Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van miniszterelnök...

Igaza van miniszterelnök úrnak abban, hogy Magyarország jól teljesít a szakmunkások terén?

Figyelt kérdés
[link]
2021. okt. 11. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát ott vannak a tények a cikkben, a világon top5ben lenni egy versenyben magáért beszél.
2021. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó szakmunkásaink vannak, szép összegeket keresnek nyugaton :-)
2021. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A miniszterelnök urat egy pincében tartják, gondosan szűrik az információkat és híreket amelyeket megkaphat. Nyilatkozni kiengedik néha. Szóba csak a gondosan felkészített, kiképzett emberekkel állhat. Más magyarázat hirtelen nem jut az eszembe.
2021. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen mert majdnem mind éhbérért dolgozik és fizeti a 27% áfát a vásárlásai során.orbán most tényleg igazat mondott,ők a világ legjobb munkásai.
2021. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát aki ezt a cikket is elhiszi, az valóban szavazzon rá.

Nem tudom, hogy a miniszterelnök úr milyen módon képes Magyarországot a világ legjobb gazdaságával bármilyen párhuzamba állítani?

Sok jó magyar szakmunkás van, minden területen, ök valóban jól boldogulnak nyugaton. Azok akik magyarországon vannak is boldogulhatnak jól, amíg van fizetöképes lakossági réteg a munkájukra. Aki állami beruházásokra adja a fejét örülhet ha kifizetik a hatalmas mutyi-kavalkád közepette. Államközeli vállalkozóink sem szeretik kifizetni öket. A rengeteg fiktív munkát végzö cégen, akik mindenféle háttéranyag és eszközök nélkül kapnak milliárdos megbízásokat, amit lefölöznek, és továbbszerzödnek, annyi pénz elfolyik, hogy sem a kivitelezésre, sem a melósok megfizetésére nem marad elég összeg. Ebböl lesznek a kiugróan drága, de legalább gyorsan tönkre menö és folyamatos karbantartást igénylö rendszerek, utak, épületek, terek, gátak, hidak, stb.

Nem is értem hogy gondolhatja még kiskirályunk, hogy hihetö amit elöad. Hangzatos mondatok mögöttes tartalom és valóságalap nélkül.

2021. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megrendezhetnénk a különleges magyar nyelvjárások világversenyét is, abban is az élvonalban lennénk!
2021. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jok a magyar szakemberek csak nincsenek megbecsulve, ezert nyugatra mentek dolgozni.

En mikor Magyarorszagon laktam akkor szakmunkaskent alig kerestem tobbet mint egy penztaros. Viszont dolgoztam hidegben, melegben, koszban, porban.

A vallakozoknal is kialakult az, es a kormany is beletaszitja oket abba hogy nem jelentik be az embereiket 8 oraba, a magas adoterhek miatt. En Magyarorszagon soha nem voltam 8 oraba bejelentve mint szakmunkas, a legjobb a 6 ora volt de a legtobb esetben csak 4 ora vagy minden feketen.

Ki akar ilyen feltetelekkel dolgozni???

Azota mar javult a fizetes ahogy hallom, a bejelentesekrol nem sokat tudok.

Nehany eve Amerikaban elek es dolgozok, itt rendesen bevagyok jelentve, keresek annyit amibol tudok felretenni, kaptam lakashitelt, tudtam venni autot, a cegnel kaptam cegesautot es mar tobbszor kaptam fizetesemelest is.

Magyaroszagon egy hasznalt autot alig birtam venni, hitelt nem is kaptam volna 4 oras minimalberes bejelentes utan, sporolt penzem meg csak ugy volt hogy a szuleimmel laktam.


A kepzesrol annyit irnek hogy Amerikaban nincs olyan hogy szamunkaskepzo. Lehet szakmat tanulni de a legtobb szakmahoz nem kell iskolaba menni. Ilyen pl az acs, asztalos, festo, komuves, burkolo, kertesz.

Amihez kell az iskola az pl fodrasz, klimaszerelo, vizvezetekszerelo, villanyszerelo. Szerintem jobb komuves, asztalos lesz abbol aki az iskolat is elvegzi, papirt kap rola, mint abbol akit csak az apja, vagy a sogora felvesz dolgozni es megtanitja neki a szakmat.


A magyar gazdasag eleg gyenge. Azzal egyetertek hogy kellene sok szakmeber ahhoz hogy epitse az orszagot. Ha ez igy folyatodik akkor a magyarok majd az ukranoknak adjak a penzt hogy epitsek fel a hazaikat. Az amerikai hazakat a mexikoiak epitik mert az amerikai mar nem akar fizikai munkat vegezni.

2021. okt. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!