Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mibe fektessen az OTP-n...

Mibe fektessen az OTP-n csücsülő 1 millió megtakarításomat, miután Orbán hivatalosan is kommunista lett?

Figyelt kérdés

[link]


Gyakorlatilag a bankszámlákat is bármikor zárolhatja az OTP. Eddig nem hittem, hogy ilyet meg lehet tenni (magánnyugdíj sztorit nem értettem még), de félek, hogy az amúgy is gyenge forint miatt semmit nem fog érni az 1 milla megspórolt pénzem (28 vagyok és mamahotelben élek).


Mibe fektessem az 1 milla pénzem ami tuti biztos atomstabil és nem kell hozzá közgazdász diploma? (mert totál hülye vagyok a pénzügyekhez és mindent online intézek)



2021. nov. 14. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
bitcoin
2021. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Államkötvény +
2021. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 hypno ***** válasza:
86%

3-4 havi tartaléknak megfelelő összeg befektetésén ne agyalj. Bárhova teszed kicsi az esélyed, hogy akár csak megőrizd az értékét.


Mondjuk amikor egy kicsit erősödik a forint, akkor esetleg vehetsz valutát, vagy kis összeggel elkezdheted tanulni tőzsdét.

2021. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Arany,ezüst, stb.

Lehet valuta is, mivel olcsóbb nem igen lesz.

2021. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az hülyeség lenne, ha az 1 milliót a Skrill-re egyszerűen feltölteném?


Összesen 1,5 millióm van szóval fél millió maradna még repjegyre ha nagyon gáz lenne.

Igazából csak azt nem akarom, hogy Orbán a kezét rátehesse, amit 1,5 év alatt kínkeservesen megspóroltam (a szar magyar fizetésemből mamahotelben), de azért az inflációt is jó lenne elkerülni.


A tőzsde meg bitcoin ilyeneket ne is ajánljatok, mert totál hülye vagyok minimális pénzügyhez sem és angolul se tudok így nem tudnék külföldi számlát nyitni (bitcoin-ra igaz ez elsődlegesen) meg infóknak utánanézni.

2021. nov. 14. 14:11
 6/17 A kérdező kommentje:

Az arany/ezüst azért nem jó, mert simán eltudom hagyni a házban. Meg azt hogyan tudnám kicsempészni az országból ha forradalom/nyilt diktatúra lenne 22 után?


Nyilván valami nemzetközi számla lenne jó amit bárhonnan elérhetek, de mondom ahhoz hülye vagyok meg angolul sem tudok, hogy elintézzem az ügyeket.

2021. nov. 14. 14:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Én államkötvényen agyaltam, de az pont most elég ócska. Követem a kérdést mert én is buta vagyok hozzá eléggé, bár fejlődöm.
2021. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egmilliónyi arany a zoknidban elfér vagy a nyelved alatt ne stresszelj ezen koffer nem kell hozzá.
2021. nov. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
A szabályok betartatása marha messze van a kommunizmustól. Azzal egyetértek, hogy totál hülye vagy.
2021. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Crypto környéke, ahol mindenképpen forintról valami normális pénzre kell váltani.


Így aztán kripto tőzsdézhetsz, de akár megfoghatod és a dollárt, vagy eurot beteszed egy kriptotárcára mint a nexo, inlock, celsius, ahol 10% körüli éves kamatot kapsz.


Te mindenképpen jobb hogyha forintról valami stabil devizára váltod.

2021. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!