Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy az országn...

Hogy lehet az, hogy az országnak annyira "rossz", de közben mégis 3-szor választották meg sorban a Fideszt, és 4-szer összesen?

Figyelt kérdés
Tudom-tudom szoktam hallani a dolgokat, hogy nyugdíjasok, rémült/agymosott/birka emberek, és a krumplisok és a többi.... na de kérem szépen, ha ez annyira rossz, és az emberek jobbra vágynak, mert a Fidesz csúnya gonosz, és a legrosszabb dolog akkor hogy lehet hogy választást nyertek eddig múltévben meg "2/3"-dal? Tudom csalás, meg jogállamiság meg a többi marhaságot levéve. A nyugdíjasokra kitérve érdekes, hogy számomra a legtöbb nyugdíjas inkább a DK felé húz, sok fiatal a Momentum felé vagy esetleg a Jobbik felé. Nem lehet ráhúzni a lepedőt hogy bizonyos korosztály csak erre, vagy arra a pártra szavaz. A lényeg, hogy ha annyira rossz nekünk, és az ellenzékkel mi csakis nyerhetünk, miért nyert sorba 3-szor is a Fidesz, és miért fog valószínűleg most 4.-re is nyerni?

2021. okt. 14. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Tény, hogy a fidesz se jó, de a sok szar párt közül még mindig ő a legjobb. Az a gond, hogy nincs kikre leváltani őket mert az ellenzék csak még inkompetensebb lenne.
2021. okt. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

"és miért fog valószínűleg most 4.-re is nyerni?"


Akkor hülye a magyar! Nem csak gyáva és tohonya, de hülye is.

2021. okt. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Hogy lehet az, hogy Adolf Hitler egy véreskezű diktátor volt, mégis szerették a németek? Tudom tudom beszélnek haláltáborokrol meg ilyenek, de ha tényleg olyan rossz volt miért maradt még évekig hatalmon és miért szerették az emberek, lehet igazából jót tett az embereknek?


Ilyen elven ezt is kérdezhetném és máris hasonló színvonalon gondolkodunk.


Az emberek birkák, könnyen megveztehetők. Hitler is kihasználta anno, most Orbán is kihasználja. Nem kell tovább magyarázni.

2021. okt. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#1 Teljesen egyetértek.
2021. okt. 14. 01:30
 5/17 A kérdező kommentje:
#2 Hát akkor most hülyék leszünk, vagy ismét visszamegyünk az időbe?
2021. okt. 14. 01:30
 6/17 A kérdező kommentje:
#3 Én ezeket feltételes módban mondtam nem "tényként" kezelve, csak a szokásos lárifári dumát említve. Hitler egyébként egy teljesen más figura más nézetekkel. Szerintem az utolsó magyarázatod egy nagy nyitott semmi nem magyaráz semmit. Ennyi erővel a fordított oldalt is le lehet birkázni, csak mert hisz az ígéretekben. Ez egy paradoxon.
2021. okt. 14. 01:32
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Ennek a sorozatnak több oka is van, ebből az elsőt leírták már fentebb: ők is szarok, de nincs náluk jobb.

Aztán ha mégis úgy gondolta volna a nép az első újraválasztásukkor, hogy inkább nem választjuk őket újra, nagyon felkészülten szépen úgy változtatták meg a választási körzeteket, hogyha pont rezeg a léc, akkor a számukra kedvező oldalon essen le. (Azóta is tátom a számat és csöndben gratulálok nekik, pedig nagyon utálom őket. Azért nem keveset kellett számolgatniuk és játszaniuk a valószínűségekkel, hogy ilyen tökéletesen megoldják a feladatot.)

A kétharmad tehát bőven nem kétharmad, gyakorlatilag a választásra jogosultak fele sem szavazott a fideszre.

2021. okt. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 molnarmarcell21 ***** válasza:
63%

Most az a kérdés, hogy valóban rossz-e a helyzet vagy hogy ennek ellenére miért választják meg újra és újra a Fideszt?


Ha az előbbi, akkor a helyzet vegyes, van ami jó, van ami rossz.

Ha az utóbbi, a válasz az identitáspolitikában keresendő, a Fidesz kialakított magáról egy jobboldali erkölcsös párt képet, ezért a szavazói mindenképpen rá fognak szavazni. Hiába derült ki számtalanszor, hogy hamis a kép, hiába rosszabb az országban.

2021. okt. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Mert a magyar egy buta, egyszerű nép
2021. okt. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Magukra írták a választási szabályokat, hogy nekik lejtsen a pálya. Ennek van nagy része a "sikerükben".
2021. okt. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!