Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyit ér az oltás?...

Tényleg ennyit ér az oltás? Több, mint 11 ezer fertőzött és 152 haláleset?

Figyelt kérdés

Ez a szám szinte teljesen megfelel a 2021.márciusi-áprilisi rekord adatoknak, amikor még az oltás csak elkezdődött vagyis nem volt, mi megvédjen tőle. Most viszont, hogy van oltás és azt mondják hogy hatásos és elvileg a nyájimmunitás is meg van, csak az adatokból nem éppen ez jön le. Persze azt mostanra már sokadszorra hallom, hogy nem a fertőzéstől véd meg, hanem a súlyosabb lefolyától, haláltól csak éppen a halálozás is elég szép számot mutat...

[link]

42. Magyarország



2021. nov. 1. 18:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
94%
wanderova: És melyik az a gyógyszer, amit ha úgy döntesz, hogy nem szedsz, kirúgnak az állásodból?
2021. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
79%
Teljes és tartós immunitást csak az ad, ha átesel a fertőzésen. Nagyon kevés, hibahatáron belüli számú olyan esetről hallottunk, hogy valaki kétszer is elkapta a covidot, ezzel szemben rengetegen vannak, akik még 3 oltás után is megfertőződnek.
2021. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
#21: Nem kell hozzá nem szedni gyógyszert. Legutóbbi állásomból azért rúgtak ki, mert amit szedtem addig magas-vérnyomásra, már nem hatott, és 5 hétig tartott a háziorvos táppénzen, mire más gyógyszerrel be tudta állítani. A cég azt hitte lógok (magánegészségügyi cég volt!), amikor visszamentem azonnal felmondtak (persze, nem ezzel az indokkal).
2021. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
68%
#22: Teljes immunitást, ha átestem? Ez jó hír lenne nekem, de most hallom először. Akkor oltás se kellett volna, de nem úgy értesültem, hogy fölösleges volna.
2021. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nagyon nincs nyájimmunitás.
2021. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
#24 Az eddigiek alapján nagyon úgy néz ki. Az viszont egészen biztos, hogy a fertőzés útján szerzett immunitás erősebb és tartósabb, mint az oltással szerzett, összehasonlítva a másodszor megfertőzöttek, illetve az oltottan megfertőzöttek számát.
2021. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
68%

4

Nagyobb ökörséget nem tudsz írni? Nagybátyám 2 oltással intenzíven volt 1 hónapot, a szomszédja, szintén 2 oltással ott halt meg. Az unokatestvérem most 3 oltással olyan rosszul van, hogy nagyon úgy néz ki, sajnos muszáj lesz kórházba vinni. Csak hát aki most oda bekerül, ritkán jön is ki.

Ellenben nagymamám 2szer is volt covidos, nincs beoltva, és mindkét alkalommal rosszulléttel, de otthon kiheverte.

Nem általánosítok, ne úgy vedd, de ilyen hülyeséget mondani hogy aki be van oltva az nem kerül kórházba XD az oltás csak előjogokat ad az embernek (sajnos) de gyakorlatilag semmi mást.

2021. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó: az, hogy te gyk-n azt hazudod, hogy az összes ismerősöd be van oltva és mind meghalt a kórházban, még nem a valóság :) Kár is ilyen ócska sztorikat nyomni, senki sem hiszi el ezeket az oltásellenes hisztiket. Menj be egy kórházba és győződj meg magad arról, hány oltott vagy oltatlan fekszik bent. Jah nem, neked a fotel a komfort zónád, az onnan való pampogás megy csak
2021. nov. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
20%

#26 "Az viszont egészen biztos, hogy a fertőzés útján szerzett immunitás erősebb és tartósabb, mint az oltással szerzett, összehasonlítva a másodszor megfertőzöttek, illetve az oltottan megfertőzöttek számát."

Ez így van.

De az oltásnak nem az a célja hogy erősebb immunitást adjon a fertőzésnél, hanem hogy megakadályozza azt, hogy nem éled túl a fertőzést, vagy csak nagyon nehezen sikerül túlélni.

Én is két oltás után kaptam el és nagyon kemény volt még így is. De itthon is meg tudtam gyógyulni, elkerültem a kórházat. Az oltások nélkül valószínűleg ez nem sikerült volna ha így is ennyire leterített.

2021. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
96%
#29 Honnan tudod, hogy az oltások nélkül rosszabb lett volna? Én oltatlanul kaptam el, és még annyira se voltam rosszul, mint más náthavírusoktól.
2021. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!