Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elégedetlen az ellenzék?...

Miért elégedetlen az ellenzék? Mi baja ezeknek az embereknek?

Figyelt kérdés

Az élet minden területén jobb most mint annak idején a Gyurcsány ideje alatt.

Gazdaság, kultúra, sport, külügy, stb. Minden sokkal jobb. Hogy lehet mégis ennyi elégedetlen?



2021. okt. 20. 13:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért az vicces, amikor a Fidesz-fanok, a rendszerváltás demokrácia-harcos pártjának lojális követői egypártrendszert akarnak(értsd: ellenzék nélküli kormánypártot)
2021. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
21: nekik a demokrácia addig volt érdekes, amíg a Párt hatalomra nem került. Most, hogy már ők uralkodnak, a demokrácia veszélyes, mert esetleg leválthatják a Kedves Vezetőt.
2021. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Mi van? Nincs demokrácia? Egypárt rendszer?

Uralkodnak?

Ilyenkor látszik hogy nagy a baj…

Magyarországon négy évente van választás mindig több pártra lehet szavazni szóval nem is értem.

És mi az hogy uralkodnak megválasztott kormány négy évig aztán esetleg még négy évig mindig a szavazók döntése szerint.

2021. okt. 20. 20:48
 24/28 anonim ***** válasza:
Hibrid rendszer van: [link]
2021. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#Kérdező

Ezek szerint olvasod a kommenteket, válaszolnál kérlek, hogy miért pozitív szétverni a kultúrát? (#11) Köszi! :)

2021. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

# 25:

Nem tudom mire gondolsz.

Én nem hallottam/olvastam olyasmit hogy “szétverik a kultúrát”… amúgy se lehet… szétverni esetleg egy vázát szoktak. A “kultúrát”, támogatni kell, anyagi és erkölcsi oldalról.


Ez egyébként rendben is van.


- “A Nemzeti Kulturális Tanács tagjait adó tizenhét kultúrstratégiai intézmény állami támogatása 2021-től 13,5 milliárd, 2022-től 17 milliárd forinttal emelkedik” (kormány info)

2021. okt. 23. 12:32
 27/28 anonim ***** válasza:

#26

Ha elolvastad volna a kommentet, akkor tudnád hogy mire gondolok. Hiszen épp azért írtam: "Egyik napról a másikra szüntette meg a kormány a kulturális dolgozók közalkalmazotti státuszát, teljesen ad hoc módon dönt intézmények költözéséről, összevonásáról.."

Tehát ezek miért is jók?

2021. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#18

Erre reagálva:


"GDP növekedés ? Kimagasló a magyar gazdaság vissza indulása a pandémia után."

És miért? Mivel rekordszintű visszaesés volt még régiós szinten is.


Nézd, ha visszaesik a gazdaság mondjuk 20%-ot, akkor akármennyire vered magad 15%-os növekedésre, az nem egy jó eredmény.

Ez történt itt is, amúgy meg nem erről az időszakról beszéltem.


"Oktatás is szánalmas? Négy gyermekem közül kettő általános iskolába jár köszönik szépen el vannak"

Ja, ezt egy általános iskolás meg tudja ítélni, hogy értelme van-e annak, amit tanul.

Ostobább érved is van?


"Egy technikumba egy meg egyetemre jár. Ők is nagyszerűen érzik magukat"

Jó, hát ez mindent elmond rólad is.


"Most a Fidesz alatt ha nem akartam nem fizettem. Óriási különbség"

Csak ha nem fizettél a fidesz alatt, akkor amikor újrakezdtél fizetni, akkor 2-szor annyit kellett, amit előre megmondtak.


"Mondom nem értem mi a baja annak aki nem látja érzi a saját bőrén mennyire jól élünk"

Tekintve, hogy nem volt értelme, amit leírtál, így nem, ezek nem érvek.

A tények azt mutatják, hogy évről évre rosszabb, azért nem számít, hogy érzed-e, mivel te közben tapasztalatot szerzel.

Igen, nem fogsz 10 éven át ugyanannyit keresni, mert előléptetnek.

Ha így vizsgáljuk az mszp-s időt, akkor majdnem mindenki jobban élt.

2021. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!