Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csökkentik a jövedék...

Miért nem csökkentik a jövedéki adót/áfát az üzemanyagoknál?

Figyelt kérdés

120 Ft a jövedéki adó

És

~130 Ft az áfa.


Ugye az üzemanyag árak nagyon szépen visszajönnek majd minden más árában.


Komolyan ezt nevezi az állam úgy, hogy jobban teljesítünk?


2021. okt. 21. 16:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

9/10 A kérdező kommentje:

Mi van?? :D

Miért szerinted az autósok 80-90%-a 2 megyével arréb dolgozik? Kisegítőbe jártál vagy mi bajod van? :D


Amúgy nekem is van autóm csak nem szarni járok vele. És mi a véleményed az iskolákról ahova SUV-val kell a taknyokat hordani? Gondolom nem 70 km-ról hozzák a gyerekeket

2021. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező te komolyan úgy érzed, hogy az emberek ebben az országban azért vesznek autót mert 60-70-80 km-re járnak napi szinten dolgozni?


Tisztában vagy azzal hogy ez mit jelent? Ez minimum a másik megye, de inkább 2 megyével odébb lévő távolság.


Meg mégis hogy a tökömbe dugulna be 15:50kor az összes város, ha te elvileg 70 km-ről jössz épp haza? Akkor kicsit később dugulna be nem?


Írták előttem az iskolákat, az is egy szemléletes példa.

Tetszik vagy sem, az emberek jó részének nem kellene autó.


Csak 'há mi az már, hogy a melós Józsi majd az alantas ingyenes céges busszal jár már. Inkább megveszi a 15 éves kotlát a napi 3,2 km-hez.


Az emberek 80-90%-ának nincs szüksége autóra. Kénylemi szempont, kivagyiság, megfelelési kényszer.

Ha nagyon szőszál hasogató szeretnék lenni, akkor kezdeném már kapásból azzal, hogy PÁR MILLIÓ háztartás erőn felül tartja egyáltalán fent az autóját.


Nekem is van amúgy, csak egyrészt megtehetem, másrészt nem azzal járok le az utca végi pékségbe.


És igaza van az előttem válaszolónak, amíg nettó 160-ból az emberek szarni, hugyozni autóval járnak addig nem drága a benzin, és nem is lesz olcsóbb.


Pont egy iskola előtt mentem ma el. 20-25 autó parkol az iskolaudvaron. Most akkor szar a tanári fizetés? Drága a benzin? Hogy van ez? A tanár is az ország másik végéből jár be tanítani minden hajnalban? Amúgy a buszmegálló a szó szoros érelmében az iskola előtt van

2021. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert az állam mindenen nyerészkedik.
2021. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%
így 12 éve hallgatni, hogy de mostmár TÉNYLEG megbukik az óórbán meglássátok kicsit unalmas
2021. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%
Reaction leírta a lényeget, csak a sok proli magyarnak ez fáj xd
2021. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Fsms ***** válasza:
68%
ha csökkentik, miből fizetik ki Tiborcot, Lölőt és a többieket?
2021. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%
Hát nem a legkörnyezetszennyezőbb termék adóját kéne csökkenteni.
2021. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23%
Mert miért csökkentenék? És ha tovább drágul a benzin, akkor mit fognak már csökkenteni? Közben meg az állam is elesik a bevételektől. Komoly gondot akkor jelent ez majd, mikor az emberek és a fuvarozók nem fogják tudni már tankolni a járműveiket. Egyenlőre ott tartunk, hogy nyüzsögnek az autók és kamionok mindenütt, full dugó minden reggel és délután. Ja és nem kell 70 km-re járni dolgozni, se autóval, se vonattal.
2021. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18

Nem kell?

Akkor légyszíves teremts nekem munkahelyet, az elatkozott Szolnok megyében, ahol normalisan lehet keresni.


Egyébként cdak gratulálni tudok, a napi 70km-ből nemtudom hogy lett 2x70 😂


De nembaj.

Miért nrm fizettek többet?

Sőt!

Ha szerintetek ennyire rendben van, miért nem fizetitek ki azok helyett, akik számára ez sok?

2021. okt. 21. 19:35
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Ember, miért is kéne neked bárki bármit fizessen? Dolgozni kell, nem pedig várni a sült galambot a szádba.
2021. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!