Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van az előválasztás...

Mi értelme van az előválasztásnak?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtam, az elsőre még elmentem, viszont most hogy volt ez a huza-vona Karácsony és Márki között, elgondolkoztam azon, hogyha mondjuk az általam favorizált jelölt nyerne az előválasztáson, az kb. semmit nem jelentene.


A jelenleg hatályos Alaptörvény szerint ugyanis de jure nem a választópolgárok választják meg a miniszterelnököt, hanem az országgyűlés. Mi a biztosíték arra, hogy pl. az új országgyűlés egyöntetűen le fog szavazni arra a jelöltre, aki nekem szimpatikus? Illetve mi a biztosíték, még ha meg is szavazná az országgyűlés miniszterelnöknek, nem buktatják meg menet közben, mint pl. Medgyessy Pétert? Vagy hogy nem gáncsolják az új kormány működését belülről?



2021. okt. 11. 21:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9-esnek igaza van egyébként (22:23)


P.s:


Azért a pontozásokon meglátszik, hogy a fideszeseknek az interneten semmi keresnivalójuk sincs. Vagyis de, csak azt nem nevezném internetnek: Fészbuk... :D

2021. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

"A jelenleg hatályos Alaptörvény szerint ugyanis de jure nem a választópolgárok választják meg a miniszterelnököt, hanem az országgyűlés."


Ez mindig is így volt és mindig az lett megválasztva aki a nyertes párt/koalíció miniszterelnök-jelöltje volt a szavazólapokon.


Potenciális FIDESZ győzelem esetén miért nem merül fel a kérdés, hogy mi a garancia arra, hogy megint bolseviktor lesz megválasztva miniszterelnöknek? Persze ez költői kérdés volt. Tudjuk, hogy náluk az van amit a vezír mond és pont.

2021. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Legalább anyi, mit magának a választásnak, szerintem elég lenne, ha csak a politikusok, rokonaik, haverjaik mennének el. Az átlag magyarnak úgy is mindegy, mert úgy is tévedésbe fogják ejteni, és tévedésben fogják tartani, hogy jogtalan előnyhöz jussanak. Ami persze nem csalás, hanem ámítás.
2021. okt. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!