Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Márki-Zay Péternek...

Szerintetek Márki-Zay Péternek sikerül úgy sarokba szorítania Gyurcsányt, mint ahogy Karácsonnyal is tette?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy politikai elemző, de én MZP kommunikációjából azt szűröm le, hogy neki Gyurcsány eltávolítása a képből egy célja a választások előtt. Persze nyilván tudom, hogy Gyurcsány a vezére a legnagyobb ellenzéki pártnak és az eltávolítása szinte a lehetetlennel határos, viszont ő csak úgy tudja ,,megtisztítani" az ellenzéket, hogyha Gyurcsány ki kerül a képből, márpedig MZP nem szokott olyan dolgot ígérni, amit ne is tartana be, úgy gondolom hogy Gyurcsánnyal nem fogja tudni tartani az ígéretét, miszerint egy megújult ellenzékkel vágna neki a választásoknak.

2021. okt. 20. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%
A kormányzás és a program is közös, Összefogás.👍
2021. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván megpróbálja megnyirbálni Gyurcsány hatalmát, és ez már el is kezdődött, mert kevesebb helyet akar nekik adni a közös listán, a bandájának követelve plusz helyeket, amiről eddig szó sem volt. Hogy mi lesz a végeredmény, az megjósolhatatlan, de a harc folyatódni fog, ez biztos.
2021. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosságot követne el. Ráadásul sok DK-s el se akar menni szavazni, míg nem bizonyítják be neki(k), hogy MZP-vel is ugyanazt az európai, uniópárti politikát kapják, mint mondjuk Klárával, vagy úgy általánosságban a DK-val. Ugye érthető, hogy egy DK-s szempontjából elég sz@r a két választási lehetőség 🥴
2021. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
A kormányzás és a program is közös, mindegy ki a kormányfő, Összefogás.
2021. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 bbenjoe ***** válasza:
26%
Szerintem semmi esélye nincs gyurcsánnyal szemben. Neki sokkal több pénze, befolyása, és politikai mozgástere van és lesz is nála.
2021. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
3 Szerintetek nincs felülértékelve a DK szerepe az ellenzékben? Mármint a DK szavazóbázisa 250-300 ezer biztos szavazót jelent(fogalmam sincs honnan veszik hogy a támogatottságuk 1 millió ember), ahhoz hogy kormányváltás legyen 3 MILLIÓ szavazatra van szükség(!!!) Én nem azt mondom, hogy azt 250-300 ezer embert figyelmen kívül lehet hagyni, de az sem állja meg a helyét, hogy mindenkinek a DK-nak kell becsicskulnia...
2021. okt. 20. 13:47
 7/21 A kérdező kommentje:
5 Mint láthatunk Gyurcsány a pénzével és a befolyásával kitörölheti a valagát, MZP-nek sem pénze sem befolyása nem volt, szóval el a jelenlegi helyzetben nem mérvadó. Ellenben sokkal több ember áll MZP mögött.
2021. okt. 20. 13:52
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Biztosan meg fogja próbálni háttérbe szorítani. Erre a választások előtt szerintem nem kerül sor, utána viszont szépen lassan eléri, hogy csökkenjen a DK népszerűsége. Az ellenzéket teljes mértékben csak a szavazókon keresztül lehet megtisztítani.
2021. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Nem biztos, hogy igazam van, csak megosztom veled a meglátásom:

A DK tábort úgy kell elképzelni, mint egy hagyma, több réteg van. A keménymag az tényleg Gyurcsány Ferenc miatt szereti, ők az őszödi igazságbeszédet látják benne, meg hogy a korrupcióval akart felszámolni.

Aztán van a következő réteg, amibe én is tartozom, kb. másik 250-300 ezer körül lehet, akik Gyurcsánytól függetlenül tekintenek a pártra, és azt látják, hogy az ellenzék legösszeszedettebb pártja, a Fidesztől messzemenőkig a leginkább elhatárolódó párt, és az egyetlen párt amely hangsúlyosan képviseli, hogy az Unióban a helyünk.

És van egy szélső réteg, amely ide-oda inog a DK, a Jobbik és egyéb pártok között, akik adott esetben azért vannak a DK mellett (és ilyenkor éri el a majdnem egymillió szavazót), mert a legbaloldalibb párt, és ezek az emberek lehetnek azok, akik baloldali érzelműek, de Gyurcsány Ferencet nem szeretik.


Én nagyjából így látom, de lehet nincs igazam. Azért valamennyire mégis 😁

2021. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Százalékokban kell gondolkodni, az ellenzéki összefogás olyan 40-45%ra számíthat reálisan mostani mérések alapján, ebből kb 15%-ot hoz a DK, ez nem kevés.
2021. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!