Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz politikájával 80%-ban...

A Fidesz politikájával 80%-ban egyetértek, az ellenzékével nem. Elfogult lennék?

Figyelt kérdés

- Egykulcsos adót jónak tartom.

- Magas ÁFA, alacsony SZJA-t jónak tartom.

- Illegális migránsok be nem fogadását, legális migránsok befogadását jónak tartom.

- Azt, hogy a válság alatt hatalmas hiteleket vettünk fel, jónak tartom (szerintem válság közepén kell hitelt felvenni, és önteni a pénzt a gazdaságba, máskor pedig csökkenteni az államadósságot, nem úgy, ahogy a szocik csinálták, hogy válság előtt hitelek, válság közepén satufék és pofára esés).

- Atomenergiát jónak tartom.

- Azt is jónak tartom, hogy a kormány visszavásárol még a szocializmus alatt privatizált dolgokat (pl. Ferihegy).

- Keleti nyitást jónak tartom.

- Anti LMBTQ törvényt jónak tartom.

- Családtámogatást jónak tartom.

- Adókedvezmény alapú támogatásokat jónak tartom.

- Német multik idehívását jónak tartom, különösképpen azt, hogy kutatás-fejlesztést is támogatja a kormány.


Amivel nem értek egyet:

- EU-s külpolitikánk katasztrofális, ennél rosszabb nem is lehetne.

- Oktatásban a bérek katasztrofálisak.

- A NER kezét el kellene engedje a kormány: ha ennyi pénzzel sem tud pl. LöLő saját lábon megállni, akkor menjen csődbe a francba.

- Jobboldali média lealjasítását rossznak tartom.

- LMBTQ pároknak is engedném az örökbefogadást, amennyiben hetero pár nem jelentkezik az adott gyerekért.



Rengeteg vita volt már itt is minden témáról. Én osztottam-szoroztam, az én értékrendemmel a Fidesz politikájával jobban tudok azonosulni. Csak pár példát hoztam fel itt, hosszú listát tudnék írni, s nem NER sajtóból tájékozódom.


S csak hogy tisztázzuk, MZP amit mond, az is egyezik 80%-ban azzal, amit a Fidesz mond, s az én értékrendemmel talán még 90%-ban is egyezik, amit ő mond DE számomra HITELTELEN úgy, hogy az MSZP, DK mögötte van. Sajnálom, hogy nincs egy pártja, ami tele van MZP-hez hasonló emberekkel, szerintem úgy darálná be a politikai elitet, mint ahogy az előválasztást.



2021. nov. 8. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem, te látod abszolút jól a dolgokat, csak sajnos sokan megkajálják az összefogás üres lózungjait.
2021. nov. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

És arról mint gondolsz, hogy mo n nincsenek szakszervezetek, dolgozókat védő szervezetek, ezért a béka se gge alatt vannak a fizetések a fidesz miatt, mert nem engedi, mert hogy jaj mérgesek lennének ilyen miatt a németek?

Vagy ahhoz, hogy ha rákgyanús beteg vagy, akkor nem még délután mész a ct gépbe, hanem vársz rá 8 hónapot amire kialakult műthetetlen beteg leszel, aki fél éven belül meg fog halni?

Mert utóbbit is a fidesznek köszönheted...

2021. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta 80%.
2021. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Az utóbbi nem egy 2010-óta létrejövő probléma, 30 év alatt jutott idáig az EÜ, az egyetlen megoldás erre szerintem az EÜ dolgozók bérrendezése (ami megtörtént, orvosi fizu 500k-tól 1,6 milláig megy + túlóra + ügyelet, ápolók bére sem rossz magyar viszonylatban persze szerintem), illetve hozzáértő, külföldi elemzők bevonása az EÜ átalakításába, ami szintén megtörtént. Elképzelhetőnek tartom, hogy van erre jobb megoldás is, de az ellenzékből senki nem győzött erről meg engem, hogy nekik van valami jobb megoldásuk. Momentum face oldalán láttam retardációkat (másképp nem tudom értelmezni, amiket oda posztolnak) erről, K.G. Ct rendelő akciójának sem látom értelmét, ha azokat nincs ki kezelje stb... stb... Nem 2 percet töltöttem el azzal, hogy erről olvastam az egyes pártok kommunikációját. Senki nem győzött meg arról, hogy lehet ennél többet tenni.


Szakszervezetekkel kapcsolatban nem hiszem, hogy csak ezen múlik a magas fizetés, ha egy nép birka, s robotol éhbérért is, mikor látja, hogy a vállalatnak beleférne pl. egy 50%-os béremelés, ott nem felül, hanem alul látom a bajt, amin nem lehet segíteni. Persze ettől még a szakszervezet egyéb tevékenységeit hasznosnak tartom, szóval az eltörlésüket nem tartom jó dolognak.

2021. nov. 8. 18:40
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
MZP mögött ott áll az MMM. Nekik is vannak képviselő jelöltjeik, akik nyertek az előválasztáson, szóval MZP nem lesz egyedül, ha ettől félsz.
2021. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
19%
A keleti nyitás pl nagyon rossz és te jónak tartod.
2021. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Én kifejezetten jónak tartom, hogy Putyin és Orbán puszipajtások. Mikor Gyurcsány és Putyin voltak puszipajtások, azt is jónak tartottam. Elvesztegetett gazdasági lehetőségeket látok abban az orosz és kína ellenes politikában, amit az ellenzék kommunikál. Nekünk nem feladatunk a világ népeinek erkölcsi leckéket osztogatni a demokráciáról, nem kell idehozni a politikájukat. Ezekre a külpolitikai kapcsolatokra értékként tekintek, amiből hasznot lehet húzni, ha jókor és jól használjuk ki őket. Ugyanakkor a nyugati országokkal és a liberális elittel is megkellene találni az összhangot.

2021. nov. 8. 18:57
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem elfogult, hanem én úgy mondanám, hogy buta. Nyilván azért értesz vele egyet, mivel nem láttad az ellenérveket.


Csak néhány példa:

"- Illegális migránsok be nem fogadását, legális migránsok befogadását jónak tartom."

Ezt pl. önkényesen fideszes pontnak hívtad, miközben az EGÉSZ EU-ban mindenki ezt mondta.


"szerintem válság közepén kell hitelt felvenni, és önteni a pénzt a gazdaságba"

Csak nem öntötték a gazdaságba.


"máskor pedig csökkenteni az államadósságot"

A fidesz "államadósságcsökkentése" során annyival nőtt az államadósság, mint az mszp alatt. 2002 és 2010 között kb. 10 ezer milliárddal nőtt, ahogy 2010 és 2018 között is.

A különbség az, hogy az mszp alatt volt 2 év válság, a fidesz alatt nem.


"nem úgy, ahogy a szocik csinálták, hogy válság előtt hitelek, válság közepén satufék és pofára esés"

Itt pl. jól látszik, hogy mennyire tudatlan vagy.

Pénzügyi válságok már voltak a világban, és már előre kész forgatókönyvet kellett végrehajtani, nem a szocik találták ki, hogy mi legyen.

Eddig Bajnai volt a legjobb miniszterelnökünk a szakértői kormányzása miatt.


"- Azt is jónak tartom, hogy a kormány visszavásárol még a szocializmus alatt privatizált dolgokat (pl. Ferihegy)."

És gondolom jónak tartod, hogy közben privatizálják az egyetemeket.


"- Anti LMBTQ törvényt jónak tartom."

A zsidó törvényeket is jónak tartották akkoriban. :)


"- Családtámogatást jónak tartom."

Még egy példa, hogy valaki vakon van ebben az országban.

Lásd autó támogatás. 2.5 milliót kapsz, ha ennyit melléteszel önerőből.

A magyarok 2/3-ának 350 ezer forint félretett pénze sem volt.

Vagyis ez a támogatás kiknek jó? Így van, a gazdagoknak.


"- Német multik idehívását jónak tartom"

Uhh, amikor valaki nagyon ostoba....

Ezt úgy hívják, hogy a gazdaság kiszolgáltatása, amit azt csinálja, hogy elhanyagolja a kkv-kat, így nincs az országnak saját gazdasága, de az ostoba szavazóknak be lehet adni, hogy mennyire nő a GDP.

Magyarország GDP-jének olyan 30-40%-a az autóipar és turizmus.

Amikor válság van, akkor először pont ezek a területek érzik meg a visszaesést.


Így magyarország nagyon kiszolgáltatottá válik. Normális kormány ilyet nem csinál.


#7

"Elvesztegetett gazdasági lehetőségeket látok abban az orosz és kína ellenes politikában, amit az ellenzék kommunikál."

Angliában is így gondolták.

Aztán most sorra vannak a felvételek, hogy nem megnyiltak új piacok kelet felé, hanem még az EU-s vevőiket is elvesztették a cégek.


Nagyon okos mondhatom.

2021. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8

GDP arányos államadósság 80%-ról 66%-ra csökkent 2010-től 2019-ig, nem tudom miről beszélsz. Szociknak 2002-ben Orbánék átadták az országot 55%-os GDP arányos államadóssággal, a válság ELŐTT 70%-on volt. Bajnai szerintem is jó politikát folytatott az elődjéhez képest, de ő politikai süllyesztőbe került, míg a tehetségtelen elődje a legerősebb ellenzéki párt vezetője.


Az, hogy az EU soha nem is akart illegálisan érkező migránsokat befogadni, az hazugság. Legális migráció mindigis volt, ezt az EU és Magyarország is befogadóan kezeli és kezelte eddig is. Illegális migrációval kapcsolatban voltak ellentétek. De kétségtelen, hogy azóta közeledtek az álláspontok Orbánéhoz.


A hitelek szerinted rossz helyre mentek, szerintem pedig a GDP növekedés bizonyítja, hogy ezúttal jó helyre kerültek, nem úgy, mint az MSZP alatt. Kétségtelen, hogy lehetett volna ezt jobban is csinálni, de én nem láttam ezt a "jobban csinálásra" való hajlamot az ellenzék kommunikációjában.


Szlovákiában és Csehországban is több autót gyártanak le, mint Magyarországon: [link] , ez 2019-es adat. De függetlenül attól, hogy nálunk a német multik más területen is jelenleg még kisebb mértékben vannak jelen: szerintem még mindig jobb egy német gyár, mint az, ami a helyében lenne. Kisvárosban nőttem fel, ahol semmi nem volt, én nem éreztem az átütő jóllétet és a gazdasági függetlenség fantasztikus hatásait. Mindenkinek van ebben a kisvárosban is munkája, csak az életszínvonal alacsonyabb úgy 10-20%-al, mint egy olyan városban, ahol mondjuk 2-3 ezer embert foglalkoztat egy gyár.


LMBTQ törvényél leírtam azt is, hogy pl. engedném, hogy gyereket neveljenek, viszont a liberális kulturharccal nem értek egyet, károsnak tartom a Pridet ebben a formában, szerintem semmi szükség nincs oktatásban LMBTQ-ra.



"Lásd autó támogatás. 2.5 milliót kapsz, ha ennyit melléteszel önerőből."

Aki nem tud 2,5 millát félretenni, az miből tartaná fent a kocsit? Segíteni azon lehet, aki önerőből is képes valamire. De itt megint véleménybeli eltérést próbálsz tényként előadni. Szerinted azokat kellene támogatni első sorban, akiknek semmilye nincs. Szerintem pedig akinek semmilye nincs, az annyit is ér. Aki semmit nem tesz, lyukas garast nem tud megspórolni, azt nem tudom én sajnálni... Menjen el az országból vagy váltson szakmát, vagy vállalkozzon, szerezzen passzív jövedelmet, ügyeskedjen valamit, de felnőtt ember ne siránkozzon s ne várjon sajnálatot azért, mert szerencsétlen. Én SZÉGYELNÉM magamat, ha 2,5 millát nem tudnék félretenni, nem az, hogy háborognék, hogy miért nem adja a kormány a másik 2,5 millát is. De ez értékrendbeli különbség, ettől függetlenül tiszteletben tartom azt, ahogy te gondolod, te szavazol az ellenzékre, én meg arra, aki azt képviseli, amit felvázoltam.

2021. nov. 8. 19:47
 10/15 steven95 ***** válasza:

Nem hiszem, hogy elfogult lennél. Azonban nem feltetlenül ez a meghatározó ki hova szavaz. Az a politikai atmoszféra, ami körbelengi az országot, mint a csatorna bűze, sírvafakasztó. S ennek egyértelmű forrása a Fidesz. Most lehet én vagyok elfogult az ellenzékkel... De akkor sem húzhatod erre a helyzetre rá a bagatelizáló általánosítást, hogy a politika mindig is gusztustalan volt. A Fidesz gusztustalan. Kb. olyan most a helyzet, hogy persze, jó haza menni, mert van kaja, meg van jó meleg pihe-puha ágy aludni, csak a falon szűrődik át, ahogy apád veri anyád. De hát mégis ő az aki etet és eltűr.


Szóval szerintem sok politikai kérdés rendkìvül másodlagos lett, így tök mindegy mi az amit "jónak gondolsz". Nekem legalábbis.

2021. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!