Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék elveszi a határont...

Az ellenzék elveszi a határontúli magyaroktól a szavazati jogot & a betelepített migránsoknak adja?

Figyelt kérdés

Dobrev megmondta hogy elveszi. Az USÁ-ban pedig a liberálisok már adják is a migránsoknak, akkor itt miért lenne másként?


Milyen irónikus lenne, hogy egy Magyarországon született nagypapa már nem szavazhat, pedig nem költözött ő sehova. Viszont egy tavaly bejött Líbiai, afgán meg igen. Ez a liberalizmus?



2021. okt. 12. 17:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
A betelepített "vendégmunkások" számára való tekintettel hamarosan Viktor apánk fogja megadni nekik a szavazójogot.
márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek ott kellene szavaznia, ahol adót fizet.
márc. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12 Akkor aki elmult 18 szavazhatna, de nem dolgozik és eltartja a szülei az nem is szavazzon ? 😂
márc. 5. 19:31
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
Adózik != Dolgozik.
márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem igaz. Aki nem dolgozik az nem keres pénzt, legfeljebb segélyt kap más dolgozó emberekéből. Adót sem fizet
márc. 7. 19:17
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit mondott Dobrev, de pl. MZP nem akarta elvenni.


Ez mindenképpen kényes kérdés, alapvetően a külföldi magyarok szavazati joga nem feltétlen olyan rossz dolog, más kérdés, hogy a jelenlegi kormánypárt mire használja őket.


Nem hiszem, hogy az ellenzék hatalomra kerülésével megszűnne ez a jog, de biztosan rendezni kellene a módját.

pl. az biztosan nem jó (még, ha kényelmes is), hogy levélszavazatok útján lehet szavazni. Ezt ugyanis csak az nem fogja hamisítani (lényegében ő szavazni a tényleges szavazó helyett), aki nem akarja - ez egy biztonsági hiba a rendszerben.


Kell, hogy valamilyen szinten képviseltetve legyenek a külföldön élő magyarok itthon (legyenek olyan emberek, akik foglalkoznak az ő ügyeikkel), de az sem jó, ha külföldről szavaznak meg az otthoniak feje fölé valakit, akikből az anyaországban nem kérnek.

Tehát meg kell találni az egyensúlyt.


Anno nem fővárosiként nekem pl. nem tetszett a Demszky azon kijelentése, hogy az a pénz, amit a "vidéknek" adnak, a fővárostól vonják el. Ennek alapján én nem szavaztam volna meg őt vezetőnek, de nem is volt jogom arra, hogy Budapest főpolgármesterére szavazzak. Fővárosiként nyilván tetszett volna és lehet, rá szavaztam volna.

Ezt csak azért írom le, mert más szempontokat fog figyelembe venni egy helyi mint egy olyan ember, aki nem a saját bőrén tapasztalja a választás eredményeként létrejövő helyi sajátosságokat.


Kell, hogy legyen szavazati joga a külföldön élő magyar állampolgároknak is, de jól át kellene gondolni és szabályozni (pártfüggetlenül), hogy ennek mi az értelmes módja és mikéntje - pl. nem olyan módon kell szavazni, hogy az az aktuális vezetés által manipulálható legyen, ahogyan jelenleg történik (tehát a manipulálás lehetősége az, ami jelenleg be van építve a rendszerbe, azt nem állítom, hogy manipulálják vagy sem).

márc. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!