Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne szerintetek...

Milyen lenne szerintetek Magyarország, ha nem lett volna itt 45 évig kommunizmus, szovjet uralom?

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 08:38
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
0%
A 94 - es választásokon voltam 19 éves. Már akkor fogtam a fejemet a választási eredmény láttán.
2021. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
Éltem sokat a Kádár-rendszerben, de még nem vettem észre hasonlóságot az Orbán rezsimmel, hacsak nem azt vesszük, hogy a politikai hatalom mellett a gazdasági hatalmat ők is kisajátítják, és ez totalitárius hatalomgyakorlásnak számít.
2021. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

21: "A 94 - es választásokon voltam 19 éves."


Akkor nem volt időd, hogy a jó oldalait is meglásd az előző rendszernek. Én is csak később vettem észre azokat, bár többet éltem benne.


A választási eredményen nem csodálkozom, az emberek azt hitték, itt minden jobbra fordul rövid időn belül, sőt ezt is ígérgették nekik. Csalódtak, és visszaszavazták a régi nómenklatúra képviselőit, akik internacionalistából lettek multinacionalisták rövid idő alatt.

2021. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

22#

98-ban Orbán elhitte, hogy meggyőzte Kádár János népét, majd 2002-ben jött a pofáraesés.

2021. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%
#24: Miért?
2021. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem mindegy, hogy Észak- vagy Dél-Olaszország. Én az utóbbi vagy inkább Görögország szintjét tudom elképzelni.
2021. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
29%
17) Sejtettem. Nemhogy nem elképzelhetetlen, hanem biztos, hogy jobban le lennénk maradva szocializmus nélkül. A feudalizmus folytatódott volna tovább, bárókkal, grófokkal, arisztokratákkal, és tömeges nyomorral. A 15-ös meg inkább a Horthy-rendszerre vonatkozó, máig ható, sőt, egyre erősebben ható látlelet.
2021. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

Akik Orbán és Kádár között akarnak erőltetetten párhuzamot vonni, azok a jelenlegi berendezkedésből fakadó problémákat akarják eltussolni. Semmi köze egymáshoz a két rendszernek. A Kádár-rendszerben az erőforrásokat társadalmasították, ma magánosítják. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Akkor társadalmi tulajdonban voltak az erőforrások, ma igyekeznek mindent néhány oligarcha magántulajdonába venni.


Pont a szöges ellentéte a kettő egymásnak. A jelenlegi rendszer a Horthy-rendszerrel vonható párhuzamba. Aki jobbról akarja előzni a fideszt, az még olyanabb lesz, mint a fidesz.

2021. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
25%

26) Görögország jó példa, mert ott is fasiszta katonai diktatúra volt, mint Magyarországon 1945 előtt. Görögországban (és Portugáliában) viszont ez 1974-ben összeomlott, míg Magyarországon a lakosság feudális, tekintélyszerető beállítottsága miatt nem omlott volna össze, így kizártnak tartom, hogy Görögország szintjén lennénk. Olyasmi rendszer lett volna, mint a görögöknél '74-ig, gyakorlatilag a Horthy-rendszer folytatódott volna tovább.


Hogy olyanok lennénk, mint Olaszország, azon jót röhögtem. :D Szegény 3-as...

2021. nov. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
20%
És ha visszaállították volna a királyságot Habsburg Ottóval?
2021. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!