Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy a tanárokat...

Mi az oka, hogy a tanárokat kihagyták a béremelésből?

Figyelt kérdés
Emelkedik a minimálbér, hurrá. A garantált bérminimum közel 20%-osan emelkedik viszont csupán 10%-os béremelést ajánlottak a pedagógusoknak. Számos pedagógusnak már most sem éri el a szakmunkás minimálbért a bértábla szerinti fizetése, jövőre pedig még többen, még jelentősebben maradnának el ettől. Mindeközben 55-60 órát dolgozik egy pedagógus a gyermekekért. A diplomások között a leggyengébb szinten a pedagógusok vannak. Miért feledkeznek meg róluk minden kormáény?

2021. nov. 8. 17:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok pedagógus, hanem egyetemen oktatok. Igaz, hivatalosan már nem vonatkozik ránk a bértábla, mert a modellváltás óta nem vagyunk közalkalmazottak. Ennek ellenére a fizetés egy fillérrel nem emelkedett. Törvényileg kötelezően kiegészítve éri el a garantált bérminimumot. Mérnöki diplomával, nyelvvizsgával, 10 év munkatapasztalattal keresek annyit, mint egy kezdő szakmunkás.
2021. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

"Jövőre "csak" 10%-os béremelés? Csak? "


Azt is vedd figyelembe, hogy a minimálbér 20%-al emelkedik és ez nem érinti a pedagógusbéreket, tehát a 10% az kevesebb a minimálbéres emelésnél

2021. nov. 8. 18:26
 13/35 A kérdező kommentje:

11 " egyetemen oktatok....Mérnöki diplomával, nyelvvizsgával, 10 év munkatapasztalattal keresek annyit, mint egy kezdő szakmunkás."


Miért csinálod? Komolyan érdekel.

2021. nov. 8. 18:27
 14/35 anonim ***** válasza:
74%
#13, mert olyan városban élek, ahol nincs igazán ipar és szeretem a tanult szakmámat. Így ezekkel a feltételekkel nincs sok más választásom. Nem szívesen költöznék, disszidálnék, vagy mennék el gyári munkásnak nagyobb fizetésért. Még naivan bízom benne hogy valaha egyszer rendezik a mi bérünket is.
2021. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
28%
Nagyon sok az alkalmatlan tanár.
2021. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
Persze ez nem válasz a kérdésedre.
2021. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
17%

11#


Nem tudom,hogy tel hol oktatsz, nekem a legtöbb egyetemi tanárom hobbiból oktatott.


Volt nekik vállalkozások, vagy versenyszférás és mindegyikük jómódú volt.A PHD képzést sokan kapcsolatépítésre használják, persze, van, aki nem tud élni a lehetőségekkel.

Mondjuk műszaki területen ez olyan, mintha leszednél egy almát a fáról ágaskodás meg létre nélkül...

2021. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
84%

"Aztán hogy jön ki az az 55-60 óra? Mert a suliban legtöbben 20-24 órát tartanak egy héten."


Anyukám tanár, a diákjaival többet foglalkozik, mint a saját gyerekeivel. Reggel sokszor 7-től már ügyel, 2-3 közt végez, aztán minden délután még dolgozatot állít össze, dolgozatot javít, adminisztrál, szülőknek ír vissza, igazgatónak a hülyeségeire válaszolgat. Mellette versenyre készít fel, külön feladatokat gyárt folyamatosan a tehetséges meg a lemaradt gyerekeknek, iskolain ünnepélyek műsorát állítja össze, ide-oda kísérgeti az osztályát, munkaközösségi megbeszélésre megy, tantestületi értekezletre megy, fogadóórára megy, szülői értekezletre megy, kötelező továbbképzésekre jár, írja a portfólióját, stb. Gyűlölöm, hogy tanár, mert sosincs szabadideje, mindig hozzá kell alkamazkodnuk.


Apa IT-ben dolgozik, rendes kiszámítható 8 órában, nem hordja haza a munkáját. És négyszer annyit keres, mint anya.


Épeszű ember nem megy tanárnak. Főleg egy fiatal, mert a kezdő tanár 145 ezret kap. Vicc az egész, én az egyetem mellett diákmunkásként többet keresek.

2021. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, ezt írhattam volna én is. Sokan azt nem veszik figyelembe hogy nekik nincs vége a munkának azzal, hogy a hazajönnek az iskolából. Otthon még dolgozatot javít, felkészül a következő napi órákra, csinálja a minősítést hogy párezer Forinttal többet kapjon, külön tanmenetet ír a képességzavaros (talán ez a nevük) gyerekeknek, eljár továbbképzésre stb, stb.

Én autószerelő lettem, sokkal jobban keresek mint édesanyám, aki tanítónő.

Már többször mondtam neki hogy amennyi baromságot meg kell csinálniuk, én biztos nem csinálnám ennyi pénzért.

2021. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdő pedagógus vagyok, a bérem 140 ezer, hazaköltöztem édesanyámhoz, mert ennyivel nem tudok mit csinálni. Persze mondhatják, hogy "ha ilyen keveset keresel, miért mentél pedagógusnak", de annak idején, 18 évesen még nem a pénz motivált, hanem hogy olyasvalamit tanuljak/dolgozzak, amit szeretek. Szeretem is a munkámat, de ekkora fizetéssel (és olyan megbecsüléssel, amit kapunk - inkább nem kapunk) nem jutok egyről a kettőre, így kénytelen leszek a tanév végén váltani. És a fizetésigényem nem felsőbbrendűség-érzés felőlem (diplomám van, amiért tanultam, nehogymá' a szakmunkás többet keressen"), egyszerűen szeretnék dolgokat elérni, amely ekkora bérnél lehetetlenség.
2021. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!