Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Elkxrtuk lehet az év...

Az Elkxrtuk lehet az év messze a legnézettebb magyar filmje. Akkor miért kell leszólni? Vagy csak irigykednek?

Figyelt kérdés

[link]


Akkor miért mondják, hogy senki nem kíváncsi rá?


2021. nov. 8. 18:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Bizonyos mozihálózatok ezt sem akarták vetíteni, tehát megvolt a kellő ellenszél, még ebben az "ordas diktatúrában" is.
2021. nov. 8. 20:04
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
#6: Én is Balázs vagyok, de még olvasni is szörnyű ezt a szánalmas erőlködést, amit itt összehordasz, kedves druszám! Ugyanezt csináljátok a Békemenettel kapcsolatban, a közvélemény-kutatásokkal kapcsolatban, meg persze a választásokkal kapcsolatban. Mindig meg kell valahogy magyarázni, hogy az a hatalmas tömeg, amely a kormánypártok mellett áll, az mind nyugdíjas, ukrán, tanyasi paraszt, cigány, meg fizetett és buszoztatott vidéki, aki azt sem tudja, hol van... Meddig próbáljátok még ezt magatokkal elhitetni? 15 évnyi folyamatos vereség után nem lenne jobb inkább magatokba, magatokra nézni?
2021. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezzel kapcsolatban Navracsics Tibor érdeklődése (nem fenyegetése):


[link]

2021. nov. 8. 20:13
 14/20 anonim ***** válasza:
Nincs nagy verseny az 1. helyért.
2021. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Szilvásy is felébredt, ő sem tűri a személyét illető kritikát, sem az alkotói szabadságot:


[link]

2021. nov. 8. 20:15
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Ja, meg ugye a megjelenés után nem sokkal rögtön művészfilmmé is nyílvánították, hogy azok a mozik is vetíthessék, akik csak művészfilmeket vetítenek.


#12 nem én vagyok.

2021. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
Azt meg ugye ku*vára nem tudja senki, hogy a Fidesz vitte utcára azokat akik ellen meg kellett védeni a tv székházat!?
2021. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
11: mert a mozik kereskedelmi vállalkozások, ezért érthetően a legújabb amerikai filmet vetítik, amire tele lesz a terem, és nem azt, amin negyedház sincs (meg lehet nézni a foglalásokat a mozik oldalán)
2021. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A Fidesznek ez a film felér egy a kampányát támogató propagandafilmmel. Ha érdeklődsz a politika iránt, láthatod, hogy a Fidesz az összes ellenzéki szereplőre azt akarja rásütni, hogy Gyurcsány embere (korábban Soros emberei voltak) és Gyurcsány bábuként mozgatja őket. Ezért a film üzenete alkalmas arra, hogy az összes politikai ellenfelét besározza vele.


A film gyártása során még fennállt a lehetőség arra, hogy Orbán Viktor kihívója Karácsony Gergely vagy Dobrev Klára lesz. Többen azt gyanítják, hogy emiatt kaptak a filmben olyan szerepet, ami szerint Dobrev gonosz ember, Karácsony meg tutyimutyi. Minden a Fidesz propaganda üzenetével vág egybe.


Továbbá hiába nyilvánvaló, hogy a film valóságban megtörtént eseményekre épül, mégis azt remélik, sokakba (akár gyerekkorban) be fog égni az a fikciós változat, amit láttak. Engem például leginkább ez botránkoztat meg, hogy a gyerekeinket is próbálják manipulálni.


A gyerekeket (egyes helyeken kötelezően) szállítják tömegével a vetítésekre. Nem vennék rá mérget, hogy a következő nem a nyugdíjas otthonok és a külhoni magyarok buszoztatása lesz.


Navracsics, állítólag kedvesen, a gyakorlatban máris gyurcsányi utasítást sugallva, rákérdezett a tapolcai mozi miért nem vetíti a "remekművet". Én még életemben nem láttam olyan magyar filmet, aminél a politikusok ennyire aktívan promóznák a vetítéseket. Sosem láttam a Fideszt ennyire odafigyelni minden kisebb-nagyobb mozira, hogy mit vetítenek.


Szóval ezek mint érthető okok, hogy sokakban ellenérzést kelthet a film.


Maga a film szakmailag nem fog bekerülni a legjobbak közé. Még a mondanivalóját sem volt képes átadni rendesen, annyira ráfeszült a propaganda vetületére.


>> Vagy csak irigykednek?

Kik irigykednének? Talán a rengeteg propagandára eltapsolt pénz miatt? Talán a többi rendező, filmes szakember, színészek, akik ebből a hatalmas támogatásból sokkal jobb és élvezhetőbb műsort ki tudtak volna hozni? Még egy dokumentumfilm is ezerszer hasznosabb lett volna, amiben feltárják az ismert okokat, a pártok motivációit, elmondják mit lehet tudni és mit lehet sejteni. De ezt ne várd a Fidesz kormány alatt, hogy megjelenjen, mert olyanról is beszámolna egy korrekt film, ami terhes volna nekik. Például a film végén el kellene mondani, mi lett a történet utójátéka, kiket és miért (nem) ítéltek el.


Legyünk őszinték, pártállástól függetlenül.

2021. nov. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"A Fidesznek ez a film felér egy a kampányát támogató propagandafilmmel. "


Helyesen: ez a film egy illegálisan finanszírozott kampány a fidesz részéről, ami kívül van a párttámogatási korlátokon.


Fideszes szekértolók csinálták a filmet olyan pénzből, amit korábban túlárazott közbeszerzéseken kaptak. Természetesen a fidesz áll a film mögött, az csak színjáték, hogy nekik nincs közük hozzá.

2021. nov. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!