Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Reálisnak tűnik ez a neten...

Reálisnak tűnik ez a neten terjedő becslés arról, hogy az egyes ellenzéki pártoknak mekkora frakciójuk lehet 2022 után?

Figyelt kérdés

E szerint a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy jövőre nyer a Fidesz, de a 2/3-os többségtől messze lesznek.

A legnagyobb ellenzéki frakciója a DK-nak lesz, nagyjából 30-32 képviselővel. Őket követi a Jobbik kb. 20 képviselővel, a további sorrend: Momentum 12-15 fő, MSZP 8-10 fő, Párbeszéd 6-7 fő, LMP 5 fő. A szövetséges pártok Márki-Zaynak nem engednek önálló frakciót létrehozni.

Vagyis a DK-é lesz az ellenzéki mandátumok több mint 1/3-a a Parlamentben, a Jobbikkal együtt pedig az ellenzéki térfélen a mandátumok majdnem 2/3-a.

Ha nyerne az ellenzék nagyjából maradnának ezek az arányok, kivéve a Jobbikot akik ez esetben megközelítenék a képviselőik számában a DK-t.



2021. nov. 11. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Reálisnak tűnik Kb. ez a helyzet várható az ellenzéki oldalon.
Másmilyen erőviszonyok várhatóak az ellenzéki oldalon.
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nekem megfelel, bár egy újabb kétharmadnak még jobban örülnék.
2021. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

a fidesznek 1/3-a sem lesz meg.az megint más kérdés hogy kik fognak a parlamentben ülni hiszen a börtönben lesz elfoglaltságuk.

A legvalószínűbb hogy a párt feloszlatja magát és a fidesz mozaikszót betiltják,aki használni merészeli azt megbírságolják majd.

2021. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez lesz.


Egyébként Márky-Zaynak eleve nem lehet frakciója,mivel az MMM nem párt,hanem csak mozgalom.

Szóval hoyg neki nem lesz frakciója,az fix.

Ő maga (és az MMM-es képviselők,akik bejutottak) egy másik párt frakciójába fog beülni.

2021. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem valószínű, szerintem a fidesz amúgy nem fog nyerni se, de ha igen akkor se gondolnám hogy a dk ilyen erős lesz, ugyan előválasztáson sok körzetett elvittek de korántsem a könnyen nyerhetőeket. A momentum tűnik reálisnak ők könnyen nyerhető körzeteket vittek előválasztáson.

Arról nem beszélve hogy a fidesz egy frakcióba kényszeríti valszeg még választás elött az összefogást. Amivel egyébként Marki Zaynak kedveznek, de jobban tudnak majd Gyurcsányozni. Eléggé egy lapra tett most mindent a fidesz, megnézzük működik e.

2021. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem, az összefogás fog nyerni fölényesen és ott is a dk- jobbik éri el a legjobb eredményt, ez várható.
2021. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az egész becslés - ha van egyáltalán valóban ilyen, és nem csak a te agyszüleményed - másképp alakul.


Már ott bukik, hogy szerintem kormányra kerülnek.

2021. nov. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!