Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Előválasztáson résztvevő...

Előválasztáson résztvevő személyek: kire fogtok szavazni a második fordulóban?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 14:49
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled, Kérdező. Valóban az az elsődleges szempont, hogy végre kormányváltás legyen. De én úgy gondolom, hogy ha már nem lesz a Fidesznek jövőre 2/3-a, (pl. néhány tized százalék különbséggel nyer) akkor már az is jó eredménynek számít, mert látszani fog, hogy a nép mást akar, mint négy éve.
2021. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%

De кurva sok aggódó baloldali lett a semmiből hirtelen, a Karácsonyék összeborulása óta. Hol voltak ezek eddig? Se a Thürmernél, se a Táncsicsnál, se a Moldovánál, se a TGM-nél, se a Schiffernél, se sehol. Volt az MSZP-nek (újabb nevén DK-nak) 30 éve, hogy baloldali legyen. Azt se értették, mi az. Mással se volt tele a fejük, minthogy jaj, istenem, de messze kerülünk Európától. Meg az alkotmányos ló_asz. Bocsánat, jogrend. Meg hogy mekkora autót vesznek maguknak, le tudjanak gázolni a Sváb-hegyről a plebsz közé. Jaj, drága Bolgár úr, hát mit fog hozzánk szólni az én berlini és párizsi társaságom, mikor vasárnaponként kiröppenek hozzájuk teadélutánra, hogy milyen csúnya balkáni antiajropéer diktátorunk van! Ezeket a fene nagy életproblémákat hallgattuk tőlük nap mint nap. 30 év ténykedés alatt először és utoljára baloldali problémafelvetést és baloldali hangvételt ettől a jobboldali-jobbikos(!) Jakabtól lehetett hallani. Hát hogy van ez? Hol baloldalibb egy mit tudom én Vágó István vagy egy Kálmán Olga meg a többi budai jóllakott egy Márki-Zay Péternél? Sehol! Az legalább nem mondja magát másnak, mint ami. Mondjuk ki, hogy mindkét ellenzéki szekértábor zsigeri érzésből "pofára" alakította ki a szimpátiáját, és ne hitegessük magunkat hirtelen jött baloldalibbsággal.


Nem akarok károgni, előválasztási eredménytől függetlenül mindkét jelöltnek tiszteletem és támogatásom áprilisban...

2021. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
62%
Hányingerem van attól hogy MZP-t sározzák az ellenzékben. Azt imádom hogy olyanok ajvékolnak MZP-től, akik leginkább felelősek a Fidesz 2/3-ért. Lassan feltételezem hogy ezek Fidesz által kilóra megvett emberek. A DK-s nyugger szektát leszámítva mindenkinek világos hogy MZP az egyetlen esélyes Orbánékkal szemben.
2021. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
69%
"Hol voltak ezek eddig?", eddig is itt voltunk. Szakszervezeti tag vagyok, minden évben van bónusztárgyalás, bértárgyalás. Hogy nem vagyunk elegen, és ennek a kultúrája Magyarországon nem alakult ki tömegesen, az pont a hozzád hasonlóknak "köszönhető", akik nem tudják, mi az a baloldal. Ha te jobbikostól hallottál egyedül baloldali problémafelvetést, akkor burokban élsz. Az otthoni munka kiterjesztésétól kezdve a túlórák pontos kifizettetéséig, az atipikus munkarendektől kezdve a közösségi költségvetésig (a XIX. kerületben már működik), az alapjövedelemtől kezdve rengeteg baloldali kezdeményezés van, legfeljebb a burokban élve nem tudsz ezekről. Az enm a mi, nem az ő hibájuk, hogy te nem hallasz ezekről.
2021. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

""Hol voltak ezek eddig?", eddig is itt voltunk. Szakszervezeti tag vagyok, minden évben van bónusztárgyalás, bértárgyalás. Hogy nem vagyunk elegen, és ennek a kultúrája Magyarországon nem alakult ki tömegesen, az pont a hozzád hasonlóknak "köszönhető", akik nem tudják, mi az a baloldal. Ha te jobbikostól hallottál egyedül baloldali problémafelvetést, akkor burokban élsz. Az otthoni munka kiterjesztésétól kezdve a túlórák pontos kifizettetéséig, az atipikus munkarendektől kezdve a közösségi költségvetésig (a XIX. kerületben már működik), az alapjövedelemtől kezdve rengeteg baloldali kezdeményezés van, legfeljebb a burokban élve nem tudsz ezekről. Az enm a mi, nem az ő hibájuk, hogy te nem hallasz ezekről."


Már bocsi, de a Jobbikos érvelésed nem azt jelenti, hogy aki magát baloldali pártnak vallja magát az nem folytat igazán baloldali politikát? Pontosan a baloldal hibája, hogy a Jobbiktól hall valaki ezekről először. Sajnos Magyarországon a szakszervezeteket szétverték a rendszerváltás után és addig sem önkéntes alapon működtek mint mondjuk Olaszorszáhgban. Ahol a mai napig bitang erősek a szakszervezetek.

2021. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagembertől 54-es ne várd el, hogy maga utánanéz ezeknek. A baloldal nem folytat igazán baloldali politikát hogy ezzel nem foglalkozik.
2021. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

55 Nem, az azt jelenti, hogy te vagy tájékozatlan. A közösségi költségvetést a Párbeszéd tolja. A 4 napos munkahetet és az atipikus dolgozói munkarendek rendszeresítését is ők vezették fel először. Az alapjövedelmet is ők támogatják.


Olaszországban (is) valóban bitang erősek a szakszervezetek.

2021. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

"55 Nem, az azt jelenti, hogy te vagy tájékozatlan. A közösségi költségvetést a Párbeszéd tolja. A 4 napos munkahetet és az atipikus dolgozói munkarendek rendszeresítését is ők vezették fel először. Az alapjövedelmet is ők támogatják."


Te egy mérthetetlen 1-2%-os pártról beszélsz, az is főleg Budapesten létezik, de nem csak Budapestből áll az ország. Én nem tartom magam tájékozatlannak, te viszont elvakultan balos vagy. Szép ez a 4 napos munkahét, atipikus dolgozói munkarend , alapjövedelem, de egy ilyen képviselettel alig rendelkező párt nem tud semmit elérni. A 4 napos munkahetet amúgy hogy képzeled el? Munkaerőhiány van megint sok helyen, tehát kevesebb munkanap állna rendelkezésre ugyanannyi munkaerőre? Ezzel csak a munkáltatókat hoznád kedvedző a helyzetbe.

2021. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

Azért állnak 1%-on, mert több oldalról foglalt ez a politikai közösség. Ha egyedül lennének a terepen, 25-30% között lennének. Nem 1% ért egyet ezekkel az elképzelésekkel.


Miért lennék elvakult? Dehogy vagyok elvakult.


Elsősorban magamat hoznám kedvező helyzetbe. Simán bevállalnám -20% fizetésért, de plusz egy szabadnapért.

2021. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%
Legszívesebben Karácsonyra szavaztam volna, de mivel ezt nem lehet, így Márki Zayra. Én sem szeretem a stílusát, meg amiket mondott néhányszor, pl. az adórendszerről, de ezeket a dolgokat képes vagyok félrerakni azért, hogy kormányváltás legyen. Alapvetően nem tűnik rossz embernek, és több nyelven beszél, volt már egy csomó országban. Villamosmérnök, ami jól jöhet a zöld program kapcsán, hogy van egy kis tudományos háttere is, nem csak politikai. A stílusán viszont egy kicsit finomítania kellene. Én adnék neki egy esélyt a fejlődésre, az országnak meg a fellélegzésre.
2021. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!