Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az energiaárak rögzítve...

Ha az energiaárak rögzítve vannak, és nem mehet feljebb, akkor miért nem rögzítik a benzin árat is?

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 17:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

Jó kérdés kérdező. Ha ez a kormány annyira ügyes, már rég rögzíthette volna a benzin árát is. De egyébként szerintem a gáz ára is kb. csak a választásokig marad rögzítve, aztán még ha a Fidesz is nyer, utána nem sokkal később feloldják.

Ilyenkor választások előtt a nép előtt minél jobb pózban kell tetszelegni: az árak emelkedését visszafogjuk, meg mellette szórjuk az ajándékokat, 13. havi pénz, ez-az, csak szavazzatok ránk!

2021. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

10es


Ilyen logikaval ne legyen pl diakkedvezmeny a tomegkozeledesben, mert ugyis az allam fizeti meg. Vagy ne legyen gyogyszertamogatas mert ugy is az allam vagyis mi fizetjuk meg.



Nem mi fizetjuk meg. A koltsegvetes. Igaz hogy a mi penzunkbol, adonkbol all a koltsegvetes, de az mar nem a mienk. Abbol az allam gazdalkodik. Ha epp a magas energiarakat kell potolni belole akkor azt.


Vagy szerinted jobb lenne, ha magasabb rezsi díjak lennenek cserebe a megmaradt koltsegvetesi osszeget ellopnak, stadionokra koltenek? Az hogy kipotoljak a kulonbozetet az ugyanaz mintha visszaadnak a penzt tamogatas fotmajaban es te fizetned a magasabb osszeget. Szoval tulajdonkeppen visszakapsz a befizetett adodbol ugy hogy kevesebbet fizetsz a kozmuszolgaltatoknak.


Szerintem ez egyaltalan nem rossz dolog.

2021. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

No akkor kezd kialakulni, minek is az állam. Az állam természetesen nem pénz (érték) teremtő, a pénzt a polgároktól kaszírozza be, ebben az értelemben mindig mindent mi fizetünk, az államot is. Az államot pedig azért tartjuk, hogy mérje fel az aktuális helyzetet (csináljon rá szervezetet), döntse el, mi a legjobb módszer, hogy nagyjából mindenki helyzete javuljon, majd eszerinti arányban szedje be a pénzt, hogy aztán más (szükséges) arányban szétossza. Ezt nevezhetjük támogatásnak, segélynek, kiegyenlítésnek, a lényeg, hogy az újraelosztásnak jobb helyzetet kell eredményeznie a réginél.

Azért a népnek is van feladata. A saját életén keresztül ellenőrzi, az állam tényleg így jár-e el. ha igen oké, ha nem, ki kell rúgnia az állam nevében eljárókat, és újat, jobbat a helyére tenni. Különben csúszunk lefelé.

2021. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Melyik a jobb.. Mestersegesen alacsony rezsi ahol az allam kipotolja a kulonbozetet..


Vagy piaci arak, atlagos csaladoknak havi tobb 10k plusz kiadas de a megmaradt osszegbol, amivel az allamnak nem kell potolnia semmit, mondjuk 5km autopalyara költik. Vagy uj stadionra.

2021. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

14-es, szerinted az állam miből pótolja ki a különbözetet??

Amennyit ad neked, ugyanannyival lehúz máshol.

Aztán jön a kormány mindig ezzel a marhasággal, hogy itt az EU-ban az (egyik) legalacsonyabb a rezsiár.

De azt már nem teszik hozzá, hogy a fizetés is itt (az egyik) legalacsonyabb. Már csak a románok és a bulgárok vannak mögöttünk.

A többi mind elhúzott, cseh, szlovák, lengyel, a baltiak, horvát, szlovén.

Aztán miközben uniós szinten a rezsiárak között alacsony különbségek vannak, a fizetések között óriásiak.

A magyar politikusok miközben milliókat sikkasztanak (a korrupcióban élen járunk), ilyenekkel akarják kiszúrni a sok birka szemét, hogy itt az energiaárak rögzítve vannak. Persze, a választásokig.. Aztán majd a nyáron már közzéteszik, hogy csak a piaci ár követésére kényszerülnek.

2021. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ez egy bullshit. A kolrsegvetes fix, extra adokat ritkan vetnek ki egyik naprol a masikra. Tehat a koltsegvetesbol potoljak a hianyt. Amibol jo esellyel nem kapsz vissza egy forintot sem, maximum kozvetve. Itt kvazi konkretan visszakapod a befizetesed egy reszet. Nem ugy hogy penzt adnak a magas rezsire hanem konkretan ugy hogy alacsony a rezsi.



Ha amugy is alacsony lenne a rezsi es nem kene potolgatni az a penz ugyanugy el lenne koltve valami masra amibol az egyen kevesbe hizna hasznot.



Nem ertem hogy hiheted hogy piaci rezsiarakkal jobb lenne minden.. ha annyira akarsz havi 30kval tobbet fizetni ki tart vissza.?


Az a baj veketek, ha igy lenne, akkor azért sirtatok hogy miert engedi a kormany.. most hogy van azert jar a szatok hogy hat de semmit nem er mert mashonnan elveszi.


Egyebkent a korrekt az lenne ha azt írjnatok hogy mashonnan hianyzik..igy mukodik a koltsegvetes. Egyik helyrol rakosgatjak a masikba.

2021. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

#16 "Az a baj veketek, ha igy lenne, akkor azért sirtatok hogy miert engedi a kormany.. most hogy van azert jar a szatok hogy hat de semmit nem er mert mashonnan elveszi."

Ez nem csak máskor volt így, konkrétan itt is egyik oldalról követelik azt hogy piaci ár legyen és tagadják a hasznát a rezsicsökkentésnek, az állami árszabásnak, a következő mondatukban meg követelik a benzin áránál hogy NE piaci ár legyen, hanem állami árszabás.

Totál elmebaj van a ballib csapatban.

2021. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"egyik oldalról követelik azt hogy piaci ár legyen és tagadják a hasznát a rezsicsökkentésnek, az állami árszabásnak, a következő mondatukban meg követelik a benzin áránál hogy NE piaci ár legyen, hanem állami árszabás."


CSökkentett adótartalommal ugyanúgy követné az ára a kőolaj világpiaci árának a változását, ebben semmi ellentmondás nincs.

2021. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#18 Most is úgy van a törvényben, hogy 50 dollár/hordó ár alatt és felett külön van meghatározva az adótartalom nagysága.

Itt, ebben az országban csodát vártok, miközben mindenhol éppen így emelkedik az üzemanyagok ára, ott is ahol más kormányok vannak. Nem gondolod, hogy ha ők se vették le az adótartalmat olyan mértékben, hogy ne legyen érezhető a drágulás, akkor az azért van mert nem is lenne értelme?

2021. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy teljesen más az "értelme" ha más a lakosság vásárlóereje? Gondolod egy nyugat-európai autós ugyanúgy érint ha felmegy az üzemeanyag ára 540-ről 600-ra, mint egy magyar ha 400-ról 500-ra drágul?

Ha elautózol havi 100 litert és fizetsz érte Németországban mittudomén 59 000Ft-os az ugyanúgy fog érinteni, mintha magyar fizetésből fizetnél ki 50 000-ret? Teljesen más azt kifizetni egy 1700-2000 euros nettóból, mint egy magyar 5-7-900 eurósból.


Vannak német ismerőseim, ők is nyűszítenek a magas üzemanyagár miatt, de igazából túlélik.


Tudom mi vna a jövedéki adó törvényben, de ha már raktak bele X ár alattu adóemelést akkor tehettek volna bele X ár feletti adócsökkentést is nem ? AKkor azt mondom elfogadható mértékű kilengés esetén kiegyensúlyozott a rendszer, nem jó de nem is egyoldalú.

Így hogy alacsony olajár esetén emeljük az adót ( még ha csak minimálisan is ) magas ár esetén meg széttesszük a kezünket és a világpiacra mutogatunk az azért khm..

2021. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!