Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ellenzéki szavazó most...

Sok ellenzéki szavazó most miért húzza a száját, mikor az egyik vagy a másik jelöltet kell támogatni?

Figyelt kérdés

Jó példa erre az USA, ahol vérre menő harcok mennek az előválasztáson, nyilván mindenki tudta, hogy az 5 mininszterelnök-jelölt sem fog majd mindenben egyetérteni. És ez így van rendjén! Tudom, itt az elmúlt években elszoktunk a vitakultúrától, amit a Fidesz diktatorikus kormányzása, és a média bekebelezése ellehetetlenített. Viszont ez szerintem természetes, hogy mindneki kritizálja a másikat, próbálja megnyerni az előválasztást.


Viszont! A koalíciónak ez volt a célja, hogy bárki is nyerje az előválasztást, az ellenzék teljes válszélességgel beálljon mögé, ahogy ezt az USA-ban teszik. Különben aligha számíthatunk kormányváltásra.


Ezzel szerintem mindenki tisztában volt, hogy koalíciós kormányzást akartak a pártok, ahol majd mindegyik miniszterelnök-jelöltnek meg lesz a maga feladata. Akkor miért látok ennyi kommentet, bejegyzést, hogy ha Dobrev nyer, akkor a Fideszre szavaznak, ha Márky nyer, akkor legitimmé teszik a gyerekverést? A kormányban a mininszterelnök-jelölttől függetlenül mindegyik ellenzéki párt képviselője szerepet kap, szóval nem értem hol a probléma.


Bocsánat, ha kicsit körmönfonottan fogalmaztam, de bízom benne, hogy a lényeg átment.



2021. okt. 11. 11:10
 1/10 hypno ***** válasza:
82%

Többféle motiváció van


1. Csak azt írja a kommentelő, hogy ellenzéki, miközben egyszerű aranykalászos fészbuk-harcos a fidesz szolgálatában

2. Az emberek 12 év év alatt beleszoktak a szekértáborokba, ahol csak az ő jelöltjük győzelme esetére hisznek abban, hogy a győztest mindenkinek támogatnia kell.

3. Még csak nem is kapisgálják miről szól és hogyan működik egy igazi koalíciós kormány.


Biztos van több is, nekem ennyi ugrott be.

2021. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Az USA nem jó példa, mert bár sokan a radikális baloldali Bernie Sanders-t támogatták, Bidennek is volt ajánlata a baloldalnak, sőt, Biden maga is tolódik balra, teljesen egyértelműen. Fel is emelte a társasági nyereségadót 21%-tól 28%-ra. Ettől a tőle balra levők nem fognak elalélni, hiszen még mindig nincs Medicare for All, még mindig nincs Social Housing Act, még mindig nincs Workplace Democracy Act, még mindig nem sistereg a Green New Deal, de azért tolódik balra, főleg a világszerte bevezetendő minimum társasági adóval.


Itt viszont minek szavaznánk egy olyan jelöltre, akinek semmilyen baloldali programja nincs? Akinek semmilyen zöld programja nincs? Aki még a progresszív adórendszert sem vezetné be? Ha nem kapok ajánlatot, nincs mit elfogadnom.

2021. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Az elmúlt három választáson minden alkalommal az MSZP-DK jelölte Orbán kihívóját, és mindhárom alkalommal elbukott. Ha jövőre Gyurcsánynét indítja az ellenzék, akkor mi rá a biztosíték, hogy máshogy alakul?
2021. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Erről szól a 6 párti összefogás. A jövő évi választás azon fog múlni,hogy az emberek képesek lesznek e az érzelmeiket háttérbe szorítani a józan ész javára .Tőlünk ez nagyon idegen, kondícionálva van a nép a személyi kultuszra, még azt sem fogják fel sokan,hogy a miniszterelnök eleve sokkal súlytalanabb lesz , mint a mostani kormányban így érdemes taktikusan szavazni , olyan jelöltre,aki a legkevésbé támadható a fidesz által. Akit a legnagyobb munka nekik összemocskolni . Erről szól az előválasztás. Aztán lesz ami lesz, aki nyer amögé fog beállni mindenki. Ezt rengeteg ember árulásnak, veszekedésnek,csalásnak (!) gondolja, annyira messzire kerültünk a demokráciától az elmúlt 10-12 évben. Én csak remélni tudom ,hogy az emberek képesek lesznek félretenni a személyes preferenciáikat egy fontosabb ügy érdekében,különben marad a fidesz.
2021. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
3 Hazudsz, 2018-ban nem volt konkrét kihívója Orbánnak. A jobbik nyomult, elbukott. Ahogy most is.
2021. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es,nagyon jól megragadtad a lényeget. Szerintem is ezen fog dőlni vagy bukni a kormányváltás, hogy ki mennyire lesz hajlandó háttérbe helyezni az érzelmeit a közös cél érdekében.


Persze, senki nem tudja, hogy jobb lesz-e így az átlagembernek. Abban viszont biztos vagyok, hogy az ellenzéki összefogás proaktívan állna azokhoz a társadalomban felmerülő problémákhoz, amiket a kormány jelenleg próbál az asztal alá söpörni, vagy egy egyszeri emeléssel megoldani.

2021. okt. 11. 11:40
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

6# ja,....és generálna háromszor annyi problémát!!

Maradjon a Fidesz!

2021. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Generált már eleget a Fidesz, köszi nem kérünk belőlük. Bárki jobb lehet, mint ők.
2021. okt. 11. 11:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Amerikában az adott párton belüli ellentétek (illetve mást gondoló szavazói) évtizedek, évszázadok óta adott párt keretein belül vannak. Na most ez a hazai ellenzéki időleges kényszerösszefogásra nem mondható el. Hiába mondják, meg írják alá azt a vezetők, hogy ők összeállnak, minden oldalnak megvannak a maga Puzsérjai és Schifferjei, akik NEM fognak összeállni akármilyen felállásban a másikkal.
2021. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hypno ***** válasza:

#9


Ja. Ők csak utólag keresnek maguknak egy bűnbakot, aki miatt nem változik semmi. Merthogy ők nem lehetnek hibásak semmiben.

2021. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!