Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok miért nem...

A pedagógusok miért nem hagyják el a szakmát?

Figyelt kérdés
Ismert, hogy keveset keresnek és habár 4-5 órájuk van egy nap mégis 50 órát dolgoznak hetente felmérések szerint. Annak ellenére hogy 3.5 hónap szabadsága van minden pedagógusnak évente már az első évtől, mégis mindenki panaszkodik. Azt is mondják, hogy versenyszférában triplája lenne a fizetésük. Én ugyan nem értem, hogy egy tanárképzős fősulis vagy egyetemi fokozattal hova lehet menni. Szerintem csak aldis eladónak. De azzal is meglenne a 210k és csak 8-9 órákat kellene robotolni. Miért nem mennek akkor el?

2021. okt. 9. 15:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
43%
Nem értenek máshoz.
2021. okt. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
41%

Akiket ismerek, azok olyan 24-25 órát dolgozhatnak egy héten. 20 órát tanítanak + 4-5 óra megy el felkészüléssel, adminisztrációval, stb.

Szerintem megéri nekik, multi környezetben hol tolerálnák azt, hogy ilyen óraszámban dolgozzon valaki?

2021. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
60%

Miért lettél tanár ?

3 nyomós indokom volt : június, július, augusztus.


Tényleg hova menjen dolgozni mondjuk egy földrajz tanár ?

2021. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
31%
Tanárnak lenni annyit jelent, mint folyamatosan rinyálni és önsajnáltatni. Heti 20 órát dolgoznak, az a "munka" is annyiból áll, hogy bemennek az osztályterembe, kiadják a gyereknek a feladatokat aztán nyomkodják a telefont. Reggel 8-ra bemegy, délben már otthon van. Nyáron nem dolgoznak, hiába verik magokat, hogy igen. Az nem munka, hogy nyáron 2 hétig az iskolában ülnek. Teljesen jó nekik a mostani fizetés, aki pénzt akar keresni, az menjen el normális munkahelyre, ahol ténylegesen dolgozni is kell. Akinek megfelel a semmit tevés kevés pénzért, az maradjon tanárnak.
2021. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
89%
Inkább az a kérdés hogy miért nem csinálnak kollektív sztrájkot, teljes munkabeszüntetéssel.
2021. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
80%

Én ismerek olyanokat, akik letesznek egy tanári/tanítói diplomát,de sohasem dolgoznak benne, hanem valamiféle adminisztratívabb szellemit egy multinál.


Sokaknak kényelmes a tanár pálya, főleg, ha van egy jobban kereső férj/feleség.Van nyári szünet,meg egyebek.Aki versenyszférában dolgozik,sokkal kevesebb szabadsága van.

2021. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

"Tényleg hova menjen dolgozni mondjuk egy földrajz tanár ?"


A kutatási pályához csekély az ismerte már egy TTK-ás pedagógusnak is és akkor még a fősulisokat nem is említem. Viszont még mindíg elmenet a TESCO-ba, ALDI-ba. Ha felveszik egyáltalán, mert ugye túlképzett. Ott minden nap agyondolgozná magát, nem lenne 3.5 hónap szünet sem, de szerintük már így is agyondolgozzák magukat a heti 50 órával. Szóval az felüdülés lenne és megkapnák a 220-at

2021. okt. 9. 15:29
 8/43 A kérdező kommentje:

5 "Inkább az a kérdés hogy miért nem csinálnak kollektív sztrájkot, teljes munkabeszüntetéssel."


Talán mert rájönnének, hogy nincs is rájuk szükség. Otthon, több baráti család nagyijánál is ellenne 3-4 gyerek. Valami ragadna rájuk a nagyitól is

2021. okt. 9. 15:31
 9/43 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk jó lenne nem úgy beszélni a tanárokról, mint egy db szarról.

Aldis eladónak? Valaki, aki pl beszél felsőfokon több nyelven? Aki magas szinten ért a természettudományokhoz? A matekhoz (amiből mellesleg baromi sok ember szorul korrepetálásra - amiért nem kevés pénzt lehet elkérni)?

Az meg amúgy még nem jutott eszedbe, hogy SZERETNEK tanítani?

2021. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
60%

Valamilyen szinten szerintem igazuk van, hogy főleg a pályakezdők elég szarul keresnek, de közben meg a nettó átlag 268 ezer voltkedvezmények nélkül az elmúlt hónapban. Az meg szerintem nem olyan rossz, figyelembe véve, hogy az átlag nettó amit elméletileg a szupergazdagok húznak felfelé az meg 288 ezer volt. (oktásban meg gondolom kevés olyan ember lehet akik több milliós fizetéssel húznák fel az átlagot )


ma 15:23

Egy vízvezeték szerelő a héten gombolt le rólam 2 órás munkáért 40 ezer forintot (+ anyagköltség), szóval azért lenne lehetősége máshova is elmenni több pénzért dolgozni ha akarna. Csak épp a kétkezi meló nem menő, máshol meg egy nem szakirányú diplomával nem keresne többet.

2021. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!