Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi a reális gázfogyasztása...

Mi a reális gázfogyasztása egy 85nm-es lakásnak télen?

Figyelt kérdés
Nyáron főzése és fürdésre nagyjából 10 köbméter ment el egy hónapra. 22 C fokra állítottunk be a gázkazánt, eddig kb valahol 40 köbméter gáz ment el egy hónapra, de ez nagyon maximum. Most viszont jön a hideg, mit saccoltok, símán beleférünk a havi 100 köbméterbe, ha minuszba megy esténként a hőmérséklet? Azért kérdezem, mert panellakó voltam, most viszont átalányt szeretnék fizetni, és 8000eft/hóra kértem a havi gázszámlát, nyárra is. Lakóparki lakás, 85nm, 1. emeleti.
2020. nov. 9. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon intelligensen osztottad szét. Azt nem tudom mennyi gáz fog elmenni, ha mínuszba hajlik, de 8000ft/hó szerintem biztosan elég lesz, és nem kell ráfizetned.
2020. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok változó van. Konvektor vagy kazán? Ha kazán, akkor milyen régi? Főzés gázzal megy-e? Melegvíz gázzal megy-e? Mennyire szigetelt a lakás? Én az ötven négyzetméteresre fizetek ennyit, bár ez földszinti, régi nyílászárókkal, viszont főzni villannyal főzök.
2020. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2005-ben épült 30 N+F tégla 5 centis szigeteléssel. Itt még régi turbokazán van, Westen 240fi. Főtis gázzal megy, de akkor éppen csak perceg a gázóra, fürdésnél szintén.
2020. nov. 9. 18:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, emeld fel 9000/hóra, legrosszabb esetben októberben te kapsz vissza pénzt, és nem kell ráfizetned. Én így csinálom, minden évben kaptam eddig vissza, tavaly 28 ezret, idén csak 14-et, de hideg május volt.
2020. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mennyire vagy körbefűtve, de szerintem kevés lesz.

Én fele ekkora lakásra fizetek általányban 8000 ft-ot.

2020. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel az 5 centis szigetelés az kb. egyenlő a nullával, ezért 8ezer Ft akkor lesz, ha fűtenek körülötted és nálad szinte csak takarékon megy a kazán.


Ha normálisan fűtesz és hideg is lesz télen, akkor 15ezer Ft-ra számíthatsz.

Azután majd az éves leolvasásnál úgyis kiderül, hogy befizetsz, vagy visszakapsz.

2020. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 northplace válasza:
Utolsó! Nem nagyon vagy tisztába a szigetelés vastagságával. Ez manapság egy átlagos téglának számít, ámde 5 centis szigetelés rá, már épp elegendő. Nem sok, de nem is kevés. A 8 ezer forintos havi átalány teljesen rendben van, ha nem kemény mínuszok tombolnak kint. De abban meg igazad van, ha valaki leolvasásra kér, akkor valahol 15-20 eft/hó. Ellenben március-áprilistól, egészen októberig nagyjából valahol 2-5eft/hó. Nyáron nem ritka, hogy 10 köbméter sem megy el főzésre-vízre.
2020. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kevés a 8 ezer ft- még normális szigetelés esetén is. Nekünk 65 nm-t felfűteni elég drága, de attól is függ, h tényleg 22 fokot akartok e
2020. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Onnan jött a kérdés, hogy az előző tulajdonos 10.000Ft-ra osztatta szét a hónapokat, és visszakapott, ha jól emlékszem 22-24 ezer forint környékén. Nem emlékszem, hogy hány fokra volt állítva a fali termosztát, pontosabban nem is kérdeztem, de náluk is 1 év körüli baba volt.
2020. nov. 9. 20:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Időjárásfüggő is. 2019-ben kifejezetten enyhe volt a tavasz és az ősz is, míg a 2020-as tavaszról ezt nem lehet elmondani, de még júniusban is volt olyan nap, hogy kilenc fok volt a napi legalacsonyabb hőmérséklet, de a legmagasabb sem volt több tizenötnél ugyanazon a napon.
2020. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!