Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-szavazókat miért nem...

A Fidesz-szavazókat miért nem zavarja, hogy a közösből két marokkal lopnak a rendszer kegyeltjei?

Figyelt kérdés

Összehasonlításképpen: A baloldali és liberális szavazók töredékennyi lopás láttán elzavarták az MSZP-SZDSZ kormányt 2010-ben.


Aki emlékszik: 2009-ben a pártízmilliós végkielégítések ütötték ki a biztosítékot, erről a “ballib” újságok is irtak és a kormány bukott, annak rendje és módja szerint.


[link]


Ez a nagyságrend ma már nevetségesnek számít, a Fidesz legalább egy nagyságrenddel gátlástalanabbul pakolja a közvagyont magánkezekbe, a jobboldali sajtó mégis hallgat, a szavazóikról pedig leperegnek ezek az ügyek. Hogy lehet ez?



2021. nov. 7. 11:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9: sajnos ilyen a tipikus csőlátású fidesztálib
2021. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

3:


Át tudnád küldeni az őszödi beszéd vonatkozó részét? Gyors rákereséssel nem találtam benne ilyet.


Ami a GDP növekedést illeti: mindenki ismeri a 2004-2010 közötti hibákat, de azért a 2010 utáni időszak sem folyamatos diadalmenet ebből a szempontból sem.


[link]


De a kérdés most nem is ez, hanem az, hogy a közösen megtermelt nemzeti jövedelem mekkora részét lopja el a nemzet kivételezett rétege a nemzet többi részétől. Ebből a szempontból árulkodó tény, hogy míg a medianjovedelem tekintetében PPP-n 2012-ben még hátulról az 5. helyen voltunk az EU-ban, 2020-ban már csak Románia és Bulgária volt mögöttünk, két balti ország is elhagyott minket ebben az időszakban.


A te mentegetésed tehát ha jól értem akkor a “lopnak de legalább van miből” és a Gyurcsányozás keveréke. Sajnos ezek nem szerepeltek a válaszvariációk között, köszi a kiegészítést.

2021. nov. 7. 12:49
 13/14 anonim ***** válasza:

ma 12:49

Lehet akkor lakossági fórum volt mert én se találom de pár éve ezt azért elég sok helyen futtaták ezt kijelentését, youtubon meg annyi videója van, hogy nem fogom átnyálazni.


Nem tudom neked mi lenne a folyamatos diadalmenet egy olyan ábráról amit nem lehet olvasni, mert a vonalak egymáshoz vett meredekségét kéne nézni egy olyan beosztás mellett ami igencsak aprócska.


2002-2010 között a V3 országok átlag GDP/fő növekedése 3367 euró volt, Magyarországé 1310.

Ez mai árfolyamon 9,7 milliós lakosság mellett 2600 milliárd mínuszt jelent egy évben, több mint amit az EU-tól kapunk.

2010-2020 között a V3 országok átlag GDP/fő növekedése 2730 euró volt, Magyarországé 2700 euró.

Ha most annyit lopnak és régen meg nem loptak akkor te mivel magyarázod, hogy a gazdasági teljesítményünk most régiós szinten van?


A bérszínvonal és a GDP/fő együtt mozog és nagyon megnézném hogy pl. ahhoz az 5. helyhez mekkora kereset tartozott és mekkora a 3. helyhez, illetve hogy ez mennyire fenntartható, mert lehet osztogatni a fejlődés kárára csak épp azzal mindenki aki még itt lesz 10 év múlva is rosszul jár.


[link]


Én ezt találtam és medián keresetet nézve vásárlóerőparitáson már 2009-ben is hátulról a 3.-ok voltunk, és 2019-ben is állt ez a helyzet.


[link]


Ugyanakkor ha a GDP/fő szépen növekszik akkor bármikor jöhet egy igazságosabb kormány aki majd jól szétosztja az államkasszába bejövő pénzeket. De első körben arra kéne szerintem törekedni, hogy minél jobban nőjenek a bevételeink és nem megint osztogatásba kezdeni amit az infláció pár év alatt felzabál.


A kedvedért letöltöttem és kiszámoltam, hogy 2009-ben a medián magyar kereset az EU27 50,32%-a volt, míg 2019-ben a 57,35%-a.



Az én mentségem az, hogy kár egy elméleti országhoz viszonyítani a magyar állapotokat, mert ígérni könnyű de megvalósítani már nem olyan egyszerű és a szomszédos országok teljesítményéből én azt látom, hogy ez a realitás amit most a Fidesz tud.

2021. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13. Én úgy érzem hogy a forint elértéktelenedését is bele kell vonni az egyenletbe, legalábbis Dávid Ferenc szerint tudom ő DK-s.
2021. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!