Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem antidemokratiku...

Csak szerintem antidemokratikus az 5%-os bejutási küszöb?

Figyelt kérdés
Fideszesnek lettem bélyegezve, mert Dobrev győzelme esetén nem vagyok hajlandó a moslék koalícióra szavazni , meg egyébként is hülye vagyok én a politikához. A kérdésre visszakanyarodva, ha mondjuk az MKKP meg a Mi hazánk éppen nem éri el az 5%-ot, tulajdonképpen többszázezer ember akarata ki van szorítva az országgyűlésből.

2021. okt. 10. 10:31
1 2
 11/12 hypno ***** válasza:

#10


A lényeg, hogy egy választási rendszert úgy célszerű összerakni, hogy jó eséllyel kormányozható legyen az ország.


Amikor '90-es választásokra készülve gründoltak egyet, akkor azért került bele a konstruktív bizalmatlansági indítvány is.

2021. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11

Értem én. Csak eljutottunk oda, hogy tulajdonképpen nincs harmadik választási lehetőség. Engem ez bosszant fel. Megkapom azt a hülye dumát, hogy "akkor szavazz a Fideszre", mert nem vagyok hajlandó leszavazni arra az összefogásra amiben még mindig vannak olyan emberek, akik már bizonyitották alkalmatlanságukat meg hozzá nem értésüket, továbbá a kormánnyal közösen megszavaztak olyanokat, mint például a 2013-as földforgalmi törvény. Aztán ami Dobrev Klárát illeti, bicskanyitogató számomra mikor elszámoltatással kampányol.

2021. okt. 10. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!