Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A járvány elleni védekezésnek...

A járvány elleni védekezésnek miért a maszkot tartják?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy senkit sem érdekel, hogy melyik gyerek vagy nyugdíjas mennyire piszkos kézzel fogja meg. Azért vannak kirívó esetek is. A földre esett maszkot emberek simán felkapják és visszateszik. Onnan, ahova lehet, hogy előző nap épp én köpködtem vagy a piszkot húztam le a cipőmről. Gondolom az egészségügyben nem így használják őket, vélhetőleg ott azért hatékony.
2021. nov. 18. 05:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Aligha a földről lesz valaki COVID-os.

Amúgy az oltást tartják elsődleges védekezésnek, a maszk csak utána jön.

Egyébként meg ne köpködj.

2021. nov. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Az semmi. Nekem ha nincs maszkot, de olyan helyre kell mennem ahol kötelező akkor felveszek egyet az utcán.
2021. nov. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Concept Of VIrus-Dictatorship
2021. nov. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%

Azért, mert az fizikailag gátolja meg, hogy a vírust tartalmazó cseppek bejussanak a szervezetbe. A fertőzés kialakulásához kell egy kapu, ahol belép a kórokozó, kell kritikus mennyiségű vírusrészecske is. Ezt csökkenti a maszk.


Sajnos az oltáspropaganda azt hutette el a laikusokkal, hogy a maszkot majd hanyagolni lehet, de ez hamvában holt ötlet volt.

2021. nov. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

4 nem, a fő mechanizmusa az, hogy kifelé nem engedi a cseppeket az esetleges hordozótól.

Volt is az a reklám, ha pistike ferikét bokán akarja pisálni, és mindketten meztelenül vannak, akkor sikerül. Ha ferikén gatya van akkor kevésbé, de pisás lesz. Ha pistikén is gatya van, akkor csak mát hugyozza össze.

2021. nov. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Mát=magát
2021. nov. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a maszk arra jo, hogy a fertozott ember (lehet nem is tud rola) ne kookodje szet, pl boltba a szabadon levo arut. Itt a kopkodes bem. a szo szoros ertelmebe értelmezhető, hanem amikor pl valaki beszel akkor is rengetek nyal permet hagyja el az ember szajat.
2021. nov. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy tényleg hülyeség aki ecigizik pontosan tudja hogy műkökik ez. Beleszívok egy nagyot a vapeba majd felhúzom a maszkot és kifújom. Épp ugyanúgy kiáramlik a füst oldalt-alul-felül és utána épp úgy gomolyog a fejem körül. Akkor ha az koronás pontosan el tudja kapni aki mellettem ül a buszon és maszk van rajtam mintha nem lenne
2021. nov. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

8-as!

Pontosan!

Csak ezt nem érti meg a sok oltásfanatikus.

2021. nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
2021. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!