Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elégedetlen az ellenzék?...

Miért elégedetlen az ellenzék? Mi baja ezeknek az embereknek?

Figyelt kérdés

Az élet minden területén jobb most mint annak idején a Gyurcsány ideje alatt.

Gazdaság, kultúra, sport, külügy, stb. Minden sokkal jobb. Hogy lehet mégis ennyi elégedetlen?



2021. okt. 20. 13:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
56%

Már miért lenne minden jobb? Említed a kultúrát is példaként, de az miért jobb? Egyik napról a másikra szüntette meg a kormány a kulturális dolgozók közalkalmazotti státuszát, teljesen ad hoc módon dönt intézmények költözéséről, összevonásáról... ez pontosan miért is jó? Kifejtenéd, kérlek?


Hogy a kérdésre is válaszoljak: az én személyes problémáim (a teljesség igénye nélkül) például a következők:

- mutyizás, korrupció, lopás

- kiszámíthatatlan, egyik napról a másikra történő önkényes törvényhozás

- bűnbakkereső, gyűlölködő kormányzati retorika

- idióta, haszontalan beruházások

- szociális háló tönkretétele

- alkalmatlan, szakmaiatlan, nem hozzáértő emberek kinevezése ilye-olyan posztokra

- felső-középosztály támogatása, mindenki más le van ejtve

- EU-ellenesség

- vallás erőltetése mindenkire

(Még annyit tennék hozzá, hogy nem vagyok Gyurcsány-rajongó.)

2021. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Az ellenzékiek itt is elkezdték a buta demagóg uszítást.

Nem kérte senki de nem baj.

És igen is jobb minden. Nézzetek körül. Emlékezzetek vissza… mennyi volt az adó, mennyi a minimálbér, a munkanélküliség.

Állítólag lopnak de mégis van pénz stadionra aranyra kerítésre lélegeztető gépre 13-havi nyugdíjra CSOK ra stb. Ebben az országban mindenki boldogul aki dolgozik. Aki meg diktatúrát emleget az gondoljon vissza mi volt a Kádár rendszerben.


Továbbra se értem mi a problémája néhány szerencse csomagnak.

2021. okt. 20. 15:25
 13/28 anonim ***** válasza:
32%

#12

Pedig többen is leírtuk, hogy mi a problémánk.

A minimálbér reálértéke nem igazán nőtt, például.


Arra válaszolnál, hogy miért is jó, miért pozitív dolog kicseszni egy komplett szektorral, több szakmával?

2021. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
43%

#12

GDP:

2002-től 2010-re 94%-os növekedés.

2010-től 2018-ra 21%-os növekedés.

Ja, sokkal jobb.


Szánalmas ez a sok idióta...

2021. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
68%
Sok a gyülölet, igazságtalan ség
2021. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
46%
11 zagyválsz összevissza, vallás erőltetése mindenkire? :)))
2021. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

#16

Nálam az, hogy xy (bármelyik) vallásra hivatkozva hoznak világi törvényeket, az ez a kategória.

Az első bekezdésben feltett kérdésemre tudnál esetleg válaszolni? Kíváncsi lennék tényleg.

2021. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

GDP növekedés ? Kimagasló a magyar gazdaság vissza indulása a pandémia után. De persze ez is csak egy szám. Sokkal inkább az a lényeg hogy míg gyurcsány alatt a többség a megélhetésért küzdött addig most mindenki felújít épít vásári vagy nyaral…

Oktatás is szánalmas? Négy gyermekem közül kettő általános iskolába jár köszönik szépen el vannak az ingyenes könyvekkel és étkezéssel. Egy technikumba egy meg egyetemre jár. Ők is nagyszerűen érzik magukat. Amúgy amióta Fidesz van este hatkor simán ügyeket intézek egy okmány irodában és emberszámba vesznek… régen szabit vettem ki aztán elhajtottak mert hiányzott egy papír …. Simán járok moziba színházba étterembe, persze ha éppen nincs korlátozás de ugye a vírus talán nem Orbán hibája. De ha már válság akkor megéltem két válság kezelést két kormánnyal. A balos váláság kezelés után kb háromszoros lett a hitel törlesztőm és duplája a rezsi. Most a Fidesz alatt ha nem akartam nem fizettem. Óriási különbség. Mondom nem értem mi a baja annak aki nem látja érzi a saját bőrén mennyire jól élünk….

2021. okt. 20. 17:14
 19/28 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy az ellenzéknek az a dolga hogy elégedetlen legyen, de mégis így van.😉
2021. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ahogy feljebb is írták, nem a pénz az abszolút mérce, és nem lehet mindent pénzben mérni.
2021. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!