Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Artista tanárként kötelezhetne...

Artista tanárként kötelezhetnek arra, hogy vallási propagandát tanítsak?

Figyelt kérdés

Így szól a törvény:


"Magyarország (...) biztosítja a hazánk alkotmányos önazonosságán és keresztény kultúráján alapuló értékrend szerinti nevelést."



2021. nov. 5. 11:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*Ateista tanárként


Átírta a telefonom...

2021. nov. 5. 11:52
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem.De kötéltáncot tanítanod kell.
2021. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Odaírtam, hogy átírta az autocorrect, de akkor csak kattogj ezen...
2021. nov. 5. 12:01
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötelezhetnek, de azt sem fogják hagyni, hogy az ateista dolgokat "told eléjük". Elvileg szerintem annak kellene történnie egy ideális világban, hogy a gyerekekkel megismertetik az összes vallást - beleértve az ateizmust is, ami szintén egy vallás, követői pedig ugyanúgy viselkednek, mint a vallásosok - sok különbség nincs közöttük.


Aztán majd amelyik hat rájuk, azt lehet utána mélyebben tanulmányozni. Csak erre se pénz (melyik sulinak lenne pénze fogadni egy papot, egy lelkészt, egy rabbit, egy síita és egy szunnita imámot, egy buddhista szerzetest, egy ortodox papot, egy ateista tudóst és egy agnosztikus embert?), se akarat nincs, mert az egyik pártunk tubró-katolikus, a másik pedig elvileg ateista (bár van egy vallás amelyik közel áll hozzájuk, rokonság révén) - de egyik sem nagyon szereti a teljes képet mutatni.

2021. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Elvileg szerintem annak kellene történnie egy ideális világban, hogy a gyerekekkel megismertetik az összes vallást - beleértve az ateizmust is"


Én is pont ezt szeretném. Még csak tanárnak tanulok, de félek, hogy az iskolákban kötelező lesz majd a keresztény propaganda.

2021. nov. 5. 12:06
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Kérdés, hogy ha telefont használsz, azaz az egyik lyukadat Kína, a másikat meg Zuckerberg tömi be napi 40-szer, akkor már mit számít, hogy ki mire kötelez. A robot, az robot. Arra figyelj, hogy fészbúk meg a tiktok profilodon ne legyen semmi politikailag inkorrekt dolog. Más nem számít!
2021. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mi számít politikailag inkorrekt dolgoknak a saját személyes Facebook-oldalamon?
2021. nov. 5. 12:17
 8/14 Mansour ***** válasza:
93%
A keresztény kultúra és értékrend nem azonos a vallásos hittel. Senki nem fog arra kényszeríteni, hogy vallási propagandát taníts. Gondolom nem egyházi iskolában tanítasz, úgyhogy szerintem még az sem merül fel, hogy a vallással kapcsolatban bárhogyan állást kellene foglalnod.
2021. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik dolog a munkád, a másik meg a saját privát meggyőződésed. Ha szakács vagy de utálod a főzeléket akkor is meg kell főznöd a tökfőzeléket ha szerepel az étlapon nem? A tantervet tanítod, de magánéletben, szabadidődben meg azt csinálsz amit akarsz.
2021. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
2021. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!