Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akartok ellenzéki oldalon...

Akartok ellenzéki oldalon hetedik frakciót???

Figyelt kérdés

Márki Zay bejelentette, szükséges egy hetedik frakciót is felállítani, aminek az MMM lenne a bázisa... tagjai pedig a másik hat jelenleg ellenzéki párthoz nem tározó parlamenti képviselők.

Íme a hatpárti reakció;

"Az ellenzéki összefogásban részt vevő hat ellenzéki párt az előzetes megállapodásuk szerint megkezdik a tárgyalásokat az előválasztás utáni teendőkről. Az ilyen felvetéseket ott kell megbeszélni, nem pedig a sajtón keresztül, hiszen az rombolná az ellenzéki összefogásba vetett választói bizalmat. Ehhez eddig is és ezután is tartjuk magunkat" - közölte a hat ellenzéki párt közös álláspontját.


Szerintem Márki IS már érzi, hogy milyen lenne egy frakció nélküli miniszterelnök 🥴



#Márki-Zay Péter #Demokrácia felfogás
2021. okt. 19. 15:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
23%

#6

Semmi akadálya, hogy alakítson egyet magának, csak ahhoz előbb pártot kellene alapítania. :D

2021. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%
#7 Jó lenne, ha valaki annak a 6 pártnak is szólna, hogy MZP nyerte az előválasztást, és elverte a legerősebb ellenzéki párt jelöltjét Budapesten és vidéken is. A 6 párt még korábban megállapodott abban, hogy a későbbi győztesnek LESZ beleszólása a listaállításba. Nem neki kell meghúznia magát, hogy jajj szegény pártok, akiknek tucatjával lesznek egyéni nyerteseik, had kapjanak még tucatnyi helyet listáról is... Igenis egy miniszterelnök-jelölt álljon ki határozottan a véleményéért, az összefogás keretein belül. Ne hagyja hogy a DK határozza meg a politikáját.
2021. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

9# nem önmagamnak válaszoltam, hanem elmondtam a véleményem én is.

Bocsi, talán DK szavazóként megtehetem 😉

2021. okt. 19. 16:06
 14/30 anonim ***** válasza:
én megmondtam előre, hogy az agyroggyant gyurcsányisták nagy kedvence ez a báb
2021. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
#11 Nem kell hozzá pártot alapítania, más párt is alakíthat frakciót amibe MZP beülhet...
2021. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

#15

Akkor viszont kiszáll a hatpárti összefogásból.

2021. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
30%
Marki Zay szerintem ujra jelentkezik a Fideszbe, hogy legyen partja :)))
2021. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Akkor a más pártokból kilépett képviselők miért lettek "függetlenek" és miért nem csatlakozhatnak más párt frakciójához?

Talán mert erre a variánsra nem szavaztak a választók?

2021. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatnám egy hetedik, vegyes frakció létrehozását. Vicc kategória, hogy a parlamenti küszöböt el nem érő LMP-nek, Párbeszédnek és MSZP-nak magától értetődő a saját frakció, de közben a civileket meg be akarják kényszeríteni valamelyik pártba mindenképp.
2021. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
59%

X ember fog bekerülni a parlamentbe az ellenzéki összefogásból.

Semmivel se lesznek se többen, se kevesebben, ha 6 helyett 7 felé oszlanak el.

Pont ugyanott fognak ülni, pont ugyanúgy fognak szavazni.


Nem érzem ezt egyáltalán fontos kérdésnek az átlagpolgár számára.

Nekem attól nem lesz se jobb se rosszabb, ha 6 frakcióból áll a kormány vagy 7-ből.


A Fidesz baromira túlbonyolította ezt az egész frakcióalapítást (lex DK 2012-ből talán).

Bejut 199 ember a parlamentbe, a normális az lenne, ha bármelyik 5 vagy 10 ember bármilyen frakciót amit akar. Tök fölösleges ez a rengeteg eljárási szabály.

2021. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!