Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17. Hetedik hétben vagyok ,az...

17. Hetedik hétben vagyok ,az volna a kérdésem h szerintetek a kiscicák okozhatnak gondot ,ha eddig minden rendben volt a terhességemmel?

Figyelt kérdés

Terhességem 8. Hetében az orvos levette a toxoplazmara a vért ,és negatív lett ...Ugyh mondta vigyázzák a cicakkal.

6 hetes kiscicaink vannak , elevenek , imádnivaloak ,plusz van 2 nagy cicank is . Aggódom azért H lehet e még valami gondom a terhesség folyamán eddig minden rendben van ...ismer e valaki olyan személyt ,akinek okozott gondot terhesen a cica... ?? Amint megfogom a cicakat utána rögtön kezet mosok , az alomhoz nem nyúlok , de a cicakat azért nyagattom ám 😂❤️❤️ imádom őket ,nagyon cukik ...



2021. okt. 18. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Szabályok: alomhoz, etető tálhoz ne nyúlj

A cicákat pedig a baba 6 hónapos koráig havonta féregteleníteni kell, karmaikat vágni, szőrüket alaposan kifésülni (figyelni nem e bolhásak)

És igen, attól hogy 8 hetesen negatív volt az eredmény, később lehet probléma ha a fentiek nincsenek betartva, nem törvényszerű szóval nem kell nagyon rágörcsölni, de higiénia nagyon fontos, te pedig vigyázz hogy se nyállal se ürülékkel ne érintkezz, a féregtelenítés pedig a legfontosabb.

🙂

2021. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Én nem kockáztatnám a negatív toxo eredmény után.
2021. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
jó, hogy negativ lett az eredményed, dem inden szabályt be kell tartani. negativ teszt után még pozitiv lehetsz fertözödhetsz
2021. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, legalábbis nekem úgy volt, hogy a toxoplazmózis esetén kétféle értéket néznek: IgM és IgG. Egyik a friss fertőzés, másik a régebbi fertőzés, ami azt jelenti, hogy újra már nem lehet elkapni.

Tehát az a jó eredmény, ha ez utóbbi pozitív. Nem tudom pontosan már, hogy melyik melyik.

Nekem mindkettő teljesen 0 volt, ezért óvtak nagyon az orvos és a védőnő is a macskázástól. Merthogy még nem estem át, terhesség alatt meg nem nagyon jó elkapni.

Szokták ezzel együtt nézni ugyanígy a citomegalovírust, arra pl nekem az jött ki, hogy korábban átestem rajta.

2021. okt. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 babyboom567 ***** válasza:
51%
Kolléganőm terhesen kapta el a toxoplazmát,meg kellett szülnie 20. hét körül,mert súlyos vízfejű lett a baba.
2021. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinti, vagy benti macskák?

Utánaolvastam, megnéztem ezer videót, kikértem a háziorvos és az állatorvos véleményét is. Mind egyértelműen azt mondta, hogy egy benti, abszolút nem kijárós, egyedüli cicánál eszméletlenül pici az esélye, hogy bármitől is pont most alakulna ki a cicánál a toxo és azzal én pont találkoznék is. Főleg ha az almot nem én takarítom.

Elővigyázatosságból nem én takarítom az almot és nyilván jobban odafigyelek a rendszeres kézmosásra, de ugyanolyan rendszeresen nyunyurgatom.

Egy éve voltam toxoplazma szűrésen. Negatív lett. Úgy vagyok vele, hogyha 31 év alatt nem kaptam el úgy, hogy állatok között nőttem fel, némi kis túlzással kutyák és macskák mancsait szopogattam, akkor tényleg kicsi lehet az esélye, hogy pont most fogom egy egyedüli benti cicától elkapni úgy, hogy most nem szopogatom a mancsát. :D


Ha kinti macskák, az némileg más téma, illetve kiscicák, nem tudni, hogy esetleg hoztak-e magukkal toxot, vagy bármi mást és többen is vannak. Így azért óvatosan!

Ez a videó a kedvencem a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

Egyébként a macskákat is le lehet szűrni!

2021. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kinti cicánál mi a helyzet, mire kell figyelni?
2022. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!