Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha szóban kiprovokálom a...

Ha szóban kiprovokálom a verekedést, akkor fel lehet jelenteni bántalmazásért a támadót?

Figyelt kérdés

Gondolom provokálások közt is van különbség

Ha azt mondom például: "úgysem mersz megütni, hang vagy, csak a szád jár" - ezek miatt én is járhatok rosszul?



2021. nov. 10. 15:11
 1/8 hypno ***** válasza:
100%

Persze fel lehet.

... viszont a tettleges becsületsértés, vagy könnyű testi sértés ugyan súlyosabban minősül mint a szóbeli, de azért amikor elbírálják a dolgot, akkor lehet hogy azt mondja az eljáró mint a fülemüle perben


"Bal felől is nekem fütyül jobb felől is nekem fütyül. Elmehetnek."


Mert könnyen lehet, hogy mindketten bírságot kaptok a végén...nagyon helyesen.

2021. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel a tettlegességet ő kezdte.

Aljas dolog ilyet tenni hogy kiprovokálni, de nem büntetendő.

2021. nov. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy provokáltad szóban, nem indíték garázdaságra, testi sértésre. Legfeljebb, mivel hirtelen felindulásból követte el a tettét, ezért enyhébb büntetést kaphat.

Az már egy másik dolog, hogy ha a provokálás során rágalmazást, becsületsértést, kegyeletsértést követsz el, akkor azért ő is beperelhet.

2021. nov. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

AMúgy szóban kiprovokálod,te is úgyan úgy megütheted az bokádat.

Bíróságon ha elmondják hogy be anyáztál,meg ok nélkül belé kötöttél az másikban,akkor téged meg garászdaságért tesznek az dutyiba..

2021. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

4-es vagyok

De amúgy külön elmondom,ha olyan félre érhető dolgot pl:elmelgeted az kezed,fejelgetsz,meg úgy félre érhető dolgot csinálsz,akkor jogilag felpofozhatod

2021. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségen lehet, hogy kiröhögnének, és elzavarnának. (Tapasztalat)
2021. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Minek kell kiprovokálni? Ha kiprovokálod akkor viseld is el. Nem kötelező piszkálni a másikat.
2021. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Épp ezaz,ki provokálja utánna megy az rendőrségre...

Tipikus paktány nyomorék szokás

2021. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!