Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal,hogy...

Egyetértetek azzal,hogy kössék írni olvasáshoz a szavazati jogot vagy maradjon inkább ahogyan van?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 21:29
A kérdező szavazást indított:
Nem értek egyet mert ne döntsön olyan,aki azt sem tudja elolvasni mire szavaz
Egyetértek mert mindenkinek megvan a joga a döntéshez akkor is ha nem is tudja miben kell döntenie
16 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Úgy értem MAGYARUL ÍRNI OLVASNI, nem ukránul,románul
2021. nov. 15. 21:29
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a 8 általános elvégzéséhez kötném. Abban benne van az írás olvasás, de igazából az alapvető összefüggések átlátása miatt szabnám feltételül. Szerintem nem egy nagy határ, azért az általános iskolát viszonylag könnyen el lehet végezni
2021. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen könnyen lemondanál a szavazati jogodról?
2021. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Vessző után szóközt szokás tenni. Mit jelent az, hogy "írni olvasáshoz"? Az alábbi kifejezések léteznek: "írástudatlan" vagy "írni-olvasni nem tudó", de az általad használt kifejezés nem létezik.


Én megvonnám tőled a szavazati jogot.

2021. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvass itt kommenteket, ezek az emberek még írni is tudnak nem csak olvasni mégis vannak olyan sötétek akiket én emberek közé nem engednék nemhogy dönteni bármiről is.


Úgyhogy vagy valami sokkal komolyabb szelekció kéne vagy simán kell hagyni, hogy bárki szavazhasson aki elmúlt 18 éves.

2021. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Amilyen hitványul van megfogalmazva a kérdésed én még 3 oldalas fogalmazáshoz is kötném a szavazati jogot.
2021. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
A tv-ből dől a propaganda mindkét oldalról, tehát még egy analfabéta is tud tájékozódni politikai kérdésekben. :)
2021. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem értek teljesen egyet vele. Az hogy valaki nem tud írni vagy olvasni (pl. vak, végtaghiányos stb.) nem feltétlenül jelenti azt, hogy ne lehetne tájékozott és ne lehetne önálló megalapozott véleménye. Ugyan ez fordítva is igaz. Attól, hogy valaki tud írni és olvasni még lehet teljesen tájékozatlan az ország és a világ dolgaival kapcsolatban. Mivel minden politikai oldalról dől a sok hazugság és a manipuláció, még egy magasan iskolázott ember számára is gyakran inkább szimpátia és hit kérdése, hogy hova húzza az x-et. Szerintem nem írás és olvasástudás kérdése az, hogy valakit melyik pártnak, politikusnak sikerül beetetnie, melyikükkel szimpatizál vagy melyiküket tartja a kisebbik rossznak. Jó példa erre, hogy minden párt szavazói és szimpatizánsai között találunk magasan képzett és iskolázatlan embereket egyaránt.
2021. nov. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

"Egyetértetek azzal,hogy kössék írni olvasáshoz a szavazati jogot vagy maradjon inkább ahogyan van?"


"Nem értek egyet mert ne döntsön olyan,aki azt sem tudja elolvasni mire szavaz"


"Egyetértek mert mindenkinek megvan a joga a döntéshez akkor is ha nem is tudja miben kell döntenie"


Kicsit ellentmondás van a kérdés és a válaszok között nem?


Egyébként általános választójog híve vagyok bármennyire is csalódott vagyok az emberek józan ítélőképességében.

2021. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

6.

Ezek szerint te nem jártál iskolába, hogy nem tudsz 1,5 sornál többet írni. Milyen szavazó lehetsz...

2021. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!