Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 22-es választáson az ellenzé...

A 22-es választáson az ellenzék összeáll a mostani “győztes” mögé?

Figyelt kérdés
És akkor “egyben” indulnak? Vagy hogy gondolják, nem értem.

2021. okt. 17. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
igen, mivel a fidesz úgy alakította ki a választási törvényt, hogy csak 1 vs 1ben lehessen legyőzni.
2021. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, nem jól tudom, a parlamenti bejutáshoz 5-5 százalékokat kell elérni a szavazáson. A Fidesz együtt indult a KDNP-vel, nekik 10-et kellett. Namármost, a hatpárti összefogásnak e szerint 30% szavazatot kellene kapni a bejutáshoz, amit ugye, kormányváltásra készülve játszva elérnek, sőt, minimum 51%-al átveszik a feles többséget. Így tehát ez az 51% megválasztja a most győztest.
2021. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Egybeáll. A nagyobb kérdés az szerintem, hogy mennyire lelkesen fogják ezt tenni. Mert pl. a második forduló előtt még közösen akarta MZP és Kari Geri zeteni az országot, most meg lassan teljesen kivonul Karácsony és csak névlegesen támogatja MZP-t.


Én simán el tudnék egy ilyent a DK-ról is képzelni, hogy a saját kis jelöltjeit majd nagyon fogja nyomni de a lista mellett nem fog annyira látványosan kampányolni, kevesebb pénzt fog bele rakni.


Illetve még ha egyben is maradnak és mindenki teljes szívvel tolja a kampányt akkor is benne van a pakliban, hogy azért majd a parlamentben igyekezni fognak hogy kicsinálják egymást.

2021. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

ma 09:19

Rosszul tudod, 3 vagy több párt esetében 15% a bejutási küszöb, ez nem emelkedik tovább.

2021. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

A véghajrában még azt is kinézem bizonyos körökből, hogy zsíros ajánlatokkal bombázzák a kisebb pártok vezetőit, hogy lépjenek ki az összefogásból. Még az is lehet, hogy egy koalíciós szövetségért cserébe.

Ezzel mindig számolni kell akkor, ha mindenkit beveszünk az összefogásba, még jobboldali érzületű pártokat is.

2021. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
#3. Az mindegy, hogy támogatják e egymást, az a lenne a leglényegesebb hogy ne indítsanak rá a nyertes OGY képviselő jelöltekre, a megállapodást felrúgva…
2021. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
Igen, egyben indulnak, ez volt az alapvetés a 2020-ban megalakult Összefogásnál.
2021. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Popovics Judit is indulni fog.
2021. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!