Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem antidemokratiku...

Csak szerintem antidemokratikus az 5%-os bejutási küszöb?

Figyelt kérdés
Fideszesnek lettem bélyegezve, mert Dobrev győzelme esetén nem vagyok hajlandó a moslék koalícióra szavazni , meg egyébként is hülye vagyok én a politikához. A kérdésre visszakanyarodva, ha mondjuk az MKKP meg a Mi hazánk éppen nem éri el az 5%-ot, tulajdonképpen többszázezer ember akarata ki van szorítva az országgyűlésből.

2021. okt. 10. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Ennél lényegesen több ember hülyíthető meg. Másképp tenném fel a kérdést. Engednéd, hogy hozzá nem értők szavazzák meg a szívműtétedet? Élet halál kérdése. És az meg legyen lehetséges, hogy néhány ember véleménye határozza meg egy ország nagy többségének életminőségét?

Az már csak hab a tortán, addig oké, hogy egyéni véleményedet kifejted, de miből gondolod, hogy jogod van más embercsoportokat (nem is kicsiket) mosléknak nevezni? Miből gondolod, hogy nem nekik van igazuk? Talán abból, hogy te az 1% alattiak táborába tartozol?


Nemcsak szerinted antidemokratikus. Még a további elenyésző számú társaid szerint is. Azt fejezi ki, hogy jelenlegi technikai lehetőségeink mellett nyilvánvalóan hamis nézetek elenyésző számú képviselőjével nincs lehetőség bíbelődni, mert ezzel lényegesen (számukra is) fontosabb dolgoktól vesszük el az időt és energiát. Természetesen ez az elenyésző számú ember is fontos, ha érdemi kérdésekben fejti ki álláspontját. Megismétlem: kifejti érvekkel és nem elharsogja.

2021. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hypno ***** válasza:
46%

Csak szerinted.

A bejutási küszöbön lehetne vitatkozni, de ez mindenkire érvényes határ.


Olyan mint a sportban a kvalifikációs szint.

2021. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Valahogyan szűrni kell, mert ha nem lenne belépési küszöb, akkor boldog, boldogtalan pártot alapítana, aztán felvennék a képviselői fizetést.

4x ekkora lenne a parlament létszáma.

2021. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem, 5% nagyon magas.


[link]

2021. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

„moslék koalícióra”


Ilyet csak fideszesek mondanak, szóval te is az vagy.

2021. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az öt százalék kb. ahhoz kell, hogy tudj annyi embert bejuttatni a parlamentbe akik már tudnak frakciót alapítani.


Szerintem nem elég csak igazságosságot meg arányosságot nézni, az is kell hogy akik bejutnak azok képesek legyenek hatékony kormányzásra, aztán minél többféle párt jutna be annál inkább elaprózódnának a szavazatok.


ma 10:42

96 hely van listán, szóval 1,041(6)%-nyi szavazat után lenne egy hely, aki nem ér el annyit az nem tudna képviselőt adni a parlamentbe. (esetleg kerekítsek miatt lehetne 1 ember aki ennél kevesebb szavazattal jutna be)

2021. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hypno ***** válasza:

#6


93 hely van a listán

2021. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az lenne antidemokratikus, ha valódi társadalmi támogatottság nélkül tudnának frakciót alapítani a bejutott képviselők és ugyanannyi megszólalási lehetőságük lenne, mint egy nagy frakciónak.
2021. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#4!


Amit linkeltél ott legtöbb helyen 5%-os a küszöb. Van alacsonyabb és magasabb érték is. Hogyan sikerült ebből arra a következtetésre jutnod, hogy az 5%-os érték nagyon magas?

2021. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De ha az MKKP elérné azt a bizonyos, valamivel több mint 1%-ot, akkor legalább lehetne egy vicces figura Kövér László bábszínházában.

#1 Ez a hozzáértés elméletben nagyon jól hangzik, de nem nevezném például a rablóprivatizációhoz asszisztáló politikai elitet hozzáertőnek, sem a Medgyessy féle felelőtlen ígéreteket, aztán Elkúrtuk Ferenc kormányzását sem. Az Orbán rezsim is legfeljebb csak az elődökhöz képest nevezhető hozzáértőnek.

2021. okt. 10. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!