Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kíváncsiságból megnéztem 7...

Kíváncsiságból megnéztem 7 európai (Dél, közép, észak egyaránt) és néhány amerikai üzlet akciós gyümölcs és zöldségkínálatát, és legnagyobb meglepetésre szinte mindenhol olcsóbbak, mint nálunk, de a fizetés ott 3-5-ször annyi. Miért?

Figyelt kérdés
2021. nov. 18. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
A narancs olaszoknal es gorogoknel olcso, mert van ... nalunk draga, mert ide kell hozni.
2021. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Deli orszagokban a fiss zoldseg meg most is szabadfoldon terem, nalunk mar csak folias van - a folias dragabb, ha delrol hozzak azert dragabb.
2021. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Kíváncsiságból megnéztem 7 európai (Dél, közép, észak egyaránt) és néhány amerikai ország kormányát, és legnagyobb meglepetésre mindenhol Orbán Viktor nélküli kormányzás van.
2021. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a spanyol narancstermelőt, brazil kávéültetvényest és costa ricai ananászost nem érdekli, hogy a terményét végül New Yorkban vagy Orosházán veszik meg, ő nagyjából ugyanannyit akar kapni mindenkitől.
2021. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Mert náluk terem nálunk meg nem, így a szállítás tovább növeli az árakat. De megnyugodhatsz, nálunk olcsóbb a liszt mint az araboknál ahol egy négyzetméter búza nem terem.
2021. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, amiért más élelmiszerek is ugyanolyan drágák nálunk, mint pl. Németországban. Mert szart sem ér a valutánk, és mert a mezőgazdaságunk némi búza- és almaexportra redukálódott az utóbbi évtizedekben. De nem is kell a narancsig menni, a helyben termett szezonális gyümölcsök és zöldségek is drágák. Valahogy a magyar gazdáknak minden időjárási körülmény problémát jelent, míg a hollandok köszönik szépen, tökéletes minőségű répát termesztenek az üvegházaikban, és az végül olcsóbban kerül a polcainkra, mint az itthoni állott, keserű példányok.
2021. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De most miért vettétek el Kérdező kedvét a racionális válaszokkal? Legalább egy valaki mondta volna azt, amit ő hallani szeretett volna... na majd én: Zorbán a hibás, mer' drága a narancs O1G.
2021. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapszabály hogy ár-összehasonlításnál soha nem akciós árakat nézünk, hanem normál vagy átlagárakat. Magyarország amúgy az EU egyik legolcsóbb országa.
2021. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!