Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a szociáldemokrá...

Mit gondoltok a szociáldemokráciáról?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 06:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

6: “ Akkor te nagyon utálhatod a kapitalizmust”


Nem csak egyféle kapitalizmus van.

Pl. a szabad-versenyessel semmi bajom, a monopolkapitalizmust gusztustalannak tartom. Márpedig a világ arra halad.

Magyarországon nem tudom, hogy van, de pl. németeknél már olyan árkartell van, hogy mindenhol ugyanaz a tojás ugyanannyiba kerül, és egyszerre emelgetik aldi, lidl, edeka, kaufland, real, rewe, penny karöltve.

Ez érvényes bármely élelmiszerre.

2021. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Sindelar ***** válasza:
47%

Én semmilyen kapitalizmust nem támogatok, mert a tőke koncentrációja, azaz a monopolkapitalizmus a vége. Ha egy piacon valaki egy kicsit is nagyobb, mint a többiek, akkor a kisebbeket már ki tudja szorítani (mivel az egy termékre eső árat le tudja nyomni, még így is nagy bevételt ér el). Így a kicsik kiszorulnak, a nagyok pedig még nagyobbakká válnak, így még nagyobb halakat tudnak kiszorítani - mivel ez egy öngerjesztő folyamat -, a végére a piacon monopolizálódnak. Akkor aztán megszűnik minden kereslet-kínálat-féle törvényszerűség, néhány szupergazdag ejti túszul az adott piacot, és a lakosság ki van szolgáltatva neki. Éppen ezért erősödnek Nyugaton a szociáldemokraták, mert a Nyugat ennek a jelenségnek már egy olyan előrehaladott állapotában van, amikor már nem lehet elhitetni az emberekkel, hogy a kapitalizmusban az lehetsz, a vége a tőke koncentrációja lesz, ami a társadalom egészére nézve roppant káros.


A megoldás pedig az, ami Németországban is történik: miután az ingatlankonszernek pofátlanul sarcolgatták a társadalmat, lakások százezreit veszik köztulajdonba az ingatlankonszernektől.


A szabadversenyes kapitalizmust - amiből szintén monopolkapitalizmus lesz - sem támogatom, mert a kellő szabályozások híján szabad teret adunk a piaci torzulások elszabadulásának, amelyeket szabályozni, súlyosabb esetekben letörni kell.

2021. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

A skandináv modellel kapcsolatban azt is érdemes megemlíteni, hogy az erősen szociáldemokrata skandináv országokban (Norvégiában, Svédországban, Dániában és Finnországban is szociáldemokrata vezetésű kormányok vannak) rengeteg piacon van 1-1 állami vállalat, amely non-profit módon állít elő termékeket és szolgáltatásokat, ez pedig a magánszektor árait is lefelé nyomja az adott piacokon. Ez még inkább emeli a társadalmi szintű jólétet.


A szakszervezeteket, színvonalas közszolgáltatásokat írták az előttem szólók.


A 12-esnek nagyon igaza van, annyit tennék még hozzá, hogy a tőke koncentrációja Németországban már odáig fajult, hogy az említett ingatlan-piacon a tőke koncentrációja azt "eredményezte", hogy Berlinben a lakosság 80%-a kénytelen volt fizetésének átlagosan 46%-át csak lakbérre költenie, mert a már szinte monopolhelyzetükben levő ingatlanvállalatok akadály nélkül foszthatták ki a város népét.


Ezért van szükség egy markáns szociáldemokráciára, amely ha bármely piacon torzulások jelentkeznek, közvetlen eszközökkel belép a folyamatokba, fogy a társadalmi érdekeket megvédelmezze, hogy a gazdasági folyamatok társadalmilag minél felelősebb módon működjenek, és minél inkább a társadalom egészének érdekei érvényesüljenek egy szűk pénzügyi "elit" érdekeivel szemben.


Ez a szemlélet vívja ki a legmagasabb szintű társadalmi jólétet.

2021. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

“ Én semmilyen kapitalizmust nem támogatok, mert a tőke koncentrációja, azaz a monopolkapitalizmus a vége.”


Sajnos én is így látom, ha nincs ami ellensúlyozza.

Viszont azt sem tartom jónak, hogy ha valaki el akar valamit érni, akkor egyből lehúzzák kis és közép vállalat szinten, a nagyok meg röhögnek a markukba.


“ ingatlankonszernek pofátlanul sarcolgatták a társadalmat, lakások százezreit veszik köztulajdonba az ingatlankonszernektől”


Ez hol van? Van valami cikked róla?


Eddig nem tapasztaltam, pedig követem a dolgokat.

10 éve padlón voltak az árak, ma egy lakást kapsz annyiért amennyiért 10 éve házat lehetett venni, és azt látom, hogy mindehol ész nélkül vásárolják fel az öreg családi házakat, és döntik le, mert befér a helyére 3 gett... akarom mondani társasház.

2021. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%

Miiiiiiii? Magyarországon nem hallottak erről????? Egész Európa ezzel van tele. Nem csoda, hogy a fidesz nyeri a választásokat és a jobboldali narratíva uralt el mindent Magyarországon, ha a baloldali narratíva tényleg ilyen szinten nem létezik Magyarországon.


[link]


A nagyokat kell jól megadóztatni, nem a középosztályt.

2021. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15 ez magyar cikk. Én Németországban nem hallok róla, pedig naponta megy az SAW vagy az NDR.

Köszönöm a burkolt fideszesezést, de nem nyert.

2021. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
40%
Szó nem volt fideszezésről, kissé paranoiás vagy. Magyarországon általános, hogy a lakosság jelentős része semmit nem tud a baloldalról, csak amit a jobboldali médiában mondanak róluk. Egyébként csak egy példa volt, írhattam volna a közutak üzemeltetésének köztulajdonba vételét Spanyolországtól Olaszországig (amelyekről szintén nem tud semmit a magyar társadalom), egy általános jelenségről és igényről van szó (gondolom, a Lufthansa-ügyről sem hallottál).
2021. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem, a lufthansáról sem. Ezek szerint a rádióban nem verik nagydobra. Közben kerestem cikket a magyar cikk alapján, csak gyorsan átfutottam, majd elolvasom rendesen. De szerintem annyira nem komoly a dolog még, mint a magyar cikk ahogy írja.


Azért nem tudom, hogy amit Enteignung-nak mondanak, az hogy történik. Tudom, hogy németeknél vannak erre jogi lehetőségek, de nem tudom, hogy ilyenkor a tulajdonos kap valami kártérítést?

Mert ha nem, vagy csak valami vicc-összeget, akkor az egyenértékű lenne a kulákok vagyonelkobzásával.

2021. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Senior Séf ***** válasza:
Mé', ők mit gondolnak rólam?
2021. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!