Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zaynak hogyan fér össze...

Márki-Zaynak hogyan fér össze a vallásossága a melegházasság támogatásával?

Figyelt kérdés
A katolikus egyház nagyon kategórikus ebben a kérdésben, aki pedig ehhez a közösséghez tartozónak érzi magát, az miért megy ezzel szembe nyíltan. Most én értem az ő érvelését, hogy a szekuláris állam így meg úgy, de az egyházi tanítás szerint a hit és a jócselekedetek is szükségesek, ráadásul közösség előtt felvállalni ezt sosem volt nehéz. Nekem amúgy semmi bajom azzal, ha valaki támogatja a melegházasságot, én sem ellenzem, de itt érzek egy kis ellentmondást. Szerintem ezt azért mondja, hogy a liberális szavazókat ne távolítsa el magától.

2021. nov. 9. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

10 parancsolat egyike "ne lopj" "ne kívánd felebarátod értékeit"


A kormány folyamatosan szembe megy ezzel.


MZP pedig azért mert nem akarja máglyán elégetni a melegeket nem azt jelenti a szíve csücske, de emberi alapjog lassan a házasság.

Nem azt mondta MZP hogy templomi esküvőjük lehet a melegeknek, hanem hogy állami.

A kettő nem ugyan az, a templomi jogilag konkrétan semmi, a polgári meg minden.


Nincs ebbe ellentmondás még ha nem is a szívem MZP

2021. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ezt is már sokszor elmagyarázta egyébként. Úgy fér össze, hogy ő maga nem tartja helyesnek, ő nyilván nem is az, de nem akarja a saját vallását más emberekre ráerőszakolni. És mivel látja, hogy a társadalmi igény megvan rá, ezért nem is akarja ezt korlátozni. Tehát neki van egy magánvéleménye, de ezt nem erőlteti rá senkire, mert mindenkinek joga van úgy élni ahogyan akar. Szerintem ez egy szimpatikus nézet és követendő példa, nem kellene pl. a kereszténységet sem ráerőltetni az emberekre ahogy a jelenlegi kormány csinálja.
2021. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, hogy polgári házasságról van szó, nem templomiról. Ennyi erővel aki katolikus, tiltsa be a polgári válást is, mert az sem Istennek tetsző dolog!
2021. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"miért megy ezzel szembe nyíltan"


Nem megy szembe. Én is hívő vagyok, én is támogatom az azonos nemű párok polgári házasságát. A polgári házasság ugyanis egy jogilag elismert életközösség. Ahogy a bejegyzett élettársi kapcsolat is. Engem nem zavar, ha házasságnak hívják.

2021. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Nagyon Zayos ez a Márki!!!

Nem kéne miniszterelnöknek.

2021. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A jelenlegi kormány is csak névleg keresztény, nagyrészük puszta politikai haszonszerzésből mutatja magát annak, de ebből a szempontból szerintem MZP sem különb.

Ez örökre egy dilemma marad, hogy a vallás magánügy vagy közügy, mert egyesek egyszerűen nem tudják elfogadni a másik ember másságát és a vallásban találnak ehhez magyarázatot.

2021. nov. 9. 14:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
"Ez örökre egy dilemma marad, hogy a vallás magánügy vagy közügy, mert egyesek egyszerűen nem tudják elfogadni a másik ember másságát és a vallásban találnak ehhez magyarázatot." Most ezzel azt magyarázod, hogy miért irtad ki ezt a kérdést? Arra tökéletes önkritika!!!
2021. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Én nem látom az átjárást a vallás és a homoszexualitás elfogadása közt, a kettő egymással antagonisztikus ellentétben áll, vagy egyiket vagy másikat követed.

2021. nov. 9. 14:48
 9/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Én nem látom az átjárást a vallás és a homoszexualitás elfogadása közt, a kettő egymással antagonisztikus ellentétben áll, vagy egyiket vagy másikat követed."


Az elfogadás alapvető lenne a keresztény vallásban. HA én a saját nememhez vonzódnék, akkor valószínűleg együl maradnék, mert hívőként elfogadnám azt, hogy azonos párok között nem megengedett a kapcsolat. Vagy átértékelném, hogy hiszem-e azt az Istent, aki meghatározza, hogy kivel lehetek együtt. Mivel személyesen nem vagyok érintett, ezt a morális dilemmát meghagyom annak, aki érintett, és nem ítélkezek felette. Az, hogy elfogadod a másikat olyannak, amilyen, nem jelenti azt, hogy követed.

2021. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyünk álszentek, ma már senki nem él a Bibliának megfelelően. Ki tartja be például a házasság előtti szex tilalmát? Ugyan már. Ezeknél sokkal fontosabb keresztény értékek a szeretet és a becsületesség.
2021. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!