Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy a tanárokat...

Mi az oka, hogy a tanárokat kihagyták a béremelésből?

Figyelt kérdés
Emelkedik a minimálbér, hurrá. A garantált bérminimum közel 20%-osan emelkedik viszont csupán 10%-os béremelést ajánlottak a pedagógusoknak. Számos pedagógusnak már most sem éri el a szakmunkás minimálbért a bértábla szerinti fizetése, jövőre pedig még többen, még jelentősebben maradnának el ettől. Mindeközben 55-60 órát dolgozik egy pedagógus a gyermekekért. A diplomások között a leggyengébb szinten a pedagógusok vannak. Miért feledkeznek meg róluk minden kormáény?

2021. nov. 8. 17:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%

20#

A probléma, hogy a többség annyi idősen (18-19) nem hallgat a szüleire pályaválasztás terén, meg sem nézi a piacot


Van egy testvérem, épp úgy gondolkodott mint te, ész nélkül, racionalitást nélkülözve döntött.A szüleink nem szóltak bele, csak tanácsot adtak.

Engem leszólt anno,hogy "pénzéhes" mert azt néztem, hogy mivel mennyit lehet keresni, meg persze,hogy képességeim alapján eltudjam végezni.

Aztán, ma már elismeri,hogy nekem volt igazam.



Nem kell olyan területet választani, ami rosszul fizet.

2021. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy ilyen barom voltam, mint az előző válaszoló testvére.


452 ponttal bárhova felvettek volna, de én csak tanár szeretem volna lenni. Most itt vagyok pályakezdőként nettó 145 ezres fizetéssel 25 évesen, egy 15 négyzetméteres penészes szuterén lyukat bérlek, mert másra nem futja, és még is spórolnom kell az étkezésen.

2021. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
5%

"Kezdjük azzal, hogy 2010-t követően a tanárok voltak az elsők akiknek jelentősen emelték a bérét.


Aztán folytatták minden évben a béremelést, a szakszervezetekkel kötött megállapodás szerint."


NE HAZUDJ!

2021. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
91%

"A probléma, hogy a többség annyi idősen (18-19) nem hallgat a szüleire pályaválasztás terén, meg sem nézi a piacot"

A probléma, hogy a pedagógusok nem kapnak megfelelő bért.

2021. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
23%
#23 Ez történt. Cáfold meg - csak éppen nem tudod.
2021. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
De hallod, kit érdekel, hogy 10 évvel ezelőtt rendezték a béreket, ami kb. 3 évig ért is valamit? 2014-ben befagyasztották a bértáblát. Hol érdekel engem most, hogy 10 éve jó volt??? FOLYAMATOSAN kellene emelni, minimálbérhez kötni, ahogyan indult az egész életpályamodell. Csak ez a népnyúzó kormány pont ezt az egyetlen lényeges elemet vette ki a törvényből.
2021. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
14%

#26 Megint ostobán nyomod a hazugságaidat.

2013-ban a béremelés feltétele éppen a pedagógus szervezetek kérésére volt hogy legyen független a minimálbértől az éves emelkedés -így lehetett akkor egyszerre nagyot emelni és az utána következő években is a kialkudottak szerint folytatni a béremelést.

A bértáblát nem befagyasztották, egy pedagógus életpálya modell került bevezetésre. Azóta is minden évben emelkedik a pedagógusok bére, még ha nem is olyan ütemben mint az elején.

Nem tudom miért kell mindig hazudni és hülyeségeket beszélni. Miért kell olyat hazudni hogy semmi béremelés nem volt, majd amikor ezzel beégsz mert cáfolva lett, akkor azzal védekezni, hogy volt ugyan, meg nagy volt ugyan, de már régen volt.

Hazudtál, volt béremelése a pedagógusoknak, nem is kicsi. Ennyi.

2021. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
59%

Volt. 10 éve.

Hazug pedig nem én vagyok. Nézze meg mindenki a bertablat! Ki kell egészíteni bérminimumra az első néhány kategóriát, még mesterdiplomásoknak is.

Erre aztán büszke lehetsz a gazdáddal együtt!

2021. nov. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés úgy van megfogalmazva, mintha törvén lenne rá, hogy mindenki pl dupla fizetést kapna ezentúl, kivéve a tanarakat. Pedig szó nincs ilyenről. Nagyon sokan kapnak 0% emelést. A többség ebbe tartozik. Akkor a saját sérelmük miatt, a sebeikat nyalogatva, tegyenek fel ők is ilyen kérdéseket?

Emellett számos csúsztatás is van a kérdésben:

"csupán 10%-os béremelést ajánlottak a pedagógusoknak." Most akkor kapnak emelést, vagy kihagyták őket? Én pl a popómat csapkodnám a földbe örömömben, ha kapnék 10% fizetésemelést. Nem azon bosszankodnék hogy miért csak 10%, miért nem 50.

"A garantált bérminimum közel 20%-osan emelkedik... Számos pedagógusnak már most sem éri el a szakmunkás minimálbért a bértábla szerinti fizetése"

Na, pont hogy ők járnak jobban, mert kapnak 20% emelést. Papíron lehet siránkozni, hogy , hú de rossz nekik, mert csak garantált bérminimumot keresnek, ugyanúgy mint eddig a törvényi kiegészítéssel. Csak éppen a valóságban 20%-kal többet fognak utalni a bankszámlájukra. Aki pl eddig 10e Ft-tal keresett a jelenlegi bérminimum fölött, az megszívja, mert kisebb emelést fog kapni emiatt. De legalább kap! Aki eddig gigászi méretű bruttó 260e-s fizetést kapott (és nem jár neki a pedagógusi 10% emelés) az továbbra is ennyit fog kapni, azaz 0% lesz az emelése.

"A diplomások között a leggyengébb szinten a pedagógusok vannak." Ez konkrétan valótlanság! A bértábla az összes közalkalmazottra vonatkozik. A diplomás közalkalmazottak nagy részének a fizetése a minimálisan adható garantált bérminimumra van kiegészítve jelenleg is.

2021. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
30%

#27 Te HAZUDSZ!

Még hogy évente emelkedik a fizetésük... K.rvára NEM! SEMMIT nem emelkedett 2014 óta, mert az akkori minimálbérhez van még mindig kötve a bérük, nem a mostanihoz.

Igazi sz.rházi fideszbirka vagy, és nem fogod fel a valóságot, csak amit a főnököd mond.

2021. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!