Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez profi védekezés volt a...

Ez profi védekezés volt a kormány részéről? Megint megcsinálták?

Figyelt kérdés
Valami 6800 új fertőzött egy nap alatt miután lement a világkiállítás,a békamenet meg az elxrtuk amire ezrével utaztattak diákokat országosan .Megérte ennyire tolni a fidesznek az önkampányt?Vagy átálltak a nyájimmunitásra és így oldották meg,összekötve a szükségszerűt a hasznossal?
2021. nov. 6. 07:40
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
20) akkor minek kellett a tavalyi teljes lezárás ha csak a 70 éven felüliekre veszélyes? elég lett volna őket védeni és kész.a szájkosár kötelező már nyugaton,ezek szerint ők csinálják rosszul nem pedig mink.
2021. nov. 6. 17:55
 22/27 anonim ***** válasza:

#21

Mert akkor még nem tudtuk, hogy a korlátozások egy kalap szart nem érnek. Ha csak a 70 év felettiek lettek volna korlátozva, és szabadon terjeng a fiatalabbak között, nem gátolta volna semmi, hogy tovább adják az idősebb rokonoknak.

Szerintem jelenleg az csinálja jól, aki nem korlátoz, és fizetőssé teszi a kezelés költségét az oltatlan koronások számára (Ilyen jelenleg nincs).

2021. nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22 "és fizetőssé teszi a kezelés költségét az oltatlan koronások számára (Ilyen jelenleg nincs)"

Jelenleg egy évnyi fizetés nélküli szabadságra küldhető az az alkalmazott, aki nem hajlandó beoltani magát. Ebben az a szép, hogy fizetés nélküli szabadság idejére nincs TB, hacsak a szabadságon lévő erről nem gondoskodik magának... :)

2021. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

22) értem.viszont jó lenne ha ezt bevallaná a fidesz és nem azt kommunkikálnák hogy végig jól kezelték a járványt.

Közben kiderült hogy a világon nálunk a legmagasabb a reprodukciós ráta,vagyis nálunk tombol a járvány a legjobban.agyrém hogy milyen szinten áll másképp a járványhoz a fidesz mint korábban.

2021. nov. 7. 12:08
 25/27 anonim ***** válasza:

#23

Ezt nem is tudtam. Viszont a munkáltatók nem fognak élni ezzel a jogukkal, úgyhogy...


#24

A Fidesznek kellene bevallania, hogy a WHO, európai és amerikai járványügyi hivatalok által javasolt korlátozó intézkedések szart nem érnek? :D Egyből lefasisztáznák őket.


Ki nem szarja le a reprodukciós rátát? A járvány más időben fut le minden országban. 2 hete a románoknál volt a legmagasabb, két hónapja a britneknél, két múlva lehet a szlovákoknál lesz.

Nem tudom mit vársz, milyen hozzáállás kellene a fidesztől. Van oltás, aki akarja oltassa be magát. Egyéni döntés, hogy ki oltatja be magát, egyéni a felelősség tehát. Miért kellene korlátozó intézkedéssekkel szopani mindenkit, csak azért hogy az oltatlanokat pesztráljuk?

2021. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
25) ha világelsők vagyunk akkor minimum el kell gondolkozni hogy miért van ez.ne mondd nekem hogy a tömegrendezvényeknek meg a szájkosár elhagyásának nincs ehhez köze.ennyire nem lehetsz elvakult.
2021. nov. 7. 13:26
 27/27 anonim ***** válasza:

#26

Márpedig én úgy gondolom, hogy nincs köze hozzá. Már egyszer elmondtam,de mintha a falnak beszélnék. Miért vagy ilyen értetlen? Miért nem veszed a fáradtságot, hogy megviszgáld azt a járványgörbét?

Tavaly nem volt békement, mégis ugyanilyen módon ment végbe a járvány.


De nézzük meg együtt, hogy mi volt idén.

[link]


Október 23-án volt a békemenet.

De a járványgörbén a törés már október 23-a előtt bekövetkezik, október 17-én.

Segítek, itt egy kép róla:

[link]


Azt megelőzően a napi fertőzöttek 7 napos csúszóátlaga okt 12-én 677, okt 17-én 815, október 22-én meg már 1530.

Okt 12 és okt 17 között 20%-os az emelkedés.

Okt 17 és okt 22 között 87%-os az emelkedés.

Pedig még az ünnepség le sem ment.

Ünnepség után: Okt 27-én 2346 a fertőzöttek száma. Nov 2-án 3469.

Okt 22 és okt 27 között 53%-os emelkedés.

Okt 27 és nov 2 között 47%-os emelkedés.

Látod? A legnagyobb emelkedés, 87%-os még az ünnepség elött volt. Ekkor “robbant” be a járvány és ugrott meg hirtelen a fertőzöttek száma? Hogyan lehet a békemenetre fogni az egészet, mikor még azelőtt végbement az egész, magyarázd már meg.

Nagyon azon erőlködsz, hogy a békemenetre fogd a járványt, csak hát a matek nem adja ki. :)

2021. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!