Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Favágitó fejsze foka alá, a...

Favágitó fejsze foka alá, a nyélre mit érdemes tenni, hogy ott ne menjen tönkre a fanyél a hasogatás következtében?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=bf6ef0dn_4o


Üvegszálas nyelű fejszék esetén gyárilag tesznek rá egy elég vastag gumit, ami cirka fél centi vastag lehet, ám az mégis hamar elnyűvik, elfeslik a nagy igénybevételtől, sosem bír ki egy favágást, ami rendszerint legalább 25 mázsa rönköt jelent faluhelyen. Aztán volt is a háznál nekünk régen olyan fejsze, aminek ott a nyelét rézlemezzel tekerték körbe, kb 15 centi hosszon, szépen rákalapálták, rálapították, alighanem gumikalapáccsal, majd apró szövegekkel hátul megfogatták az akácfa nyélhez, amibe emlékszem, nagyon nehezen mentek bele a kis szögek, minden második elhajlott. Ugyanez horganyzott lemezzel is ismert technika a magyar vidéken. Konzerves dobozt is láttam már, vendég favágó fejszéjén, akit segítségül hívtunk egyik évben. Talán alatta vastag gumival, esetleg rátekert, ráerősített biciklibelsővel még jobb volna az így konzervált fejszenyél. Továbbgondolva akár a bicikli, vagy moped külső gumi sem volna valóságtól elrugaszkodott ötlet, ha megfelelően megoldható a ráerősítés, pl drót, bilincs, stb. Szerintetetek mit lenne érdemes odaerősíteni, és hogyan, arra a kritikus helyre, hogy ne menjen tönkre se az üvegszálas, se a hagyományos fából való fejszenyél?



2019. okt. 17. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felsoroltál egy csomó lehetőséget, akkor mi a kérdés?
2019. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Állandóan ezt csinálja!

Vagy megválaszolja már a kérdésben.

Vagy akkora feneket kerít (áltudományos maszlaggal körítve) piszlicsáresz dolgoknak, mintha agysebészet lenne.

Lásd korábbi kérdéseit, mint a retkes mosogató bekötése a szennyvíz hálózatba vagy a beletört villanykörte kiszedése a foglalatba. A hogyan hasznosítsuk lábtörlőnek a banánhéjat agymenésről már ne is beszéljünk!

2019. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
2019. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Villanyszerelő a boltba vegyêl gyártás zsugorcsövet. Azt rá lehet melegîteni ês a lég jobb
2019. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, én nem válaszoltam meg, csak hoztam néhány példát, amit ugye ismerek már, de nem elég tartósak, a réz és a horganyzott lemez is nagyon hamar tönkremegy, széthasad, leválik, igaz gumi nem volt alatt, az is számít alighanem, mert tompít az ütésen, a rugalmas ütközés elnyeli az energiát, és a mechanikai munkát hővé alakítja, ezáltal kivédi az ütődést
2019. okt. 17. 22:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi az a favágitó?
2019. okt. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5 Tényleg nem értem mit szeretnél megtudni, mikor még láthatóan tapasztalatod is van az ismert módszerekről.

Viszont akkor én is ajánlanék egyet, fogsz egy 5/4-es csövet és ráhegeszted a fejszefejet. Az tuti nem fog szétbäszódni :)

2019. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ezek közül egy módszert sem ismertem, pedig szoktam fát vágni. Mondjuk én a fejsze fejével találom el a rönköt, nem a nyelével. De köszönöm a kérdezőnek a sok klassz tippet!
2019. okt. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
A fejszével kell fát vágni és nem a nyelével
2019. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2019. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!