbségben maradt jelölt győz, hanem akit tényleg 50%+ választott.

Most ne mond már nekem hogy demokratikusabb a 40%-os jelölt győzelme, akit a többség elutasít, mint az 50+, akit a többség támogat...

2021. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"én, aki Fidesz szavazó vagyok"


miért érdekel egyáltalán téged? minek foglalkozol vele?


"ez a két köcsög"


ha így beszélsz te is leírod magadat, nem mint miniszterelnök, hanem mint ember

2021. okt. 6. 14:58
 7/7 anonim ***** válasza:

6# jaj, te kis önérzetes!

Bezzeg Orbán Viktorról nézd már meg miket írnak itt a te oldaladról....!! Nem idézem.

A köcsög az még szép és udvarias azokhoz képest!!

2021. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!