Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik miniszterelnök jelölt...

Melyik miniszterelnök jelölt szavazói maradhattak otthon a második előválasztás alkalmával?

Figyelt kérdés
Kb. ugyanakkora volt a részvétel(660 ezer) de történt 219 ezer új regisztráció is, most ebből én arra következtetnék hogy akkor van 200 ezer olyan szavazó aki az első körben elment de a másodikban már nem tette tiszteletét. Kik lehetnek ők és miért döntöttek így? Egyáltalán ez kinek kedvezhet?

2021. okt. 17. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jakab szavazói legnagyobb számban.
2021. okt. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek MZP-sek lehettek többségében, mert rengetegen írták, hogy meggyőztem 5 embert, elvittem 7 embert stb. meg MZP is mondta tegnap az egyik élő adásában, hogy valamelyik stábtagja 50 embert szavaztatott le egy kórházban vagy hol.
2021. okt. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Megjött a kedvük :)

Tegnap reggel 9-kor kezdték a sátrazást a kollégák, én technikai segítséget nyújtottam nekik, de már 9 előtt 5 perccel ott tipródtak a szavazók. Hivatalosan délben csomagoltunk, de még utána is pár perccel jöttek az emberek, illetve egykor kezdtünk a következő helyszínen, ott is 12.50 után már jöttek, hogy szeretnének szavazni. Délután 6-ig voltunk, de 6 után is jöttek még, őket elküdtük online szavazásra.

Tegnapelőtt két embert szavaztattam le online, mindkettőt este 8 előtt nem sokkal, de mindkettő előtt 190 illetve 200 ember volt még a sorban, de az a 200 ember kb. 2 perc alatt fogyott el.

NAGYON sokan szavaztak a második fordulóban, és tényleg sok volt az elsőregisztrációs, akik az első fordulóban nem szavaztak.

2021. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ma 09:55

Azok lettek MZP-sek akik otthon maradtak? Amit te írsz az mondjuk lehet magyarázat az új szavazókra, de közben meg az hogy erről mit kommunikál egy jelölt nem kéne perdöntő legyen, mert senki se fogja azt mondani, hogy vesztes vagyok rám senki se jött szavazni.

2021. okt. 17. 10:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs nem olvastam el rendesen a kérdést
2021. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ma 10:11

Nem te vagy az egyetlen. :D De amúgy az is érdekes amire te válaszoltál és majd az eredmények kihirdetése után fog kiderülni, hogy mennyire van igazad. Mert szerintem is esélyesebb az, hogy az új szavazók MZP fanok de ha mondjuk szoros lesz vagy Klárika is tud 300 ezer fölé menni, akkor majd lehet feltételezni hogy az új regisztrálók között azért akadtak DK szavazók is.

(mert szerintem Dobrev számíthat a saját első körös 216 ezrére meg a Karácsony 169 ezer szavazatából az MSZP-s nyugdíjasokéra)

2021. okt. 17. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg Karácsony szavazói maradtak otthon nagy részben. Rá olyanok szavaztak, akik nem kértek se jobboldalból, se baloldalból. Sokan őt tartották a középútnak, egy olyan integráló személyiségnek aki össze tudja fogni a pártokat. Mivel ő visszalépett, szerintem a szavazóinak többsége nem ment el szavazni. Az új szavazókat pedig MZP-nek tartom, így, hogy a Momentum és Karácsony is neki kampányolt és a két forduló között is sok hírs zólt róla, könnyen "rátalálhattak" az emberek. Dobrev is biztosan szerzett új szavazatokat, de erősen kétlem hogy egy nennyire elutasított személy a törzsszavazóikon kívül még sok embert meg tudna mozgatni.
2021. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!