Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebből érdemes következtetni a...

Ebből érdemes következtetni a 2022-es Fidesz bukásra?

Figyelt kérdés

Hiszen 2018-ban összesen 5570000 ember szavazott a választáson. 2.6 millió ember szavazott a Fideszre, ekkor még ellenzéki összefogás nem volt. Vona Gábor kapott 1.09 millió, Mszp-Párbeszéd 680 ezer, Lmp 400 ezer, DK 300 ezer és végül a Momentum kapott 175 ezer szavazatot. A többi pártot most nem sorolom fel. Most, hogy összefogás van és a Fidesz népszerűsége csökkent az elmúlt 4 évben, így MZP-t tartom a legesélyesebbnek! Neki a népszerűsége fokozódik addig is! Ugyanez Viktorról, alias tolvajról nem mondható el.

Ebből arra következtetek, hogy a Fidesz kevesebb szavazatot fog kapni, a 2018-ashoz képest. Az ellenzék ellenben többet.



2021. nov. 2. 20:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ahogy előttem is utaltak rá, 2006 ősze óta bármelyik vasárnap a Fidesz nyerne a választásokon, ez még most is így van. Ha az az állás, hogy kb. fej-fej mellett az ellenzék és a Fidesz, esetleg előbbiek 1-2%-kal jobbak a biztos szavazók körében, az még mindig igen laza Fidesz-győzelmet vetít előre, még a kétharmadot sem biztos, hogy elfelejthetjük, csaxólok. De az igazi tévedés nem is itt van, hanem itt:

"így MZP-t tartom a legesélyesebbnek! Neki a népszerűsége fokozódik addig is!"


Ennek sajnos épp az ellenkezője látszik, az amúgy sem túl combos lendület már most apad, és egyelőre nem látszik, hogy a választásokig fordulna ez a trend, de persze még van ideje kitalálni valamit. Ez így egyelőre nem több, mint wishful thinking, kedves kérdező.

2021. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
18%
hajrá ellenzék!
2021. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Sok itt a fideszbérenc.
2021. nov. 3. 00:26
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13!


Pedig most kivételesen teljesen korrekt volt az összes hozzászólás. (Na jó, a 12-es kivételével, mert az elfogult (és értelmetlen) volt.)

A többi viszont értelmes, elemző válasz volt. Arról nem a válaszolók tehetnek, hogy tények nem a te vágyaidat támaszják alá.


Ha olyan egyszerű lenne a politikában a matek, akkor az előválasztáson is egészen más történt volna.

Számított arra bárki is, hogy Jakab nem jut be a második fordulóba?

Volt annak realistása, hogy a 2. helyen tovább jutott Karácsony visszalép?

Várható volt, hogy FeGyőr neve mellé a Momentum szavazói sem tesznek ikszet?

Számított bárki is arra, hogy annyira megosztott az ellenzéki összefogás, hogy bárkit megszavaznak, csak ne a Gyurcsány család adja a miniszterelnök-jelöltet?


Mindenki egészen más forgatókönyvvel számolt. És ebből következik egy olyan dolog, amit még egyikünk sem említett. MZP-nek sokkal jobb lenne most elbuknia egy választást. Miért?

Már összegyurcsányozta magát annyira, hogy csökkentek az esélyei. Ha mégis nyerne, akkor ott állna frakció nélkül, tehetetlenül. Soha nem mosná le magáról, hogy Gyurcsány irányítja. Tehát soha többé nem tudná eladni magát az ellenzék megújítójaként.

Egy szoros vereség után viszont kijelenthetné, hogy ezzel a bandával még ő sem tud nyerni. Megvan az országos ismertsége és lesz 4 éve felépítenie egy pártot. A Momentum most úgyis megroggyant, most el lehet szívni a szavazóikat.

2021. nov. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Leszavazták, hogy hajrá ellenzék. Sajnos ez amiatt van, mert beleírtam a FIDESZ nevét a kulcsszavakhoz. Emiatt idecsődültek az ellenzéket amortizáló emberek. Én ellenzéki vagyok. Engem semmi sem tud meggyőzni, hogy ne Márki-Zay Pétert támogassam. Szerintem semmi olyan megnyilvánulása nem volt, ami rombolná a hírnevét. Ellenben Orbánnal, kérlek had ne soroljam a vétkeit, ami miatt szavazókat vesztett vagy pedig a fiatalokat nem képes maga mellé csábítani. Az emberek makacsok. Ti azt hiszitek, hogy egy-két megnyilvánulás szavazat vesztést eredményez MZP-nek. Valójában az emberek töke tele van már Orbánnal. Pont, hogy most kell győznie MZP-nek, összefogás idején. Amiket felsoroltál forgatókönyvek mindegyike reális volt, nem véletlen MZP nyerte meg. Gyurcsányozni kész vicc, 2022-t írunk lassan, a kormány csak 2006-ra vagy Ferire tud hivatkozni. De ennek jövőre vége lesz. Ti Fideszesek lenézitek az embereket. Nem kéne, Orbán ennek a levét fogja meginni jövőre.
2021. nov. 3. 02:16
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

#15. Szerintem pedig folytatod a téves következtetések levonását.


"Leszavazták, hogy hajrá ellenzék."


Nos, a szavazás - ha valaki a funkciója szerint használja, én például igyekszem a szerint -, akkor azt hivatott jelezni, hogy mennyire hasznos az adott válasz. Könnyen belátható, hogy a fenti kérdés tekintetében a "hajrá XY" pártfüggetlenül egy igen haszontalan válasz, nagyjából a fogatlan harcinyugdíjasok utcai óbégatásai szintjén mozog.


"Sajnos ez amiatt van, mert beleírtam a FIDESZ nevét a kulcsszavakhoz. Emiatt idecsődültek az ellenzéket amortizáló emberek."


Vagy az van, amit fentebb írtam. Én például egyáltalán nem nézek kulcsszavakat, lenyitom a Politika kategóriát és megnézem azt a kérdést, ami érdekel.


"Én ellenzéki vagyok. Engem semmi sem tud meggyőzni, hogy ne Márki-Zay Pétert támogassam. Szerintem semmi olyan megnyilvánulása nem volt, ami rombolná a hírnevét."


Tehát bevallottan igen elfogult vagy. Nincs ezzel semmi baj. A baj azzal van, ha másokat viszont minősítesz azért, mert nálad kevésbé elfogultak, vagy épp a Fidesz irányába elfogultak. Én úgy állok hozzá, hogy mindenkit igyekszem meghallgatni és hagyom magam meggyőzni is. Most azonban úgy áll a helyzet, hogy ez az ellenzékből senkinek sem sikerült, így életemben először a Fideszre fogok szavazni 2022-ben.


"Ti azt hiszitek, hogy egy-két megnyilvánulás szavazat vesztést eredményez MZP-nek."


Szerintem nálad sokkal nagyobb a hit szerepe. Kár belemenni jóslatokba, de én például máshogy látom, és nem vagyok ezzel egyedül. Áprilisban minden kiderül.


"Valójában az emberek töke tele van már Orbánnal."


Azt látom, hogy az ellenzéknek már nagyon elege van belőle, és azt is látom, hogy az ellenzék gyakran hivatkozik magára általánosságban, mint "az emberekre". Ezzel szemben a valóság az, hogy sehol sem vagyunk például attól a kormányváltó hangulattól, mint 2010 előtt, az ellenzék akárhogy is szeretné éreztetni, legnagyobb bánatukra nincs általános elégedetlenség. Hogy hibái vannak az Orbán-kormánynak, az nem is kérdés. A kérdés az, hogy elég sok és elég súlyos hibája van-e (pláne az ellenzékkel összevetve) ahhoz, hogy leváltsuk őket.


"Gyurcsányozni kész vicc"


Feri a legerősebb ellenzéki párt vezetője, és épp visszatérni készül a hatalomba. Tudod mikor lenne értelmetlen Gyurcsányozni? Ha Fletó már vagy 10 éve eltűnt volna a közéletből. Ez vajon miért nem történt meg? Vajon miért nem veti ki őt sorai közül az ellenzék? Erről talán a Fidesz tehet? Orbán feladata lenne szerinted megoldani ezt a problémát az ellenzék helyett? És pláne miért tenné? Neki egy lottó ötös Gyurcsány mai napig tartó jelenléte. :)


"Ti Fideszesek lenézitek az embereket."


Én legalább annyi lenézést látok ezen az oldalon az ellenzék részéről a fideszesek irányába, mint fordítva, és ez az arány korábban még durvább volt az ellenzék javára a komplett magyar interneten. Ismét elfogultságot látok nálad.

2021. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%

#15!


Minden egyes megnyivánulásod vágy vezérelt vagy ehhez hasonlóan prekoncepciózus.

Nem azért szavazták le a "hajrá ellenzék!"-et, mert fideszesek, hanem azért, mert nem értelmes hozzászólás. Ugyanilyen értelmetles lenne egy Hajrá Fidesz.

Neked is látnod kellene, hogy ezek semmilyen szinten sem válaszolnak a kérdéseidre.


Leíhatod, hogy Orbánt mindenki utálja és MZP a makulátlan messiás, de ettől még nem lesz igaz. Ha MZP hírnevét nem rombolja, hogy egymást követő napokon teljesen ellentétes dolgokat fogalmaz meg, vagy az, hogy elszámoltatást ígér azokra vonatkozóan is, akik a főnökei lesznek (egy esetleges ellenzési győzelem esetén), akkor az az ellenzéki szavazókat minősíti. Én nem vagyok ilyen rossz véleménnyel az ellenzéki emberekről sem. Szerintem őket sem lehet ennyire hülyére venni. Ha lenézném az embereket, akkor tudnék hinni MZP győzelmében.

MZP is hivatkozott az Öszödi beszédre és pontosan azt a narratívát hallhattuk tőle, mint Gyurcsányéktól. Hitlert, Sztálint sem szeretjük azért, mert már ők is régen voltak. A bűn az bűn, akkor is, ha jogi értelemben elévülhet. És MZP nemhogy hallgat, hanem keblére öleli a bűnöst.

2021. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!