Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely programjában...

Karácsony Gergely programjában van az atipikus munkavállalási formák, így a részmunkaidő választásának támogatása. Ez nagy segítség lenne a kisgyermekes szülők számára, akik így könnyebben fenn tudnák tartani a munka-magánélet-egyensúlyt. Támogatnád?

Figyelt kérdés
Növelné ez a gyermekvállalási kedvet? Lányok, nők, mit gondoltok erről (és persze az apukák is, hiszen vannak családok, ahol az apuka marad otthon a gyermekkel)? Részmunkával többet tudnának keresni, mint anélkül, és a kisgyermekre is jutna elég idő.

2021. okt. 7. 12:38
 1/5 Sindelar ***** válasza:
94%
Én most is bevállalnám, ha alanyi jogon választható lenne. Nettó 490 ezret keresek, simán bevállalnék egy 35 órás munkahetet kicsit kevesebb fizuért. Szóval igen, elég merev a munkaidő kezelése Magyarországon. Mondhatni elég avítt-konzervatív. Differenciálni kellene a normál munkaidőt, és sokféle opciónak teret kellene engedni, hogy az emberek az élethelyzetüknek megfelelően választhassanak.
2021. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
...megvan hiperpasszív nyelvtudás...az is komoly!!
2021. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hypno ***** válasza:
100%

#1


A napokban valamiért megnéztem, hogy mit kínál az ALDI a munkaerő piacon.

Amit találomra megnyitottam, ott részmunkaidős pozícióba 10-30 óráig 5 órás lépésekben kínáltak lehetőségeket.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egy nyugati rendszerhez szokott cég fel van készülve ilyen foglalkoztatásra is, mert vélhetően már évtizedek óta így csinálják.

2021. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Igen, a társadalomban nagyon különböző életkörülmények fordulnak elő, és a törvényalkotásnak ehhez alkalmazkodnia kellene.
2021. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 Pontosan, ez Nyugat-Európában teljesen normális. 1-es és 4-es kommentre is ment a like. Valóban nem egységes a lakosság élethelyzete, szükség lenne, hogy a munkavállalást minél inkább összhangba hozzuk az emberek mindennapi életével. A 2-es meg tipikus. Brainstormingolás zajlik, de egy réteg akkor is csak az ostoba csipkelődést tolja. Mennyit ártott ez a mentalitás az ország haladásnak...
2021. okt. 7. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!