Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek orvosi első év...

Szerintetek orvosi első év mellett belefér egy részmunkaidős állás?

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2021. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első évben álltalában alapoznak az egyetemek, és átismétlik a középiskolai anyagot. Emiatt leginkább itt fontos figyelni, és tanulni, hiszen később a teljes egyetem erre épít. Meg nem tudod még mennyi effort az egyetem, mennyi időd lenne a munkára. Emiatt hasznosabb első félévben az egyetemre fókuszálni, és a tapasztalataid alapján második félévben elkezdeni dolgozni, ha úgy látod van rá időd.
2021. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Két okból is erősen kétséges az orvosi mellett részmunkaidős állást vállalni. Az egyik, hogy (különösen a félévek vége felé és vizsgaidőszakban) sajnálni fogod, hogy egy napnak csak 24 órája van, annyit kell tanulni. A másik, hogy az idődet az egyetemen előre nem látható módon osztják be számodra, így akár este is kezdődhetnek egyes órák; s rettentően kevés az a munkahely, ahol olyasmit mondhatsz a főnöködnek, hogy mondjuk kedden és csütörtökön 3-tól ráérsz, de hétfőn, szerdán és pénteken csak este 6-tól.


Az egyetlen, ami talán reálisan elképzelhető az orvosi mellett, hogy hétvégente 1 napot elmehetsz diákmunkára, mondjuk szombatonként egy áruházba kisegítő eladónak. De persze ilyesmiből jelentős jövedelemre nem számíthatsz, s akkor viszont kérdés, hogy megéri-e, hogy nem jut időd pihenésre, regenerálódásra.

2021. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jót nevettem ezen a kérdésen. 😁

Sajnos nem lesz rá időd .

2021. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Azt kell mondjam, hogy biztos nem, főleg nem második félévben, de elsőben se, de az első 3 évben se, utána viszont beleférhet. (SOTE, nem tudom többin hogy megy). Szerintem meg se próbáld, amikor van egy kis szabadidőd inkább élj szociális életet és ne dolgozz, mert nem éri meg.
2021. jún. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mi.

Akik látatlanba rávágják, hogy nem, csak 1-2 meló lebeg a szemük előtt.

Akkor azok akik saját lábon élnek (minden szülői, rokoni segítség nélkül) hogy oldanák meg.

Nem fog minden az öledbe hullani, de nem lehetetlen.

2021. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: Sajnos ellent kell mondjak neked: az orvosit gyakorlatilag lehetetlen annak elvégezni, aki nem a szülőknél lakik és akinek az összes megélhetési költségeit (ami kollégiumi szállás és spórolós életmód esetén is legalább havi 60 ezer) önerőből kell előteremtenie. Ezeknek az embereknek a diákhitel lényegében az egyetlen esély. Illetve nyári munkát lehet vállalni 2 hónapra, de az ebből előteremthető jövedelem édeskevés. A félévek vége felé és a vizsgaidőszakokban tényleg semmi idő nem marad a tanuláson és az alváson felül, hacsak valaki nem akarja a bukást kockáztatni. Márpedig ez utóbbi elég sokba kerülhet, nemcsak azért, mert később válik keresővé, azaz egy egész éves fizetésétől esik el, hanem azért is, mert ha valaki többször is megcsúszik, akkor fizetheti a milliókat tandíjra. Nem babra megy tehát a játék, az efféle kockáztatás az orvosin végképp nem éri meg. El kell fogadni, hogy az orvosi egyetem egyértelműen arról szól, hogy az ember tanulással töltse az idejét.
2021. júl. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tehetek róla, hogy egyik szülőm sem él már. Nagyszüleimet sosem ismertem (születésem előtt meghaltak). Nincs idősebb testvérem, aki már bőven a saját lábán áll, így tudna segíteni.

És még sokáig solrolhatnám.

Nem örököltem milliókat-milliárdokat.

Viszont az álmomat nem fogom feladni.

2021. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: Egy hozzászóló sem írta, hogy aki a te sajnálatos helyzetedben van, az erről bármit is tehet. Viszont a realitás ettől még realitás marad. Az ember akármennyire is szeretné, hogy másképp legyen, a napnak csak 24 órája van; és rendszeresen aludni is kell, ha nem akarsz idegroncs lenni. S a költségeket sem lehet egy szintnél lejjebb szorítani. Ahogy írtam, az esetedben a diákhitel felvétele jelenti az egyetlen valódi esélyt. Ha nem akarsz nekem és a többi hozzászólónak hinni, akkor is rá fogsz jönni legkésőbb az egyetemkezdést követő 2-3 hónapon belül, hogy egy részmunkaidős állásra az orvosi egyetem mellett egyszerűen nincs idő. Még ha sikerül is a munkaidődet összeegyeztetni az egyetemi óráiddal, akkor is a tananyag elsajátítása akkora kihívás lesz, hogy egy heti 20 órás félállás már nem fér bele. Különösen a vizsgaidőszakokban nem. Ez van.
2021. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elárulom a "titkot".

Lehet teljes állás mellett is orvosi egyetemre járni, ha:

- Nem ütközik a tanórák idejével

- Olyan a munkád, hogy halálra unod magad, plusz munkaidőben legálisan alhatsz is.


És pont ez adta nekem az ötletet, amikor a szó legszorosabb értelmében halálra untam magam a melóhelyen.

Miért ne tanuljak unatkozás helyett, ha fizetik az időmet?


Egyébként a "titokzatos" meló: vagyonőr csaj vagyok egy olyan helyen, ahol csak lenni kell (nem kell sétálni, állni, vásárlókra figyelni, stb).

Mivel nem egyedül vagyok egy szolgálati időn belül, így felváltva alhatunk is.


Ezen felül általános és középiskolásokat szoktam matekból korrepetálni, ami eléggé rugalmas, így ha napi csak 1 órát számolunk, már megéri, nem szakadok bele, millió másra marad időm.


A diákhitelt más okokból, de nem vehetem fel.

2021. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!