Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten kívül hol èpülhet...

Budapesten kívül hol èpülhet mèg 4, 5 nemzetközi jelentősègű reptèr?

Figyelt kérdés
A napokban lehetett olvasni,hallani,hogy szeretnènek országszerte nagyobb reptereket kialakítani. Tud valaki konkrètumot?

#Repülőtèr
2021. okt. 19. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
A tippem az, hogy sehol. Magyarország túl kicsi, és Budapest eléggé centrális elhelyezkedésű, autópályán 2 óra alatt elérsz onnan szinte bárhová. Egyedül Debrecenben látok némi fantáziát a BMW és egyebek miatt, de az sem lesz soha Feriheggyel egy súlycsoportban.
2021. okt. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez is csak a lopásról fog szólni. Mészáros majd mindet megépítheti, mert már nem tudnak stadiont építeni. Egyébként valódi nemzetközi repülőtér egyedül a debreceni volt és lesz a budapesti mellett. A többi csak a saját kényelmükre lesz, az hogy ne kelljen autózni, ezt írta a cikk.

[link]

2021. okt. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pontosan.. Ami a saját kényelmükre lesz, azok lesznek az tucatnyi üzleti repterek. De a 4, 5 komolyabb az nemzetközi forgalmú nagy volumenű lesz.Engem igazából ez a 4,5 érdekelne.


"Országszerte négy-öt komolyabb légikikötő működne, és tucatnyi helyen hoznának létre az üzleti gépes forgalomra alkalmas kisebb reptereket"

2021. okt. 20. 06:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Nagyobb városok közül Debrecen már rendelkezik reptérrel. Győrhöz közel van mind Ferihegy, mind Schwechat, de főleg a pozsonyi reptér, meg van egy saját mini repterük is. Miskolc és Nyíregyháza közel van Debrecenhez. Pécsen szinten van mini repülőtér, de kihasználatlanság miatt bezártak a járatok, illetve szerintem már nincs is járat innen.


Kapna Szeged egy repülőteret?

2021. okt. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es.. Tény, hogy jó esetben 2 óra alatt fellehet jutni Pestre autóval a Ferihegyre,, aki tömegközkekedéssel utazik az sokkal de sokkal több. Miért kellene valakinek egy vidéki faluból vagy kisvárosból éjjel kettőkor kelni, hogy a reggeli járatot elérje ami Bp-ről XY helyre. 2021 van. A repülővel való utazás már nem kuriózum, és durva olcsó.. (nyílván a fapadosokra gondolok, de hát jó az) Én a nagyobb megyeszékhelyekre gondolok ami ráadásul pont úgy helyezkednek el, hogy földrajzilag is megfelelő. Ugye van eddig Budapest,és Debrecen. A dunántúkiakbak Sármelléket is szépen felfejleszteném!

Miskolcon sajnos nem lesz, Debrecen és Kassa ellehetetlenítette, ráadásul holnapután adják át az új autópályát, Kassán is szempillantás alatt ott lehet majd lenni. Mezőkövesd (Klementina) szuper lenne.. A dél borsodi régió Matyóföld, Eger agglomeráció és Jász Nagykun Szolnok megye északi régiójából elérhetőbb lenne. Tökéletesen jiszolgálná ezt a régiót! Lenne ember bőven.. És nem beszélve a miskolci körzetből sem. Devisszatérve a gondolatmenetemhez, M.kövesd mellett Sz.fehérvár,és talán Pécs környékére lehetne egy kisebb nemzetközi repteret kualakítani. Sőt.. Ha jól tudom Fehérvár már korábban is terv volt.

2021. okt. 20. 06:45
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát az én tippem.. Sz. Fehérvár, Klementina, Szeged.. Meg még valahol.. :)
2021. okt. 20. 06:50
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Már most is van 4 nemzetközi reptere az országnak vidéken. Győr-Pér, Pécs-Pogány, Debrecen és Sármellék mind azok.


Nyilván erre értette az államtitkár amit mondott, hogy a multik felsővezetőinek legyen hova repülniük a magángépeikkel. Nagygépes forgalomra bőven elég Ferihegy és Debrecen.

2021. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kecskemét lesz az egyik, nekem ez az erős tippem.
2021. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kecskemét az óriási pocséklás lenne!

Eleve nem nagy a város, a megye népsűrűssége sem az a top, hiába nagy a megye. A csúcs Ferihegy 80 km-re van és jó az útviszony.Ennyi erővel Miskolcon is lehetne mert Debrecen azért egyáltalán nincs közel. A Kecskeméti Mercedes gyárnak elég egy királykategóriás busines reptér.

2021. okt. 20. 09:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek, teljesen felesleges lenne Kecskeméten egy nemzetközi repülőtér.
2021. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!