Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, és ehhez mit...

Ellenzékiek, és ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

A következő hónapokban a nyugdíjasoknak kifizetett 80 ezer forintos nyugdíjprémium után jövőre a teljes a 13. havi nyugdíjat kifizetik - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Fidesz 29., tisztújító kongresszusán tartott beszédében vasárnap.

Ezen felül a fiatalok januártól nem fizetnek személyi jövedelemadót, 200 ezer forint lesz a minimálbér és 260 ezer a garantált bérminimum - folytatta a miniszterelnök az MTI tudósítása szerint.

Továbbá hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák és a rendőrök. Húsz százalékkal nő az ápolók, a szociális és a kulturális ágazatban dolgozók bére. A családoknak visszafizetik a 2021-ben befizetett adót - mondta a miniszterelnök, akit a Fidesz mai kongresszusán ismét pártelnökké választottak.



2021. nov. 14. 17:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kampányfogások, a butább rétegeknek. De sajnos ez a réteg a legvastagabb Magyarországon.


Meg lesz/van ennek a böjtje.

2021. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Nekem még messze van a nyugdíjas kor, de már 25 évesnél idősebb vagyok, gyerekem még nincs, nem vagyok állami alkalmazott, a bevételeimet saját vállalkozásból és részvénybefektetésekből szerzem. Más szóval engem Viktorék nem tudnak megvásárolni. Nyugodt szívvel szavazok valamelyik ellenzékben lévő pártra.
2021. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
"A fogyasztást fogja továbbtolni." Ezt mondom. Fogyasztás növekedése inflációhoz vezet.
2021. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Bolond gondolat, méghogy a több vásárlás inflációt okoz ...
2021. nov. 14. 20:05
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

"Bolond gondolat, méghogy a több vásárlás inflációt okoz ..."


Ha nem érted a gazdaság működését azért nem én vagyok a hibás.

2021. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
6%
szegény moslékszavazók, eddig az volt a mantra, hogy krumplival lettünk megvéve, akkor most mennyire lehetnek idegesek, ha ekkora támogatások mennek majd ki?:D
2021. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
16: szegény fidesz-kdnp moslékszavazók, nem fogják fel, hogy ez választás előtti osztogatás, és utána másként lesznek a dolgok
2021. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

13: "Fogyasztás növekedése inflációhoz vezet."

Most megfigyelhető az USA-ban, ahol az utóbbi 1 évben pénzt osztottak a polgároknak, hogy megsegítsék őket. Ott a döntéshozók a vártnál nagyobb inflációval szembesültek emiatt.

Ha nő a kereslet, de a kínálat ugyanaz marad, akkor az áremelkedéshez vezet.

Nálunk is megkapják majd a költőpénzt visszatérítés formájában, azt sokan szórakoztatóelektronika, háztartási gépek, számítógép, autó (használt), építési és felújítási alapanyagok vásárlására fogják fordítani. Ezeknek az ára várhatóan emelkedni fog az első két negyedévben. Akinek szüksége van ezekből valamelyikre, az jobb, ha még idén megveszi.

Kis rész törleszti majd belőle a sürgetett adósságait, vagy befekteti, a többség nekiáll majd költekezni, mert ilyen az emberi természet.

2021. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18

Te kis vátesz ...

2021. nov. 15. 14:51
 20/20 anonim ***** válasza:
79%

Azt hogy nevetséges a fidesz.

Ez alamizsna.

Nyugdijasoknak folyamatosan infláció alatt emelt. Nincs svájci indexálás. Tehát szarabb lett a helyzetük.

Minimálbér is nevetséges. 133 netto. Ez v4ek között is a legalja. Minimálbéres meg ugyanolyan szinten adózik mint aki milliókat keres. Adójóváírás megszűntetésével az átlagkeresöktől vett el a fidesz.

2021. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!