Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme a miniszerelnök -...

Mi értelme a miniszerelnök - jelölti előválasztásnak, ha 2022-ben o.v. úgysem mérkőzik meg az ellenzéki jelölttel?

Figyelt kérdés
Miniszterelnököt úgyis a győztes párt jelöl/ad. Ha most pl.Márki-Zay nyerné az előválasztást, 2022-ben esélye sem lenne valóban miniszterelnöknek lenni, mert nincs mögötte párt, amely őt jelölné...
2021. okt. 6. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Így igaz. Az az értelme, hogy a közéletet uralja a téma. Illetve hogy adatbázist építsenek. Illetve, hogy Gyurcsány még jobban bedarálja az egész ellenzéket.Neki van ott egyedül esze. Csak sajnos ő egy hazaáruló, bűnöző ember, aki már ezt nem egyszer bizonyította is. Nem kérünk belőle soha többé.
2021. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ascelpius ***** válasza:
Ha lenne kormányváltás és nem azt terjesztenék fel és tennék miniszterelnöknek akit az előválasztáson megszavaztak az emberek, az egy iszonyatos politikai öngyilkosság lenne. Gyakorlatilag az új kormány a nulladik napon szembeköpné az embereket és egyből elveszítik a támogatottságot, anélkül meg semmire se lennének képesek/hamar elzavarják őket/az ellenzék át tudná venné az irányítást záros határidőn belül.
2021. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 molnarmarcell21 ***** válasza:

?


Nem értem a kérdést. Az Összefogás szerinted mi?

2021. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jellemzően úgy kommentálják a médiában, hogy: "ki lesz o.v. kihívója 2022-ben....vagy: "kinek kell megmérkőznie o.v.-ral...ill. hasonló - ha nem is szó szerint, de tartalmát tekintve. Holott semmi ilyesmi nem lesz, vagyis nem afféle 'párbaj' lesz o.v. és az előválasztás nyertese között, hanem (mert) 2022-ben is egyéni jelöltekre és pártokra lehet majd voksolni, s ha az ellenzék nyer, akkor lesz miniszterelnök -jelölés az ellenzék soraiból...ezek szerint azt jelölik, aki nyeri az előválasztást. Én eddig még sehol nem hallottam/olvastam azt, hogy bármelyik párt is nyer, azt kell jelölniük, aki nyert..és, hogy erről megállapodott a mostani ellenzéki összefogás. Ezek szerint pedig úgy lehet....vagyis, ha mint párt a DK nyer...az előválasztást pedig MZP nyeri, akkor a DK nem a Klárát kéri fel min.elnöknek, hanem MZP-t. Mondjuk,ez egyébként érdekes lenne...hogy a Feri nem a nejét kéri fel, hanem MZP-t....én ezt még mindig nem értem.
2021. okt. 7. 02:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Márki-Zay:.....".... Karácsony Gergelynek minimális esélye sincs arra, hogy megverje Dobrev Klárát és legyőzze Orbán Viktort"....ez most szó szerinti idézet. Miért mondhatja MZP (is)...hogy: "legyőzze o.v.-t (?) Tudtommal szó sincs olyasmiről, hogy bárkinek is o.v.-t kellene legyőznie. A fidess-kdnp-t kell legyőzni, aztán az előválasztás nyertese (a Klára, a Kari Geri, vagy MZP) lesz a miniszterelök... (ha jól értelmezem a helyzetet)
2021. okt. 7. 02:27
 6/6 molnarmarcell21 ***** válasza:

A választásokon valóban nem miniszterelnökjelöltek mérkőznek meg, de ők képviselik a pártjaikat. Valóban nem kötelező őket kormányfőnek jelölni, de attól még van értelme az előválasztásnak, hiszen kiválaszthatjuk, ki képviselje az Összefogást. A közös értéknyilatkozatban ezt vállalták:


"A 2022-es országgyűlési választásokon az ellenzéki pártok közös miniszterelnök-jelöltet állítanak, akinek személyéről a választópolgárok döntenek az előválasztásokon."


És Magyarországon még nem volt arra példa, hogy kihátráljon a pártja közvetlenül választás után a kormányfőjelöltje mögül.

2021. okt. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!