Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a magas gázfogyasztás...

Akik a magas gázfogyasztás mellett vannak, azok mire gondolnak?

Figyelt kérdés
Sokan elítélik MZP javaslatát, miszerint csökkentsük az energiafogyasztást az otthonaink államilag támogatott vagy finanszírozott korszerűsítésével. Nem értem, ezzel mi a probléma? Ha például egy szigeteletlen lakás 23 fokon tartásához napi 10 köbméter gáz szükséges, de szigeteléssel ugyanez a 23 fok megoldható 5 köbméter gázzal is, akkor ezzel mi a probléma? Értem, hogy ez nem valósítható meg mindenhol és pláne nem egyik napról a másikra, de akkor el se induljunk egy ilyen fenntarthatóbb irányba? A rezsicsökkentés attól még megmaradna. Én nem értem az embereket, mintha saját maguk ellenségei lennének.

2021. nov. 15. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Most a fideszesek várnak a központra a kellemetlen kérdés válaszára, de az nagyon le van terhelve. :D
2021. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Szigeteléssel nem lehet 50 %-os megtakarítást elérni de a megvalósításába bele kell invesztálni több évi fűtésszámla értékét. Vidéken rengeteg lakóház van, aminek nagyon alacsony az értéke. Ezeket szigetelni milliós összegekért szerinted megéri?

De a rezsibe nem csak a gáz tartozik bele, ott van még a villany és a víz is.

2021. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Ez az állami támogatás egy nagy kamu. A panelekre megcsinálták már évekkel ezelőtt, állami pénzből,aztán a benne lakók meg kétszeres áron adták el a lakásaikat. Egy családi házra nem fognak adni pénzt, vagy csak a töredékét, sok lenne az önerő, és ahogy az 2 is mondta, nem éri meg. Egy fűtéskorszerűsítés 3-4 millió, azért, hogy évente megspóroljak 100.000 Ft-ot?
2021. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2: Ha az ember hosszú távon gondolkodik, akkor igen megéri. Inkább ilyesmibe fektessük az adót, mint stadionokba, vagy más, soha meg nem térülő beruházásokba.


"Szigeteléssel nem lehet 50 %-os megtakarítást elérni."

Ezt saját tapasztalatból cáfolom. Szigeteléssel és nyílászáró cserével ez nem lehetetlen. Viszont nyilván a fenti 50% csak egy példa volt, nem mindenkinél ennyi jönne ki.


"De a rezsibe nem csak a gáz tartozik bele, ott van még a villany és a víz is."

Ez igaz, de attól még amit lehet, azt miért ne csökkentsük? Az áramfogyasztás csökkentésére jó megoldás lehet napelemek használata ott, ahol ez megoldható.

2021. nov. 15. 12:34
 5/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%

"Sokan elítélik MZP javaslatát, miszerint csökkentsük az energiafogyasztást az otthonaink államilag támogatott vagy finanszírozott korszerűsítésével."


Nem az a bajuk MZP javaslatával, hogy csökkenteni kell az energiafogyasztást, hanem az, hogy emellett piacivá tenné az energiaárakat, ami jelenleg méretes emelést jelentene. Tehát eleve hibás feltételezésből indulsz ki.

Mi lenne, ha alacsony is lenne az energiár is és a fogyasztás is? Ha felére csökkented az energiafogyasztást, de kétszeresére az árakat (gyk: csak példa!), akkor még mindig ugyanott vagy havi rezsiben.

Megjegyzés: jelenleg és az elmúlt években is rengeteg pályázati lehetőség van/volt, ami az energiafogyasztás csökkentését célozta meg. Ezzel tehát MZP éppen kb semmit sem talált fel. Lehet gyűlölni vagy imádni a fideszt, én például nem kedvelem őket. De ettől még lehet gondolkodni is.

2021. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Nem az a bajuk MZP javaslatával, hogy csökkenteni kell az energiafogyasztást, hanem az, hogy emellett piacivá tenné az energiaárakat"

Na ez az ami nem igaz, elmondta többször is, külön kihangsúlyozta, hogy nem törölné el a rezsicsökkentést. Honnan szeditek ezt, hogy piacivá tenné az energiaárakat? Itt meg lehet hallgatni, hogy mit mondott valójában:

[link]


"Mi lenne, ha alacsony is lenne az energiár is és a fogyasztás is? Ha felére csökkented az energiafogyasztást, de kétszeresére az árakat (gyk: csak példa!), akkor még mindig ugyanott vagy havi rezsiben."

Erre is ugyanaz a válaszom, hogy nem emelné kétszeresére az energiaárakat. Bár ha így lenne, klímavédelem szempontjából még mindig jobb kevesebb fogyasztással ugyanannyit fizetni. De ilyenről nem volt szó, a rezsicsökkentés maradna. Ha mégsem, akkor majd kérdőre lehet vonni, le lehet váltani, de mindaddig ez csak üres vádaskodás.


"Megjegyzés: jelenleg és az elmúlt években is rengeteg pályázati lehetőség van/volt, ami az energiafogyasztás csökkentését célozta meg. Ezzel tehát MZP éppen kb semmit sem talált fel. Lehet gyűlölni vagy imádni a fideszt, én például nem kedvelem őket. De ettől még lehet gondolkodni is"

Jelenleg én nem tudok olyan állami támogatásról, ami például a társasházak szigetelését segítené. Egyéb ösztönzők valóban vannak, például az újnlakások építésénél, vásárlásánál, ezeket kellene kibővíteni.

Én sem kedvelem a Fideszt, de nem is gyűlölöm, elismerem azt is, ha valamit jól csinálnak. De olyasmivel vádolni az ellenfelet, amit nem mondott (rezsicsökkentés eltörlése), és kiforgatni a szavait, szerintem nem túl sportszerű.

2021. nov. 15. 12:51
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

"Szigeteléssel nem lehet 50 %-os megtakarítást elérni."

Ezt saját tapasztalatból cáfolom. Szigeteléssel és nyílászáró cserével ez nem lehetetlen. Viszont nyilván a fenti 50% csak egy példa volt, nem mindenkinél ennyi jönne ki."


Na már nemcsak szigetelés, hanem nyílászáró csere is? Ehhez még jöhetne a fűtéskorszerűsítés is. Ja nem, egyszerűbb a régi car házakat inkább lebontani és újat építeni helyette. Honnan szednék az emberek mindehhez az önerőt?

2021. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7: "Na már nemcsak szigetelés, hanem nyílászáró csere is?"

Igen, attól még, hogy a kérdésben nem említettem, nyílászáró cseréről is szó volt.


"Honnan szednék az emberek mindehhez az önerőt?"

A társasházaknak jó esetben van megtakarításuk. Lehet, hogy nem menne mindenkinek, de legalább meglenne a lehetőség. A szegényebbeknek lehetne kedvezőbb feltételeket adni. A panelprogram is működött, nem kevés ilyen felújítás történt. Másrészt ha ennyire valóságtól elrugaszkodottnak tartod, akkor én is kérdezhetem, hogy a CSOK-ra honnan van pénz?

2021. nov. 15. 13:44
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

MZP azt mondta, hogy a lakosságnak is meg kell éreznie az energiaárak növekedését. Ezzel az a bajom, hogy mi kiszolgáltatottabbak vagyunk mint mondjuk a németek, mi ugyanazt az áremelkedést 10x jobban megérezzük, mint a gazdagabb országok. Ezzel a környezetvédelmi érveléssel pedig nem tudok egyetérteni, hogy úgy mentsük meg a bolygót, hogy a nyomorult nyomorogjon 10x annyira, a gazdag pedig ne csináljon semmit. Minden más területen elfogadom azt, hogy a sok pénzért több jár, de a környezetvédelemnél nem érzem releváns valutának a pénzt. Nem azoknak kell osztogatni az erkölcsi leckéket az energia spórlásáról, akik megérzik az árnövekedést, hidd el kérdező, ők nem pazarolnak, helyesbítve:nem ők pazarolnak (mármint akik megérzik az árnövekedéseket).


Szigeteléssel kapcsolatban abszolút egyetértek, ahogy napelemekkel is. Én úgy érzem, hogy Magyarország klímapolitikája jó, ha pedig kormányváltás lenne, akkor is jó lenne, csak egy nagy bökkenő van: az atomerőmű. Ha Paks2 nem épül meg, Magyarország NEM FOGJA TUDNI TELJESÍTENI a 2030-ra és 2050-re tett igéreteit és ellenzéki oldalon nem látom a Paks 2-re a megoldást. A kormány is duplázni fogja a napelemek számát, de azzal nem lehet megoldani mindent. Szerény meglátásom szerint valahol 40% megújuló 55% atom, 5% szén-nél lenne ideális az energia termelés.

2021. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 mindentudó99 ***** válasza:
52%
Jó hogy ide linkelsz valamit kérdező. Csak hogy ez már a magyarázkodás része. Eredetileg nem ezt mondta. Azt mondta piaci árak kellenek majd akkor megtanulunk spórolni. Csak gondolilom rászóltak ne beszéljen idiótaságokat. Szerinted vagy az MZP szerint most nyitott ablakkal fűtünk vagy mi. Ennél jobban már hogy spóroljunk? A szigetelés meg az én életemben már meg se térülne. Arról nem beszélve hogy sok helyen nyílászáró és fűtéskorszerűsítés is kellene. Cakk pakk 5-7 milla. Miből fizetnék az emberek a felét is?
2021. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!