Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden forradalom, vagy...

Minden forradalom, vagy demokratikus változás Budapestről (korábban Pestről) indult a magyar történelemben? Így ezért fél a fővárostól a Fidesz a 2022-es országgyűlési választásoknál?

Figyelt kérdés

1848-as, 1956-os, vagy még az 1989-es rendszerváltás is Pestről vagy későbbi Budapestről indult.

Ez egy olyan évszázados törvényszerűség és hagyomány hogy a haladó értelmiség, a változást akaró tömegek, a felvilágosult gondolkodók mindig a fővárosból indulnak és úgy terjed át az ország többi pontjára.


Abszurd de 1998-ban Orbán megerősödését és részben hatalomra jutását is Budapestnek köszönheti, hiszen az SZDSZ szavazók 1998-ban az MSZP koalíció miatt mentek át tömegével a Fideszre szavazni. Tudom még a kisgazda - Fidesz paktum is kellett hozzá.



2021. okt. 24. 00:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
ja, meg a tanácsköztáraság is, meg az ÁVÓ ÁVH főhadiszállás is itt volt
2021. okt. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

Igazad van kérdező!

2010-ben is a fővárosból indult el a változás és tart azóta is. Rettegtek is tőle rendesen!

2021. okt. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

SZDSZ szavazók nem tudtak tömegével átmenni, mert sosem voltak sokan.

Persze biztosan voltak olyanok, akik 1994-ig elhittek az SZDSZ-nek, hogy ők liberálisak és antiommunisták.

Az egész logikai hiba ott van, hogy elhiszed azt, amit az SZDSZ terjesztett magáról, hogy ők az értelmiség pártja.

Ez két dologra volt jó:

1. Mindenkit suttyónak neveztek magukon kívül.

2. Sokan úgy próbálták értelmiségnek tűnni, hogy harcos SZDSZ-esek voltak.


Ha megnézed az akkori pártokat, akkor azt látod, hogy a Fidesz frissdiplomásokból állt, az MDF egy tanári kar volt, a MIÉP élén sikers író, a Kisgazdáknál pedig egy ügyvéd volt a főnök. Mind értelmiségi. A Fidesz és az MDF kommunikációja nem volt olyan leegyszerűsített, mint most minden párté, hanem kifejezetten az értelmiséget tudta megszólítani.

Az SZDSZ úgy volt az értelmiség pártja, hogy a kommunizmusban a valódi értelmiséget kivégezték, internálták és csak a jó elvtársak szerepelhettek. Rájuk hivatkozott az SZDSZ.

2021. okt. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
'56-ban Debrecenben hamarabb volt 'sortuz' mint Budapesten. Tehat nem minden Pestrol indul-t!
2021. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1-es igen Budapestről indult az Őszirózsás forradalom is ami egy demokratizáló polgári forradalom volt, majd a kommunisták elragadták a hatalmat tőlük Tanácsköztársaságot proletárdiktatúrát csinálva.


ÁVO ÁVH Nyilasrendőrség is itt volt és? Meg a TEK központja is és??


2-es amiről te beszélsz 2006-ban indult és igen Budapestről, azzal Orbán Viktor államcsínyt próbált provokálni az előre szervezett huligán szabadcsapataival szétverve Budapest utcáit.


3-as Teljes káosz amit írsz. Nézd meg mennyit kapott az SZDSZ 1994-ben listán? 20% körül. Nagypárt. És mennyit 1998-ban? 8%-ot. Kispárt. Az hogy kik egy párt vezetői nyilván értelmiség, az nem egyenlő a szavazóikkal.

SZDSZ előzmény mozgalmának tagjait a kommunista rezsim bebörtönözte állásából elbocsájtotta illegálisan írhattak Beszélőben stb. így nagyon téves érveléseid vannak.


4-es Forradalomról beszéltem nem sortűzről... Az hogy hamarabb lőnek Debrecenben még nem egy mozgalom vagy tüntetés kezdete.


Őszintén nagyon alacsony színvonalú hozzászólásokat kaptam.

Az még lehet hogy valaki fideszes de legalább akkor erőszakolja meg magát hogy tényszerűen és nívósan fejtse ki álláspontját.

2021. okt. 24. 09:22
 6/17 anonim ***** válasza:

Hiába játszod a hülyét, mi is tudjuk meg te is hogy érted mekkora butaságot írtál le.

és nem, a 2-esben nem arról beszéltem ami 2006-ban indult és amit NEM a fidesz kezdett el. Nagyon konkrétan a 2010-es választásokról beszélek és arról a változásról ami akkor elindult és tart azóta is szerencsére.

2021. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#5!


Nagyon alacsony színvonalú választ kaptam.

Az egy dolog, hogy még a 80-as években tanított hazugságokat tolod itt az Őszirózsás forradalomról, miközben ismert tény, hogy Károlyiék mozgatták kezdetektől a szálakat. Már csak az hiányik, hogy dicsőségesnek nevezd a terror 133 napját.


Amit az én kommentemre írtál:

Nem káosz, csak nem azzal foglalkoztál, amit írtam, hanem próbálsz nem észrevenni tényeket. Az SZDSZ 1994-es 20%-ot közelítő eredmény közelebb volt az MDF és Kisgazda eredményhez, mint az akkor csúcson lévő MSZP 54%-hoz. 1994-ben egyetlen nagy párt volt, a többi közepes vagy kicsi volt.

De a lényeg nem is az SZDSZ 19->8%-os esése volt 1998-ra, hanem a Fidesz a +128 képviselője. Nyilván volt SZDSZ-esek is átmentek a Fideszre szavazni, de Fidesznek inkább az jött jól, hogy az MDF felszalámizta magát.

Az SZDSZ-ről teljes tévedésben élsz. Demszky elvtárs szélsőbalos, Maoista volt, ahogy a SZDSZ-es vezetők többsége. Az SZDSZ-es vezetők jellemzően hithű kommunisták voltak.

Nem Jurta színházban ott volt az MDF is, az SZDSZ elődje, a Szabad Kezdeményezések Hálózata azért jött létre, hogy a teljes ellenzéki oldal az SZDSZ irányítása alatt legyen. Ez akkor nem jött össze nekik. Próbálkoztak még az Új Márciusi Fronttal, majd végül megszületett az Ellenzéki Kerekasztal, ahol az ellenzéki pártok meg tudták őrizni az függetlenségüket.

1994-ben még fájó lehetett a felismerés, hogy az SZDSZ valójában az MSZ(M)P tervének a része volt, de 20 éve ez már nagyon nem titok.


Leírtam azt is, hogy a szavazóik sem voltak értelmiségiek. Csak éppen erre az imázsra felkapaszkodva hirdették magukról, hogy ők azok.


Ajánlom, hogy tájékozódj, mielőtt írni kezdenél!

2021. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os na ez tipikus példa arra amikor egy jobboldali megpróbálja a történelmi tényeket elhazudni. Mi tudjuk hogy te a kedvedre kiforgatsz bármit ami nem az érdekedet szolgálja. De vannak olyan tények amik előtt fejet kell hajtani. Én is azt teszem és jobb lenne ha te is. 1848 1956 és 1989 igazságát nem hagyom félremagyarázni.


2006-os államcsíny kísérlet vezetett el a 2010-es ellenforradalomhoz azaz a fülkeforradalomhoz, ami után elvették a magyar néptől az alkotmányát és a de facto demokratikus berendezkedést. Ha neked ebben a mócsingban jó érzés eldagonyázni hát jó étvágyat hozzája. Én ennél igényesebb vagyok.

2021. okt. 24. 11:11
 9/17 anonim ***** válasza:

#8 Abbahagyhatod. Már értjük: nyomod a szokásos mosdató és hergelő szövegeket. Véded a komcsikat, mosdatni próbálod a komcsi eszmét és hergelni mindenkit.

Tisztázzuk, röviden amit 7-es írt neked: HAZUDSZ!

2021. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9-es Ha csak ennyi a véleményed, hogy hazudsz azzal nagyon nagyon nehéz mit kezdeni. Kb. ennyivel indokolták meg a kommunista vérbírók a konzervatívok elítélését a Rákosi rendszerben.


7-es Nagyon egyszerű ha így lenne hogy az SZDSZ kommunista akkor áruld már el hogy a Fidesz miért akadályozza meg az kommunista rendszer ügynökaktáinak nyilvánosságra kerülését? És az SZDSZ miért támogatta ezt mindig is? Ez tény utánanézhetsz...

Mert annyira sok a Fideszben és a papság között a volt komcsi ügynök na ez a jó válasz!


Nézd én nem nagyon szeretem a komcsikat mint kiderülhetett de sajnos az örököseik a Fidesz soraiban vannak megbújva. Ezért kell komcsizni a baloldalt mert így ösztönből indulatokat lehet a szavazók között gerjeszteni és érzelmeikkel nem néznek rá hogy kommunista Kínával és szovjet utódállamokkal Putyin KGB-ssel elvtársi viszonyt ápol a kis nagyvezér elvtárs Orbán Viktor. Ez azért nagyon árulkodó és tény. Nem lehet megkérdőjelezni hogy így van.

2021. okt. 24. 11:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!