Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi időt kapok az állampolg...

Mennyi időt kapok az állampolgársági vizsgán az önéletrajz megírásához?

Figyelt kérdés

#perc #Akármennyi
2021. nov. 14. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem stopperrel mérik, otthon szépen hagysz időd magadnak és kidolgozod...
2021. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Semennyit. Magyarországon állampolgár az lehet aki itt született.
2021. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2: Willi Orbán magyar válogatott focista, Szabó Szebasztián meg Frankfurtban született magyar válogatott úszó.
2021. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért ez nem teljesen így van 2-es... nem ártana ismerni a jogszabályokat..
2021. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Első válaszadó: szóval kb akármeddig írhatom?
2021. nov. 14. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, nem a polgármesteri hivatalban írtam meg, hanem együtt beadtam a többi papírral, én visszahonosítást kértem, de ez is speciális, ugyanis itthon születtem, de apukám lengyel volt és egy lengyel egyesülettől kérdezte apámat, hogy fiúk és lányok esetében mi a célszerű a lengyel vagy magyar, ha már itthon Magyarországon nővünk fel. 1991-et írtunk, szóval a konzul azt mondta, hogy inkább ha fiúk akkor legyünk lengyelek, mert akkor nem visznek el katonának egyik országba sem. Ha lány akkor tök mindegy. Szóval emiatt a szüleim lemondtak a magyar állampolgárságról és felvették a lengyelt.


Aztán tulajdonképpen én azért kérvényeztem a magyar állampolgárság felvételét, mert 2015-ben, már végzett másodéves egyetemistaként rosszul lettem, előtte is tudtam, hogy van valami baj a szívemmel, de kb 10 évvel ezelőtt legyintettek rá és azt mondták, hogy a magas növés okozza. Nos akkor fesztiválon önkénteskedtem és hát rosszul lettem, nem állt a szokásos heves szívverés, kétszer beszálítottak az elsősegély sátorba, aztán utána Honvédbe, végül másnap kiakartak fizetettni egy több százezer forintos számlát. Aztán bementünk a NEAK-hoz, ahol egy szimpatikus nő megmondta, hogy csak azért mert egyetemista vagyok, nem jár alanyi jogon az egészségügyi biztosítási státusz, hiába mondtuk neki, hogy majdnem ott maradtam, aztán végül is félárvaságira vissza adta.


Ezek után 2 évet nem jártam egyetemre, mármint az államvizsga után, viszont elkezdtem egy második OKJ képzést és közben beadtam az egyszerűsített honosítást és végül is elfogadták, de tényleg nem ott írtam még az önéletrajzomat és 27 évesen visszamenve az egyetemre, már van biztosításom a nappali státuszom jogán.

2021. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és kívánom hogy ne legyél többet rosszul
2021. nov. 14. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:
megműtötték egy apró de fontos beavatkozással, WPW-szindróma okozta..
2021. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!