Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mostantól nem kötelező a...

Mostantól nem kötelező a bejelentett lakcímen élni.Miért fontos és veszélyes ez?

Figyelt kérdés
Azért, mert az elmúlt évek választásain több alkalommal is szavaztak olyanok, akik csak azért létesítettek – tényleges ottélés nélkül – lakcímet, hogy választójoguk legyen az adott választáson. Így történt ez több esetben is a 2019-es önkormányzati választásokon, ahol a rendőrség feltárta és büntetőbíróság is szankcionálta a visszaélést. A 2018-as országgyűlési választásokhoz kapcsolódóan, amikor a voksturizmus nagyüzemben zajlott az északkeleti, határ menti régiókban, kevés elmarasztaló döntés született.

2021. nov. 16. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl jó ötlet szerintem, mert ha hivatalos úton keresik az embert akkor esetekben elérhetetlen lehet.
2021. nov. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Eddig sem volt kötelező ott élni. Senki nem vitt haza erőszakkal, ha mondjuk évekig a barátnődnél/barátodnál laktál. Ez csak a szavazatok hivatalossá tétele, törvényesítése egyfajta csalás lehetőségének.
2021. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez az utolsó mondat a valóság! Viszont ennyi nem elég, a boríték is nyitva lehet amiben a szavazatokat küldik a választók! Választók? Bábok egy újabb csaláshoz!
2021. nov. 16. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Aztán miért küldené valaki nyitott borítékban? Most a 6 millióból lehet volt pár tucat ilyen, ami nem osztott, nem szorzott. De rugózzatok továbbra is ilyen hülyeségeken.
2021. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek semmi nem oszt nem szoroz! Azért nem szabálytalan a nyitott boríték, mert a legutóbbi választáskor érkezett ilyen is és hát sajnos! érvénytelen lett. Most tettek róla, hogy ne legyen érvénytelen,plusz lehet csalni! Az meg ugye a lopás mellett a vérükben van! az A határon túli szervezett szavazók, 2 vagy 3 mandátumot hoztak a fidessnek. Ti mind egy szálig bohócok vagytok, a zorbán bohócai.
2021. nov. 16. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem mostantól hatályos az a törvénymódosítás, amiről kérdezel, hanem 2022. január 1-én lép hatályba. (Amúgy mindjárt válaszoltál is a kérdésedre. Bár, az időpontbeli tévedést nem javítottad ki.)

Egyébként, jó reggelt! Pontosan egy héttel ezelőtt szavazták meg: 2021. november 9-én 13:54:26-kor. És ha megnézted, akkor láttad, hogy a törvényjavaslatot 4 LMP-s képviselő is megszavazta. És a 17 Jobbik, 15 MSZP, 9 DK, 6 LMP, 5 Párbeszéd frakcióbeli képviselőből, ami összesen 52 képviselő, csak 12-en szavaztak nemmel.

2021. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kormánypártok a voksturizmussal úgy javítanak majd saját esélyeiken, hogy azokba a billegő körzetekbe költöztetnek szavazókat, ahol a 2022-es választás eldől.
2021. nov. 17. 18:40
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os. te honnan vetted az adatokat, mert sehol nincs nyilvántartva.

És még ez: Az Alkotmánybírósághoz és a választási irodához fordul az ellenzék a voksturizmust legalizáló törvény miatt

2021. nov. 18. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
8. éve élek külföldön, de mivel van egy ház a a nevemen Magyarországon, ezért a honi cimem ugyanúgy bejelentett lakcim, mint a külföldi. Ez sosem jelentett korábban problémát.
2021. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

✎ [6-os. te honnan vetted az adatokat, mert sehol nincs nyilvántartva.]

↑ 8/ A kérdező kommentje 2021. nov. 18. 13:16


Onnan, ahol van: a Magyar Országgyűlés honlapjáról, illetve a Magyar Közlönyből.


• 2021. november 16-án írtad, hogy „mostantól”, miközben még meg sem jelent a Magyar Közlönyben, tehát semmiképp sem lehetett akkortól hatályban. (Ráadásul akkor már egy hete olvasható volt az elfogadott törvényjavaslat szövege, amiben természetesen szerepelt a hatálybalépés időpontja is.)

A kérdésed és a válaszom másnapján, 2021. november 17-én, szerdán jelent meg a Magyar Közlöny 208. száma, ami tartalmazza azt a jogszabály módosítást, amiről igaziból nem is kérdést írtál, hanem véleményt tettél közzé. A jogszabály módosítást tartalmazó törvény: 2021. évi CXIX. törvény az Adatváltozás-kezelési szolgáltatás bevezetésével, továbbá az állampolgárok adminisztratív terheinek csökkentésével összefüggő egyes törvények módosításáról. A törvény 20. § szerint az általad ismertetett módosítás 2022. január 1-én lép hatályba. (A kérdéses rész a 2. alcímben van, és „Az 1–9. alcím és a 11–14. alcím 2022. január 1-jén lép hatályba.”)

A Magyar Közlöny: [link]


• A Magyar Országgyűlés honlapja tartalmaz minden benyújtott javaslatot, javaslatmódosítást (ezeket Irománynak nevezik, és a törvényjavaslatok T-betűjelűek), szavazási időpontot (másodperc pontossággal), szavazási módot, a szavazási eredményt; utóbbit képviselőcsoportokra és nevekre lebontva is.

A több jogszabályt is módosító javaslatot Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes nyújtotta be 2021-10-12 22:53 időpontban, és az Országgyűlés Hivatala T/17277 számon iktatta: [link]

Úgyhogy, állításoddal ellentétben, nem hogy 2021. november 18-án volt adat róla, hanem már 37 nappal korábban volt. Akár te is megnézhetted volna; az országgyűlés honlapja nyilvános, és korlátozás nélkül, ingyenesen nézhető.


Itt pedig a kérdésként írt véleménynyilvánításod és válaszom előtt 1 héttel megtörtént, és nyilvánosságra hozott szavazás eredménye látható; összesített eredménnyel, képviselőcsoportok szerinti szavazással és alatta, hogy egyénileg ki hogyan szavazott, vagy nem szavazott: [link]


✎ [És még ez: Az Alkotmánybírósághoz és a választási irodához fordul az ellenzék a voksturizmust legalizáló törvény miatt]

↑ 8/ A kérdező kommentje 2021. nov. 18. 13:16


Olvastam, tudok róla. Ettől még a törvény el lett fogadva, a Közlönyben ki lett hirdetve; utóbbit nem siették el, de nem is volt sürgős, hiszen a legkorábban hatályba lépő adott részei 2021. december 1-én lépnek hatályba.

Ha az Alkotmánybíróság elrendeli adott törvényi szövegrész módosítását, netán megsemmisítését, akkor majd a megszabott határidőig előkészítik, megszavazzák, a Magyar Közlönyben megjelenítik a módosítást, hatálybalépés megjelölésével.


┌─ Egyébként a „Jó reggelt!” nem csak neked szólt, aki nyilvánvalóan csak újságcikkek olvasásáig vagy tájékozott.

Az országgyűlési képviselők viszont ott vannak, olvashatják az előterjesztéseket, tehát bőven időben tudomással bírhatnak mindenről, ha számukra „nehéz terep”, akkor konzultálhatnak szakértőkkel, ilyenekre külön pénzkeretük van.

És mi történt? Egy héttel a szavazás után egy civil szervezet, a TASZ tett észrevételt, ami futótűzként terjedt. Aztán újabb 2 nap elteltével, ma már Alkotmánybírósághoz fordulnak az ellenzéki pártok. Amelyeknek – a Momentum kivételével – képviselői vannak az országgyűlésben, és szavaztak is, vagy szavazhattak volna 9 nappal ezelőtt. Csak tudták tán, hogy miről van szó; végül is, ez a munkájuk, alapesetben is több mint egymillió Ft-os havi fizetésért. De megismétlem: ráadásul a törvényjavaslatokat nem csak a szavazáskor ismerhetik meg. ─┘

2021. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!