Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel vezet most az...

Mennyivel vezet most az ellenzék? Vajon meglesz nekik a 2/3?

Figyelt kérdés
Vagy csak sima fölénnyel fognak nyerni Márkiék?

2021. okt. 26. 00:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
59%
Fidesz nyeri a választásokat, mert azt nézik az emberek mit kaptak ők, vagy családjaik. Aki nem dolgozik, nincs gyereke, nem tanul, nem építkezik, nem nyugdíjas, nem rokkant, stb az a réteg szűk. Na ők nem kaptak sok mindent. Ők a hőzöngők. Olyan helyen dolgozom, ahol sok a "link" na még közülük is sokan jó lesz az Orbán. A Mari néni akit nem látogat egy gyereke se, mert olyan bunkó volt élete nagyrészében, és a férje tartotta el, de már ő sincs, na ő nem kap semmit, ő Gyurcsánynét akarja. Aki féláron építkezik, meg pénzt kap hogy szül, úgy meg az albit fozetné élete végéig, aki kétszer kap plusszt évente a nyugdíjhoz és rendesen ledolgozta amit kell, aki frissen kerül ki a suliból, és adómentesen kapja a fizut, aki dolgozik és még gyedet is kap, akinek a jobban keresö családtagja kapja a gyedet, aki friss házas, ... Nem sorolom. Na miről beszélünk? Nem lesz itt megint kormányváltás.
2021. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
67%
Jelenleg nem az ellenzék vezet. Teljesen alkalmatlan a kormányváltásra.
2021. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
11-es: ez elég nagy sarkítás. Te jóformán lenézed azt, aki nem házas, vagy nincsen gyereke. Na meg nem minden házas annyira hülye, hogy csak a támogatások miatt szavazzon le OVre.
2021. okt. 26. 08:28
 14/45 anonim ***** válasza:
62%
Mindenkit lepontoznak akik a tényeket mondják? Úgyse lesz váltás.
2021. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
62%
Bocsánat ha rosszul fogalmaztam. Sokkal több ember kap kost mint régen. Aki nem kap, az általában hőbörög. A negatív dolgok több fülre találnak, pl nem mondod, ha csak simán bevásároltál de ha a pénztáros elszámolta magát ??? Nos a szűk környezetemben elképesztő vagy nem, de azoknak fáj legjobban, akiknek úgymond nincs mit letenni, se folytonos munkaviszony, se család, se nyugdíj, se ... Ugye hiába szülsz halomra, ha eladósodott vagy, nem vagy házas, 40 elmúltál, stb. Tehát a munkanélküli potyogtatók sem kapnak. Nem általánosítok. Nem nézem le aki nem családos. Én azt nézem csak le aki a sültgalambot várja. Szeretem, elfogadom embertársaim, de lássuk be, hogy kihal a magyar, ha nincs ösztönzés. Most majd minimálbér durranás lesz, vállalkozasokat eddig is segítették, stb. Akinek valami nem sikerül, vagy valamit nem kap meg annak mindig a kormány a hibáztatottja? Itt volt a korona. Rengeteg vállalkozót ismerek kisvárosunkban. 10ből egy ment tönkre. Az az 1 a kormány hibája? A 9 nem a kormány miatt maradt meg. Bárhonnan nézhetjük. Akinek most sokkal rosszabb írja meg tanulságképpen hogy mit mennyit dolgozott, hol él, mit rontott el a mostani kormány. Az én kiskocsim 8 millánál áll meg 3 helyett ... Majd 2025ben. A kormány a hibás? Melyik? Kit érdekel. Kinyögöm, aztán az enyém. Bolond is voltam, hogy felvettem. Majd megtanul rajta a gyerek vezetni. Sajnálok mimden rossz sorsot, de mindenkin segíteni nem lehet. Ha a rosszat a rosszabbhoz nézem, akkor a Fidesz a rossz, a többi meg rosszabb. Hol van a jó? Mert várjuk sok szeretettel. Mindenkinek szép napot kívánok Isten segedelmével!
2021. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem marad a Fidesz.

Mi a családban a Fideszre szavazunk.

Miért? Mert az elmúlt 10 évben érezhetően jobban élünk, nincs hitel, van ház, gyerek, megtakarítás, emelkedő bérek, nincs munkanélküli a családban, évente kétszer nyaralás... Tudom, nyilván ez nem osztrák életszínvonal, de komoly előrelépés. Pont! Ezért összességében mi a francért szavazzunk egy Gyurcsány vezette ellenzékre, amikor anyagilag, idegileg tönkrement a család annak idején?? Hülyék nem vagyunk.

És hidd el kedves kérdező, a legtöbb embert pontosan ugyanez motiválja...tojok a jogállamisági hisztire, vagy éppen Lölőre, vagy hogy mi van az Alaptörvényben. Nincs diktatúra, nem üldöz senki senkit, meg az állandó lop, az is lop, börtön, elszámoltatja

szlogenek nekem inkább taszítóak. És a saját és a családom életét nézem.

És igen, nekem nem kell gazdasági menekült, számít az ország szuverenitása, a magyar érdekek védelme, és nem kérek érzékenyítést a gyerkőc számára...ja, és ha egy mód van rá, a család alapja legyen egy nő, és egy férfi!

Ilyen egyszerű....

2021. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
88%

"2/3? Előválasztáson voltak 600 ezren, az országban meg van kb 6 millió szavazatra jogosult ember..."


Az amerikai előválasztáson sem vesznek többen részt, legutóbb mégis az amerikai történelem legnagyobb szavazatszámait húzta be Biden és Trump is. Ez a 600 ezer csak a legelkötelezettebbek számát mutatja, nem többet.

2021. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Na de ez az. Elvileg mindenki nyomorgott Gyrucsany idejeben, most meg tok jo minden. En valahogy nen erzem ezt. Es persze nem az osztrakokhoz kell magunkat hasonlitani hanem mondjuk a V4-en belul. Ugyanazert a munkart amiert itthon 300k Ftot kapok Budapesten, Pragaban 500k. Valoban a lakasok dragabbak, de ha valaki nem a belvarosba koltozik, meg lehet jutanyosan is oldani. Elelmiszerek hasonlo aron vannak, es nincs 27%-os afa. Pont emiatt mert van ralatasom haosnlo helyzetben levo orszagok gazdasagara, velem ugy, hogy szerintem itt mi nagyon el vagyunk maradva. Es nem a segelyeket kell novelni egy normalis orszagban hanem az alapmegelhetest.
2021. okt. 26. 10:14
 19/45 anonim ***** válasza:
74%

2/3-ad feltétele hogy a billegő vidéki körzeteket elhozzák.

Így ha egyik oldal nem motivált és otthon marad, a másik pedig a bizonytalanokat meg tudja szólítani. Kis győzelemmel minden körzetben nagy többséget lehet szerezni. Fidesz úgy alakította ki hogy ez a rendszer igazságtalan, de a játékszabály igaz az Összefogásra is. Mondjuk 40%-alatti eredménnyel lehet 2/3-ad bárkinek. És még lehet országosan több százezer szavazattal kevesebbet is szereztek a riválisoknál, csak jó eloszlásban megfelelő körzetekben lett többségük.

2021. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
27%
MOST éppen 132 km/h val vezet az ellenzék...de a választásokon veszteni fog!
2021. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!