Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ügyek miatt kellett...

Milyen ügyek miatt kellett volna már lemondania Orbán Viktornak a miniszterelnöki pozícióról egy fejlettebb politikai kultúrájú országban?

Figyelt kérdés

Sok ilyen létezhet. Most ne olyanokat írjatok léci, hogy mert nem szimpatikus vagy mert állandó mozgáskényszere van amikor beszédet mond. Hanem politikailag kényes dolgokat amiknél egy más demokratikus ország miniszterelnöke le szokott mondani.


Pl.

1. székházügy



2021. okt. 19. 23:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

10. Nincs bajom azzal, ha más országoknak segítünk, ha van rá kapacitásunk. Azzal van bajom, ha még a sajátjaink ellátására sincs kapacitás, mégis a másikat segítjük, mert "migránsok". Véletlenül nem azzal indokolták egyébként, hogy szegény macedónok, hanem hogy ők a védvonal, pontosan emlékszem, mikor a Szijjártó kiállt, még ő is hezitált, hogy mondjon-e ilyen vérlázítót, de azért sikerült, végülis már megszokta. Egyébként éppen kötelező maszkhasználat volt érvényben, és arról szóltak a hírek, hogy milyen sokan nem engedhetik meg maguknak a hirtelen megemelkedett árú maszkokat - ilyenkor nem túl időszerű adakozni. A marketingfogással mindkét oldal esetében lehet jönni, de amikor nyilvánvalóvá vált, hogy a Szputnyik meg a Sinopharm elfogadottsága (és hatásossága) kétséges lesz, akkor nem kellett volna megszívatni a népet ezzel, csak mert ezzel szereztek több pénzt. Bagoly mondja verébnek. Egyébként az AZ sem jár több mellékhatással, csak annak meg pont rossz volt a marketingje. A Pfizer pedig bizonytottan a legjobb választás, de harmadik oltásnak még mindig a kínait reklámozza a háziorvos a nagyapámnak, nehogy rájuk maradjon.


Egyébként lehet, hogy téged nem zavar, de én az egészségügy összeomlásának tartom azt, ha frissen műtött és egyéb súlyos állapotban lévő embereket kell kirugdalni a kórházakból, hogy felkészüljenek a rohamra. Meg hogy könnyebben kapod el Covidot a kórházban, mint bárhol máshol vagy hogy a János kórházban nincs szappan a mosdóban, de ki van írva, hogy nagyon fertőtleníts, mert járvány van.


Igen, valószínűleg megint nyer majd Orbán, sikerül elcsalnia ismét a választást. Élj tovább az álomvilágodban, furcsa, hogy nem veszed észre mennyi hátrányod van belőle (jó, lehet, te épp a rendszer haszonélvezője vagy, akkor megértelek, nyugodt szívvel szavazz továbbra is rá, tükör gondolom neked sincs otthon).

2021. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

#11. Én meg konkrétan emlékszem, hogy nem jött kötelező maszkhasználat, mielőtt nem tudott volna mindenki beszerezni. Te meg jössz, hogy nem engedhették meg az "emelt árakat", ugyan menj már. :D Mindeközben (még egyszer leírom) mi konkrétan olyan helyekre adakoztunk, ahol még az egészségügyben sem volt közel sem elegendő felszerelés. Ha szerinted nem kellett volna, rendben van. Szerintem meg nem volt gond, hogy nem csak magunkon próbáltunk segíteni, szerencsére ennél többre is volt kapacitásunk.


"amikor nyilvánvalóvá vált, hogy a Szputnyik meg a Sinopharm elfogadottsága (és hatásossága) kétséges lesz,"


De szép mondat. Nyilvánvalóvá vált, hogy kétséges, ráadásul nem is jelen időben, hanem csak lesz. Ezzel szemben ami valóban nyilvánvalóvá vált, az az, hogy nekünk volt igazunk, akik minden létező vakcinát igyekeztünk beszerezni, és nem fogyatékos politikai alapokkal támadtunk tudományos csúcstermékeket egy járvány idején, hanem elkezdtük oltani a lakosságot. Meg is lett az eredménye, április második fele óta mindenki él, mint Marci Hevesen, a németek és az osztrákok meg még nyár közepén is kigúvadt szemekkel kérdeztek mindket, hogy mi már tényleg megkaptuk-e mindkét dózis vakcinát.


"Egyébként az AZ sem jár több mellékhatással, csak annak meg pont rossz volt a marketingje."


Mára egyértelmű, hogy az Astra egy gyengébb kiadású Sputnik. Előbbi érdemi vizsgálat nélkül lett elfogadva, utóbbi érdemi vizsgálat nélkül lett elutasítva az EU-ban. Vajon hány emberéletbe került ez az üzleti alapokra helyezett politikai döntés? És akkor Orbán mondjon le? Jézusom, de nevetséges. :)


"de én az egészségügy összeomlásának tartom azt"


Maradjunk annyiban, hogy az egészségügy összeomlását tartsuk mindketten egészségügyi összeomlásnak, és akkor tudunk beszélgetni. Úgy alakult, hogy nem nálunk fogytak el a kórházi ágyak, meg a lélegeztetőgépek, meg nem mi szorultunk más ország kapacitásainak igénybevételére, hanem ilyen kizárólag fordítva történt, minket pedig még az sem nullázott le, hogy másoknak segítettünk. Tudod, AZT egészségügyi összeomlásnak hívják, EZT meg nem. Teljesen lényegtelen, hogy te máshogy szeretnéd definiálni, ez komolytalan.


Ja, és biztosan én élek álomvilágban. Épp próbálsz meggyőzni arról, hogy én itt milyen rosszul kellene, hogy érezzem magam, de valahogy nem tudlak komolyan venni. A végére látom, belefért a klasszikus, a fideszesek gerinctelenek és nem tudnak tükörbe nézni stb., tetszőleges, érvek hiányában a lelkiismeretre hatni próbáló vagdalkozások. Harmatgyenge. Ha adhatok egy tanácsot, a járványkezelés kérdését inkább engedje el az ellenzék, mert ha tovább erőltetik, még egy újabb kétharmadot is összekampányolnak Orbánnak, aki a migráció után ezt a csatát is fölényesen nyerte a komplett Unióval szemben.


"jó, lehet, te épp a rendszer haszonélvezője vagy"


Normál, fiatal diplomás belvárosi életét élek a feleségemmel és jelenleg semmi okunk a panaszra. Folyamatosan tanulunk, dolgozunk, a munkánkból származó jövedelmünk átlag feletti életszínvonalat biztosít részünkre és még 30 éves korunk betöltése előtt készülünk megvásárolni budai otthonunkat, ahol legalább két gyerekkel kényelmesen elférünk. Ez volna a nagy haszonélvezet? Mert akkor a környezetemet tekintve nem tudom, mit kell ahhoz csinálni, hogy valaki semmilyen szinten nem érezze az életén, hogy "a rendszer haszonélvezője", vagy egyenesen azt, hogy őt kínozza ez a rendszer és sokkal jobb lenne neki, ha megint szoci kormány lenne.

2021. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

12. jó, ok, mindent ki tudsz forgatni, persze, mindenre lehet bármit mondani, meg annak az ellenkezőjét is, parttalan egy dolog.

de mivel: "fiatal diplomás belvárosi életét élek a feleségemmel és jelenleg semmi okunk a panaszra. Folyamatosan tanulunk, dolgozunk, a munkánkból származó jövedelmünk átlag feletti életszínvonalat biztosít részünkre", ezért a problémákat ignorálhatod, mert nem érint, olyan körökben meg nem mozogsz, ahol számítanál, tehát direkt meg nem tesznek neked keresztbe (erre megint majd mondasz valamit, de hidd el, nincs rálátásod, és igen, ez megy).

nekem eddig elképzelhetetlen volt, hogy valaki hogyan támogathatja még mindig ezt a rendszert, de te most adtál egy kis rálátást, mivel te megcsináltad az életedet, neked mindegy, átlátni meg nem kívánod a dolgokat. lelked rajta.

2021. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#13 Amit nem sikerül felfognod, hogy 12-es nem ignorálja a problémákat, hanem leírja, hogy nincsenek ezek a problémák csak te hazudod be őket.

Kitaláltad és behazudtad az egészségügy összeomlását - miközben az egészségügy NÁLUNK nem omlott össze. behazudod hogy rosszabb vakcina a szputnyik meg a kínai, miközben 2 Pfizer oltás után most szenvedem át életem legrosszabb betegségét, mert elkaptam a covidot és rendkívül rosszul ért ez a variáns engem. Ahogy ugyanezt mondták azok a kollégáim is akik 2 Pfizer után kapták el szintén. Nemsokára lesz összehasonlításom is sajnos, mert a párom a szputnyikot kapta meg, gyerekem az Astra zenecát, remélem azok jobban teljesítenek.

Itt veritek magatokat európai értékekről, szolidaritásról, hoyg nem lehet az illegális migrációt megakadályozni hiszen kötelességünk segíteni a nálunk rosszabbul élőkön, aztán amint valakinél aki nem törvénytelenül, nem illegálisan akar betörni az országodba, ott segítségre van szükség konkrétan az életét megmenteni, akkor meg rinyálsz pár maszk miatt.

Kitalálod magadnak a problémákat és el is hiszed, EZÉRT érzed magad rosszul! Inkább a valóságot nézd meg!

2021. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

14. ki mondta, hogy rosszul érzem magam. persze szemellenzővel is lehet járkálni a világban, akkor mondhatod, hogy ezeket a problémákat mindenki csak behazudja. kívánom, hogy nem kelljen Magyarországon kórházba menned, addig tényleg hihetsz benne, hogy az egészségügy szárnyal és Mo. jól teljesít. nem mondtam, hogy legyen tele az ország illegális migránsokkal, de persze bármire rá lehet (megint) sütni mindent.


honnan tudod, hogy más oltással mi lett volna a reakciód - ráadásul össze akarod magad hasonlítani a pároddal meg a gyerekeddel, aki nem te vagy. logikus. miért biztos, hogy elkapják? esetleg igyekezni lehetne ezt megakadályozni.

2021. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem nézem a korrupciót, a megbélyegzést (hol a zsidókat, hol a melegeket) az egyre szélsőségesebb kommunikációt, azt a fajta központositást, ami ellen kb 56 óta küzd ez a kbsztt nép, akkor is ott van az alkotmány egyoldalú, egyirányú átirása, amit bármiféle konszenzus nélkül tett.
2021. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ez az Izraeli kémszoftver vásárlás és telepítés közéleti emberek és újságírók sőt Fideszes vezető valamint TEK-es főigazgató helyettes telefonjára megért volna egy Orbán miniszterelnöki búcsúbeszédet.
2021. okt. 22. 12:10
 18/26 anonim ***** válasza:
59%
Én kb mindent, illegitimnek tekintek az első alkotmánymódositásuk óta, vagyis, az összes választást (az ellenzékkel együtt), igy a kémszoftvert is, automatikusan. Én voltam annak idején tüntetni az alkotmánymódositás ellen, de kb akkor adtam fel ezt a qva országot. Hogy, egy ilyet meg lehet tenni egy "demokratikus" országban, a 21. században, az Monty Pithon-i abszurditás önmagában. Nekem, ez a legfőbb bűne, minden más csak ennek a következménye.
2021. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#16 "Ha nem nézem a korrupciót, a megbélyegzést (hol a zsidókat, hol a melegeket) az egyre szélsőségesebb kommunikációt, azt a fajta központositást, ami ellen kb 56 óta küzd ez a kbsztt nép, akkor is ott van az alkotmány egyoldalú, egyirányú átirása, amit bármiféle konszenzus nélkül tett."

Én viszont nézem ezeket, nézd meg végre te is a hazugságok helyett!

Nincs semmiféle rendszerszintű korrupció. Pályázati rendszer van a közbeszerzéseknél amit éppen a fidesz-kdnp kormány alatt hozott több módosítással tettek még átláthatóbbá. Mindig, mindenhol van korrupció ahol pénz van, de remélem nem állítod hogy az unióban rendszerszintű a korrupció csak mert megbukott az egyik biztos a vakcinabeszerzéseknél aprócska 4 millió euróval, vagy éppen miért nem nevezed korruptnak a gyurcsány korszakot, hiszen számtalan korrupciós ügyben bírósági ítélet is született.

Mivel a jelenlegi ellenzéki összefogás tagjai között vannak a jobbikosok, akik zsidókat akartak listázni - velük szemben pedig a fidesz-kdnp akik védelmezik a zsidóságot, igen érdekes hogy te hol látod a problémát. Ahogyan senki nem bántja nálunk a melegeket, a megkülönböztetés tilalma törvénybe van foglalva.

Igen vicces hogy kardoskodtok az EU egyre nagyobb központosítása MELLETT és közben bajod van a minimális központosítással országon belül.

Az alkotmány nem egyoldalúan és nem egyirányúan lett átírva. A módosításhoz szükséges megfelelő támogatottsággal lett megváltoztatva hosszú parlamenti vita és egyeztetések után.

Csak jó lenne felfogni hogy az egyeztetés nem azt jelenti hogy a megfelelő többség leteszi a javaslatát, a kisebbség azt átírja a maga szája íze szerint, a többség meg megszavazza. Azért van az elvárt többség hogy ŐK tudjanak alkotmányt módosítani, nem azok akik nincsenek benne ebben a többségben!

2021. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#18 "Hogy, egy ilyet meg lehet tenni egy "demokratikus" országban, a 21. században, az Monty Pithon-i abszurditás önmagában. "

Hogy mik nem történnek?

Egy demokratikusan megválasztott parlament az alkotmánymódosításhoz szükséges 2/3 szavazatával megváltoztatta az alkotmányt a törvények szerint? Skandallum!

Bezzeg majd jönnek Dobrev elvtársék és sima többséggel eltörlik és írnak újat! Az kell, ugye? Az olyan nagyon demokratikus ám!

2021. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!